10 najpopularniejszych książek o powstaniu warszawskim na Allegro

1 sierpnia mija 72 lata od wybuchu powstania warszawskiego. Pomimo upływu czasu wydarzenia tamtych dni fascynują. Narosło wokół nich wiele kontrowersji. Kolejni historycy wciąż wypowiadają się na temat zasadności zrywu, który stał się jednym z najżywszych polskich mitów narodowych.

Opublikowany

8 miesięcy temu

Jan Marcin Szancer: polski mistrz ilustratorów  
Do historii przeszedł jako wybitny rysownik, autor niezapomnianych ilustracji do „Akademii Pana Kleksa” Brzechwy, „O Janku, co psom szył buty” Słowackiego, czy „Baśni” Andersena. Jan Marcin Szancer był jednak twórcą wszechstronnym. Pisał bajki, felietony i scenariusze, reżyserował, był pierwszym kierownikiem artystycznym polskiej telewizji oraz profesorem warszawskiej ASP. 
10 książek historycznych, które będą fascynującą lekturą na lato
Wakacje to czas, w którym najczęściej nadrabiamy zaległości w lekturze. Polecamy Wam listę 10 książek historycznych, do których wracać będziecie nieraz.
Wytropić brzuchorzęska 
Każde dziecko ma w sobie ciekawość świata, a jeśli będziemy umiejętnie ją podsycać, może wyrośnie nam w domu młody Einstein lub Darwin?
10 najpopularniejszych horrorów na Allegro
Przedstawiamy Wam listę 10 najczęściej kupowanych horrorów na Allegro. To niezła rekomendacja, jeśli szukacie lektury na wakacje.
Rozkosz wielkich nosów i osłoda zmartwienia, czyli trochę o tabace
Tabaka jest znana od wielu stuleci. Choć obecnie wydaje się być zapomniana, cały czas w Polsce odbywają się zawody w jej zażywaniu. Ba! Ma nawet swoje święto. 17 lipca to Dzień Tabaki.
Przewozimy rowery – o czym należy pamiętać?
Na urlop często zabieramy ze sobą rowery, bo warto zadbać w tym czasie o minimum aktywności, ale też dwa kółka pomogą nam w poznawaniu zakątków, do których trudno dotrzeć autem. Problemem bywa sposób ich przewiezienia, dlatego podpowiadamy, jak zrobić to bezpiecznie i zgodnie z przepisami.
Pierwsza pomoc – apteczka podróżnika
Plecak spakowany, namiot sprawdzony. Jeszcze wygodne buty i dobry humor. Ale to nie wszystko. W ekwipunku nie może zabraknąć apteczki.
Superbohaterowie a sprawa polska
Wśród tysięcy twórców współpracujących z największymi gigantami branży: Marvelem, DC Comics oraz Image Comics jest również trójka Polaków. Szymon Kudrański, Piotr Kowalski i Katarzyna Niemczyk z powodzeniem rysują przygody Spawna, Hulka oraz agentki Mockingbird.
Latem w niebo patrz!
Letnie noce są krótkie. Słońce chowa się za widnokręgiem ledwie na kilka godzin i to bardzo płytko. Jednak to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z obserwacją nieba.
3
4
5
6
7
8
9