Superbohaterowie a sprawa polska
Wśród tysięcy twórców współpracujących z największymi gigantami branży: Marvelem, DC Comics oraz Image Comics jest również trójka Polaków. Szymon Kudrański, Piotr Kowalski i Katarzyna Niemczyk z powodzeniem rysują przygody Spawna, Hulka oraz agentki Mockingbird.
Latem w niebo patrz!
Letnie noce są krótkie. Słońce chowa się za widnokręgiem ledwie na kilka godzin i to bardzo płytko. Jednak to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z obserwacją nieba.
Którędy na Grunwald?
Jeśli nie jest Ci po drodze na Grunwald, aby obejrzeć rekonstrukcję pamiętnej bitwy, możesz ją rozegrać w domowym zaciszu na komputerze albo z przyjaciółmi na planszówce. Bonusem będzie to, że tym razem wynik będzie zależał tylko od Ciebie.
Lubimy te gry, które znamy, czyli potęga remasteringu
Coraz częściej na rynek trafiają gry, które są wznowieniami hitów sprzed kilku lub kilkunastu lat. Zazwyczaj dodaje się im graficzny lifting, lekko odświeża rozgrywkę i zmienia drobiazgi, ale w ostatecznym rozrachunku zazwyczaj gramy w tę samą grę, co przed laty. Lubimy wracać do przeszłości, ale czy takie remastery mają w ogóle sens?
Polska specjalność – tworzenie gier
Gdyby ktoś kilkanaście lat temu powiedział, że polskie studio deweloperskie zrobi grę na światowym poziomie, która przebije inne produkcje tego samego gatunku, która zbierze świetne recenzje w pismach branżowych i świetnie się sprzeda – no cóż, miałbym wątpliwości. Dziś zaś jesteśmy na samym szczycie w tworzeniu gier i nie zapowiada się, byśmy to podium tak łatwo opuścili.
Zabawki dla małego sportowca
Dziecko do ruchu warto zachęcać od najmłodszych lat, w myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu...”. Jak to zrobić umiejętnie, aby się nie zniechęciło?
Na tropach pingwinów i Nilsa Paluszka...
Jak obudzić w dziecku pasję podróżowania? Pokazywać, że miejsce, które odwiedzamy, to nie tylko plaża i basen. Wycieczka nad morze to okazja spotkania w naturze tak fantastycznych zwierząt jak żółwie, foki czy delfiny, a w zwiedzanych ruinach Herkules stoczył bój z hydrą.
Pasy kontuszowe w XXI wieku. Powrót do tradycji czy nowa moda?
Może by, udając się na bal ziemiański, zamiast pasa do smokinga założyć pas kontuszowy utkany na modłę słucką? Albo podczas kolejnych uroczystości narodowych pokazać się w kontuszowym pasie? Wszak ubiór taki w dawnych czasach był manifestacją polskości. Mamy taką możliwość, bo na Allegro jest ktoś, który zajmuje się wyrobem takich właśnie pasów.
Na festiwal z Jaśkiem Melą
Rusza sezon festiwali i imprez plenerowych. Przed nami m.in. Open'er, Woodstock, Seven Festival w Węgorzewie, iławska Fama Rock Festiwal czy Światowe Dni Młodzieży. Na taką kilkudniową wyprawę trzeba być dobrze przygotowanym, dlatego o poradę i wskazówki poprosiliśmy podróżnika Jaśka Melę.
3
4
5
6
7
8
9