Walkman – mobile lat 80.

Rzadko kiedy trafiają się urządzenia, które tak bardzo rewolucjonizują rynek, że ich nazwa przechodzi do powszechnego użytku i określa się nią nie tylko ten konkretny model, ale wszystkie tego typu produkty. To trochę tak, jakbyśmy dziś wszystkie smartfony nazywali iPhone’ami. Trochę dziwnie. Z walkmanami już nie macie jednak takiego problemu, prawda?

Opublikowany

10 miesięcy temu

Teraz pora na herbatę
Znana od tysięcy lat w Azji dopiero w XIX wieku na dobre przetarła sobie szlak w Europie. Dziś herbata to jeden z najbardziej popularnych napojów. Tymczasem my, Europejczycy, dopiero uczymy się ją smakować oraz doceniać jej walory.
Suplementy: brać czy nie brać?
Przed treningiem coś na pobudzenie albo na spalanie tłuszczu, po treningu odżywka białkowa, „spalacze” albo kreatyna. Do tego garść aminokwasów o dziwnie brzmiących nazwach. Dla bywalców siłowni to norma. Ale czy konieczna? 
Im brzydszy, tym lepszy. Świąteczny sweter
To jedyna pora w roku, gdy zaczynamy nosić swetry z reniferkami, bałwanami czy Mikołajami. Na Allegro znajdziemy ponad 2 tysiące ofert, w których można przebierać do woli. Poczujmy magię tych świąt!
Znaleźć wspólny język, tylko jak?
To nie będzie artykuł o metodach nauki języków obcych. Nie będzie to też tekst o tym, w jaki sposób efektywnie się ich uczyć. Kluczem do zrozumienia postaw wobec języka jest nasz umysł, a ściślej to, jak będziemy umieli go spożytkować.   
Koenig-Specials. Wyjątkowy smak tuningu lat 80.
Lata 80. to czas, w którym pojęcie przepychu w motoryzacji było czymś nieznanym. To, czego nie odważyli się zaproponować producenci, wyjeżdżało z pracowni firm tuningowych. Firmy takie jak ABC Exclusive, AMG, Arden, Carat by Duchatelet, Gemballa, Koenig-Specials, Lorinser, Rinspeed, Sbarro, Strosek czy Treser proponowały daleko idące modyfikacje, czyniące samochody prawdziwymi dziełami sztuki, często zwielokrotniające cenę wyjściowych modeli. Poznajcie bliżej historię jednej z nich.
Święta pachną piernikami
Korzenny aromat unoszący się w całym domu, bursztynowy miód i tysiące pomysłów na dekoracje. Nadchodzi Boże Narodzenie, a więc pieczemy pierniki!
Niebezpieczne kobiety popkultury
Najnowszy film Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” w ciągu 4 pierwszych dni wyświetlania obejrzało 835 000 widzów! Jednym z powodów tego sukcesu może być fakt, że reżyser tym razem postawił na kobiety. A te, szczególnie jeśli cieszą się złą sławą, przyciągają uwagę widzów jak magnes. Nawet przez kilkaset lat. Przedstawiamy sylwetki 9 kobiet, którym bycie „niebezpiecznymi” zapewniło nieśmiertelność. 
Wirtualni piłkarze – realne emocje
Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Mistrzostwa świata, rozgrywki klubowe, liga mistrzów. Messi, Ronaldo czy Lewandowski. Camp Nou, Maracanã czy nasz Narodowy. Gwiazdy, stadiony, drużyny, wielkie pieniądze i jeszcze większe emocje. Czy da się je odtworzyć w domowym zaciszu?
Co jeszcze może być wegańskie?
Wegańskie buty, wegańska karma dla zwierząt, a może wegański szampon? Sprawdź, jakie inne ciekawe rzeczy z „wege” w nazwie znajdziesz na Allegro. 
1
2
3
4
5
6