Komputerowe relikty – o nich nie można zapomnieć! 
Dawno, dawno temu… komputer był brzydką beżową skrzynką, wydawał dziwne dźwięki i miał służyć przede wszystkim do nauki. Nie było łatwo. Każdy dzieciak chodził „pouczyć się” do zamożniejszych kolegów i grał w „Mortal Kombat”, „Dooma”, „Diablo”, „Tomb Raidera” czy „Grand Theft Auto”. Które z ówczesnych komputerowych „cudów techniki” pamiętamy? Uwaga, będzie iskrzyć i piszczeć ...
Miłość, szczęście, wakacje – utrwalmy te wspomnienia
38 194. Tyle zdjęć w trakcie minuty publikuje się na Instagramie – czytamy w badaniu przeprowadzonym przez serwis F5. Z jednej strony nie rozstajemy się ze smartfonami, z drugiej renesans przeżywają aparaty analogowe. Niezależnie od tego, na co jest obecnie trend, żyjemy w epoce obrazów.
Ulubiona bielizna Beyoncé? Tylko z koniakowskiej koronki
Każdy może ją mieć i ku temu jest dobra okazja. 15 sierpnia to bowiem Dzień Koronki Koniakowskiej, ale do Koniakowa zapraszamy na świętowanie już od 13 sierpnia. Będzie można popatrzeć, jak koronczarki heklują swój najsłynniejszy wyrób – stringi!
Niezwykłe dzieciństwo bez komórki
Na początku lat dziewięćdziesiątych esencję dobrej zabawy stanowił nie flagowy smartfon czy tablet, ale cała rzesza nieelektronicznych gadżetów. Jeżeli wychowywaliście się w tamtym okresie, z pewnością mieliście z nimi do czynienia. Jeśli nie, odkryjcie z nami prawdziwą frajdę.
Filmowanie dla każdego
Dziś do robienia filmów nie potrzebujemy już ciężkiego i drogiego sprzętu. Wystarczy telefon albo zwykła lustrzanka. Wakacyjna przerwa ze względu na sprzyjającą pogodę jest dobrym czasem na postawienie pierwszych kroków z kamerą. Filmowania może nauczyć się każdy z odrobiną wrażliwości. Zanim wrzucicie jednak swój pierwszy film na YouTube, mamy dla Was kilka wskazówek. 
Alfred Szklarski. Autor książek podróżniczych, który nie lubił podróżować
Choć w swoich powieściach opisywał najdalsze zakątki świata, nie lubił podróżować. Za współpracę z niemieckimi gadzinówkami został skazany na 8 lat więzienia. Życie Alfreda Szklarskiego, autora bestsellerowego cyklu o przygodach Tomka Wilmowskiego, skrywa wiele niespodzianek.
10 najpopularniejszych książek o powstaniu warszawskim na Allegro
1 sierpnia mija 72 lata od wybuchu powstania warszawskiego. Pomimo upływu czasu wydarzenia tamtych dni fascynują. Narosło wokół nich wiele kontrowersji. Kolejni historycy wciąż wypowiadają się na temat zasadności zrywu, który stał się jednym z najżywszych polskich mitów narodowych.
Jan Marcin Szancer: polski mistrz ilustratorów  
Do historii przeszedł jako wybitny rysownik, autor niezapomnianych ilustracji do „Akademii Pana Kleksa” Brzechwy, „O Janku, co psom szył buty” Słowackiego, czy „Baśni” Andersena. Jan Marcin Szancer był jednak twórcą wszechstronnym. Pisał bajki, felietony i scenariusze, reżyserował, był pierwszym kierownikiem artystycznym polskiej telewizji oraz profesorem warszawskiej ASP. 
10 książek historycznych, które będą fascynującą lekturą na lato
Wakacje to czas, w którym najczęściej nadrabiamy zaległości w lekturze. Polecamy Wam listę 10 książek historycznych, do których wracać będziecie nieraz.
1
2
3
4
5
6