Luksus niejedno ma imię

Drogie samochody, biżuteria, antyki i sztuka? A może zdrowe produkty, spełnienie życiowe oraz wolność wyboru? Sprawdzamy, czym tak naprawdę jest luksus.

Opublikowany

7 miesięcy temu

Quilling, czyli radość z papieru
Rękodzieło wróciło do mody z wielką mocą. Chcemy stworzyć coś namacalnego, odprężyć się i dobrze bawić. Taką możliwość daje nam zapomniana (do niedawna) technika plastyczna z użyciem pasków papieru, czyli quilling. Dzięki niemu stworzymy niebanalne kartki okolicznościowe, biżuterię, dekoracje, a nawet wielkoformatowe obrazy. I będziemy się przy tym dobrze bawić. 
Home staging – jak odświeżyć mieszkanie niskim kosztem?
Home staging jest przystosowaniem nieruchomości do przyszłej sprzedaży lub wynajmu. Podpowiadamy, jak zrobić to samemu i w dodatku tanio.
Mam kota na punkcie kota
Wydaje się wam, że macie kota? To się mylicie! Powiedzcie raczej, że postanowiliście dzielić z nim mieszkanie, bo kot to kot. Wprawdzie to mit, że koty lubią dominować, ale na pewno mają osobowość i nie można tak po prostu być jego panem. Można za to próbować go zrozumieć, dbać, dobrze karmić, pozwalać mu drapać. A na Dzień Kota przypadający 17 lutego obdarować drobnymi prezentami.
Niech roztopi się ser
Pizza to rzecz mało skomplikowana. Raczej nie potrzeba do niej wirtuoza rodem z wytrawnych kuchni, bo to tylko i aż: ciasto, sos i nasze ulubione dodatki. Dzięki tej prostocie jest uniwersalna. W dzisiejszych czasach stare, tanie, włoskie danie stało się jednym z najpopularniejszych na świecie. Można je zamówić w fast foodzie, restauracji, ale i przygotować samemu. Dzięki odpowiednim produktom i kilku sztuczkom kulinarnym domowa pizza jest pyszna, wykwintna, a nawet zdrowa. 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Nie tylko dziewuchy kochają maluchy!
Fiat 126p jest jak robienie sobie tatuażu. Jeden myśli o nim przez kilka miesięcy, szukając najodpowiedniejszego dla siebie, inny idzie na żywioł za potrzebą chwili i spełnieniem swoich marzeń. Łączy ich jedno – zaraz potem myślą o kolejnym, potem o jeszcze jednym. Wiem, co piszę – sam mam kilka w garażu.
Walkman – mobile lat 80.
Rzadko kiedy trafiają się urządzenia, które tak bardzo rewolucjonizują rynek, że ich nazwa przechodzi do powszechnego użytku i określa się nią nie tylko ten konkretny model, ale wszystkie tego typu produkty. To trochę tak, jakbyśmy dziś wszystkie smartfony nazywali iPhone’ami. Trochę dziwnie. Z walkmanami już nie macie jednak takiego problemu, prawda?
Pamiętasz najpopularniejsze elektroniczne gadżety lat 90.?
Lata 90. kojarzą się nie tylko z oranżadą, kapiszonami i Drużyną A. Większość obecnych gadżeciarzy zaczynało od elektronicznych zabawek, które wspominają z okresu dzieciństwa. Z pewnością jesteś jednym z nich, podobnie jak i ja. Przyjrzymy się tym, za którymi wzdychamy najbardziej. 
Teraz pora na herbatę
Znana od tysięcy lat w Azji dopiero w XIX wieku na dobre przetarła sobie szlak w Europie. Dziś herbata to jeden z najbardziej popularnych napojów. Tymczasem my, Europejczycy, dopiero uczymy się ją smakować oraz doceniać jej walory.
Suplementy: brać czy nie brać?
Przed treningiem coś na pobudzenie albo na spalanie tłuszczu, po treningu odżywka białkowa, „spalacze” albo kreatyna. Do tego garść aminokwasów o dziwnie brzmiących nazwach. Dla bywalców siłowni to norma. Ale czy konieczna? 
1
2
3
4
5
6