Czy możliwe jest, aby być ciągle radosnym, zadowolonym i widzieć tylko jasne strony życia, nawet gdy na swej drodze napotykamy przeszkody? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że odnajdziemy w sobie Trolla. Przedstawiamy wielkie uniwersum Trolli.

Do kin wszedł właśnie rodzinny film „Trolle” o małych kolorowych, przytulaśnych i rozśpiewanych stworkach, które są ciągle szczęśliwe. My przygotowaliśmy niespodziankę dla dzieci (i oczywiście dla ich rodziców, dziadków...). W tym materiale znajdziecie kilka grafik, które można powiększyć, przewijać i czytać o poszczególnych postaciach z filmu. Ale to nie wszystko. Niektóre figurki i przedmioty kryją niespodziankę – wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce na obrazku, gdzie kursor myszki zamieni się w łapkę. Kliknięcie przenosi nas do Allegro, gdzie można znaleźć te przedmioty w dobrych cenach. Chociaż wszystkie Trolle to „chodzące kawałki szczęścia”, to każdy jest inny, nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru. Zobaczcie, jak bardzo się różnią:

To nie koniec niespodzianek dla Was! Do 19 grudnia, płacąc za zakupy na Allegro kartą Visa, otrzymacie nagrodę powiązaną z filmem Trolle. Po zakupie opłaconym kartą Visa  e-mailem przyjdzie kod z dostępem do 1 z 24 nagród związanych z filmem Trolle. Są to trollowe animacje, gry, muzyka i krótkie filmy dostępne są na stronie nagrody.visa.pl.

A skoro wiemy jak wygląda 100% szczęścia, muszą też być Bergeni, czyli dokładne przeciwieństwo kolorowych ludków – smutne i niezadowolone z życia stwory, którym szczęście może dać jedynie... zjedzenie Trolla: 

Bo „Trolle” to bajka oparta na kontrastach, a bohaterowie, którzy z początku wydawali się źli, ostatecznie wcale tacy nie są. Jak to w życiu bywa, możemy spotkać się także ze zdradą z niespodziewanej strony… Odniesień do prawdziwego życia jest wiele, dlatego tym bardziej bajka jest wartościowa i z powodzeniem można ją wykorzystać do poruszenia w rozmowie z dziećmi bardziej lub mniej trudnych tematów.  

Kadr z filmu „Trolle”.

Kadr z filmu „Trolle”.

– Lubię filmy z lalkami, bo to one, w bardzo różnej formie towarzyszą nam od dziecka. To lalkom dzieci wyjawiają sekrety, w futra misiów wsiąkła niejedna łza. Lalki i ich przygody też są fantastyczne w tłumaczeniu realnego, dorosłego świata. Film o Trollach może być bazą do wielu fajnych rozmów z dziećmi. Do fundamentalnego pytania, czym jest szczęście, skąd się ono bierze? Że szczęście w pojedynkę jest niewiele warte – podpowiada Dorota Minta, psycholog. – Jest też trochę o smutku i samotności. Jeden z bohaterów uczy tego, że jakieś tragiczne zdarzenie z przeszłości może nas unieszczęśliwić, uczynić smutnym – jak dobrze to znam ze swojego gabinetu! – mówi Minta. 

Kadr z filmu „Trolle”.

Kadr z filmu „Trolle”.

Komentując przygody rozśpiewanych ludków, możemy rozmawiać też o tym, że nie pozory czynią nas wartościowymi, bo to, co najwartościowsze, jest w nas, a nie w zewnętrznych atutach. Film, przesycony kolorami, kwiatkami i brokatem, porusza też poważną kwestię etyczną. – Otóż – nie będę ujawniać fabuły – nie można być naprawdę szczęśliwym kosztem innych. Odbieranie komuś wolności nie jest źródłem prawdziwego szczęścia. Ja w swojej pracy z dziećmi wykorzystuję często lalki postacie z bajek. Ale w domu, w codziennym życiu, można też opowiadać sobie z dziećmi historie z życia takich Trolli, ucząc maluchy empatii – radzi psycholog. 

Kadr z filmu „Trolle”.

Kadr z filmu „Trolle”.

Film produkcji Dream Works Animation dodatkowo okraszony jest świetną ścieżką dźwiękową przygotowaną pod okiem samego Justina Timberleke’a. 

Gdy obejrzycie już ten film, być może będziecie chcieli zatrzymać przy sobie wspomnienie wesołych stworków, które emanują radością i kolorami, to na Allegro dostępna jest już cała gama trollowych gadżetów. Znajdziecie je w grafice pokazującej uniwersum „Trolli”. Jeśli spodoba Wam się któryś z pokazanych tam przedmiotów lub postać – można kliknąć i od razu trafić do oferty na Allegro. To fajna pamiątka i możliwość pozostania z przesympatycznymi stworkami na dłużej! 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl