Do kin wszedł właśnie rodzinny film „Trolle” o małych kolorowych, przytulaśnych i rozśpiewanych stworkach, które są ciągle szczęśliwe. My przygotowaliśmy niespodziankę dla dzieci (i oczywiście dla ich rodziców, dziadków...). W tym materiale znajdziecie kilka grafik, które można powiększyć, przewijać i czytać o poszczególnych postaciach z filmu. Ale to nie wszystko. Niektóre figurki i przedmioty kryją niespodziankę – wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce na obrazku, gdzie kursor myszki zamieni się w łapkę. Kliknięcie przenosi nas do Allegro, gdzie można znaleźć te przedmioty w dobrych cenach. Chociaż wszystkie Trolle to „chodzące kawałki szczęścia”, to każdy jest inny, nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru. Zobaczcie, jak bardzo się różnią:

To nie koniec niespodzianek dla Was! Do 19 grudnia, płacąc za zakupy na Allegro kartą Visa, otrzymacie nagrodę powiązaną z filmem Trolle. Po zakupie opłaconym kartą Visa  e-mailem przyjdzie kod z dostępem do 1 z 24 nagród związanych z filmem Trolle. Są to trollowe animacje, gry, muzyka i krótkie filmy dostępne są na stronie nagrody.visa.pl.

A skoro wiemy jak wygląda 100% szczęścia, muszą też być Bergeni, czyli dokładne przeciwieństwo kolorowych ludków – smutne i niezadowolone z życia stwory, którym szczęście może dać jedynie... zjedzenie Trolla: 

Bo „Trolle” to bajka oparta na kontrastach, a bohaterowie, którzy z początku wydawali się źli, ostatecznie wcale tacy nie są. Jak to w życiu bywa, możemy spotkać się także ze zdradą z niespodziewanej strony… Odniesień do prawdziwego życia jest wiele, dlatego tym bardziej bajka jest wartościowa i z powodzeniem można ją wykorzystać do poruszenia w rozmowie z dziećmi bardziej lub mniej trudnych tematów.  

Kadr z filmu „Trolle”.

Kadr z filmu „Trolle”.

– Lubię filmy z lalkami, bo to one, w bardzo różnej formie towarzyszą nam od dziecka. To lalkom dzieci wyjawiają sekrety, w futra misiów wsiąkła niejedna łza. Lalki i ich przygody też są fantastyczne w tłumaczeniu realnego, dorosłego świata. Film o Trollach może być bazą do wielu fajnych rozmów z dziećmi. Do fundamentalnego pytania, czym jest szczęście, skąd się ono bierze? Że szczęście w pojedynkę jest niewiele warte – podpowiada Dorota Minta, psycholog. – Jest też trochę o smutku i samotności. Jeden z bohaterów uczy tego, że jakieś tragiczne zdarzenie z przeszłości może nas unieszczęśliwić, uczynić smutnym – jak dobrze to znam ze swojego gabinetu! – mówi Minta. 

Kadr z filmu „Trolle”.

Kadr z filmu „Trolle”.

Komentując przygody rozśpiewanych ludków, możemy rozmawiać też o tym, że nie pozory czynią nas wartościowymi, bo to, co najwartościowsze, jest w nas, a nie w zewnętrznych atutach. Film, przesycony kolorami, kwiatkami i brokatem, porusza też poważną kwestię etyczną. – Otóż – nie będę ujawniać fabuły – nie można być naprawdę szczęśliwym kosztem innych. Odbieranie komuś wolności nie jest źródłem prawdziwego szczęścia. Ja w swojej pracy z dziećmi wykorzystuję często lalki postacie z bajek. Ale w domu, w codziennym życiu, można też opowiadać sobie z dziećmi historie z życia takich Trolli, ucząc maluchy empatii – radzi psycholog. 

Kadr z filmu „Trolle”.

Kadr z filmu „Trolle”.

Film produkcji Dream Works Animation dodatkowo okraszony jest świetną ścieżką dźwiękową przygotowaną pod okiem samego Justina Timberleke’a. 

Trolle - polski zwiastun 2

Gdy obejrzycie już ten film, być może będziecie chcieli zatrzymać przy sobie wspomnienie wesołych stworków, które emanują radością i kolorami, to na Allegro dostępna jest już cała gama trollowych gadżetów. Znajdziecie je w grafice pokazującej uniwersum „Trolli”. Jeśli spodoba Wam się któryś z pokazanych tam przedmiotów lub postać – można kliknąć i od razu trafić do oferty na Allegro. To fajna pamiątka i możliwość pozostania z przesympatycznymi stworkami na dłużej! 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl