Od najmłodszych lat możemy nie tylko obserwować, ale i kształtować zainteresowania naszych pociech – być może w przyszłości zaowocują czymś więcej? Na przykład wyborem ścieżki zawodowej i kariery lub rozwojem hobby? W dużej mierze od nas zależy, jakie zabawki trafią w ręce naszych dzieci. Warto zwracać szczególną uwagę na to, co sprawia im największą radość. Dla dziecka lubiącego zabawy sportowe polecamy: Pokój małego sportowca. Dla małych podróżników: Zabawki rozbudzające pasję podróżniczą albo: Zabawa w lotnisko! Jeśli maluch lubi bawić się w gotowanie: Mały kucharz – zabawkowe produkty spożywcze. A co, jeśli dziecko lubi bawić się w sprzątanie? Polecamy: Odkurzacz na baterie – wyposażenie każdej małej pani domu.

Przeziębiona pociecha wymaga więcej uwagi i troski. Gdy nie czuje się na tyle źle, żeby leżeć w łóżku, warto zadbać o odpowiednie zabawy na ten czas: Zabawy dla dziecka na czas choroby (gry planszowe, kolorowanki). Deszcz za oknem oznacza zajęcia w domu: Plastyczne zabawy domowe dla trzylatka na jesienne słoty. Polecamy także zabawki wpływające na prawidłowy rozwój malucha: Zabawki stymulujące wzrok dziecka, a także: Mieszkańcy lasu na dziecięcych ubrankach. Na pewno też się przyda: Pościel dziecięca na chłodne, jesienne noce.

Co prawda jest jesień, ale jeśli posiadamy ogród, już teraz warto zaplanować wiosenne atrakcje dla dzieci: Indianie i kowboje, czyli jak przygotować ogród na dziecięce zabawy. Dzieci uwielbiają słodycze – oto pomysł na uatrakcyjnienie każdego kinderbalu: Piniata na urodzinowe przyjęcie.

Dbając o prawidłowy rozwój i edukację, warto zapoznać się też z tymi poradnikami: Najlepsze laptopy dla pierwszoklasisty oraz Historia Polski dla dzieci – najciekawsze książki.
Odpowiednia dieta również jest ważna. Zachęcamy do wypróbowania superfoods: Superfood w diecie dziecka. Ale to rozwiązanie nie tylko dla dzieci: Chlorella – zielony doping, który doda ci energii na cały dzień, Koktajle ze spiruliną, które wzmacniają zdrowie i odchudzają.


Mleko ma swoich zwolenników i przeciwników. Są też tacy, którzy mleko lubią, ale ze względów zdrowotnych nie mogą go spożywać. Tym, którzy nie tolerują laktozy, podpowiadamy: Mleka roślinne – jak je przygotować? To odpowiednia pora na zapasy warzyw: Zbieramy warzywa. Jak i gdzie je przechowywać? oraz Jak suszyć owoce i warzywa?Fot. Schutterstock.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl