Ponad 2 miliony Polaków korzysta już z darmowych dostaw z Allegro Smart! - inicjatywy Allegro pomagającej klientom bezpiecznie kupować i oszczędzać pieniądze podczas pandemii koronawirusa. Liczba Polaków, którzy korzystali z miesięcznego Allegro Smart! za darmo podwoiła się w ciągu miesiąca, a oszczędności klientów na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln zł. Allegro przedłuża akcję na kolejny, trzeci miesiąc.

- Nasze starania, aby podczas pandemii koronawirusa zapewnić Polakom łatwy i szybki dostęp do towarów w najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób z bezpłatnym Allegro Smart!, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Dotychczas ponad dwa miliony klientów skorzystały z akcji darmowej dostawy. Od 18 marca oszczędności na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln PLN i wciąż rosną. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, jako najczęściej wybierana platforma zakupowa w Polsce,  bierzemy na siebie społeczną odpowiedzialność. Udostępniamy Allegro Smart! za darmo dla każdego klienta przez kolejny miesiąc, aby nadal wspierać tych, którzy ze względu na obecną sytuację przestrzegają zasad dystansu społecznego - powiedział François Nuyts, prezes Allegro.

Allegro i ponad sto tysięcy sprzedawców korzystających z naszej platformy odegrały istotną rolę w zapewnieniu Polakom łatwego i szybkiego dostępu do szerokiej gamy produktów w najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób. Klienci, którzy skorzystali z akcji w jej drugim miesiącu często kupowali produkty potrzebne w codziennym życiu domowym w działach takich jak Supermarket, Dom i ogród, Dziecko, Uroda i Rozrywka, na przykład:

  • Znacznie wzrosły zakupy w dziale Supermarket. Tutaj klienci chętnie kupowali produkty dla psów (12 sztuk na minutę) i kotów (4 sztuki na minutę), przyprawy do gotowania (ponad 4,5 opakowań na minutę) lub kawy (ponad 5,4 paczki na minutę).
  • Największą popularnością cieszyła się kategoria Dom i ogród, a w niej szczególne zainteresowanie budziły przedmioty do dekoracji ogrodu i akcesoria ogrodnicze, takie jak rośliny (31,5 na minutę), narzędzia i nawozy ogrodnicze (13 na minutę) lub girlandy świetlne (12 na godzinę).
  • Na szczycie listy znalazły się też materiały budowlane do remontu w domach i ogrodach, w tym szczególnie materiały wykończeniowe ścian i dachów.
  • Klienci bardzo interesowali się też książkami dla dzieci i młodzieży (10 na minutę), grami planszowymi (2,5 na minutę), kursami nauki gry na instrumentach i podręcznikami dla szkół podstawowych i średnich (1 na minutę).

Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który  zamówił ponad 1000 paczek,  zaoszczędził 6,2 tys. PLN na dostawach.

Dzięki przedłużeniu akcji wszyscy klienci wciąż mogą bez kosztów skorzystać z pakietu nielimitowanych dostaw Allegro Smart! do 18 czerwca i cieszyć się darmowymi dostawami do 18 lipca. Klienci mogą aktywować darmowy pakiet miesięczny Allegro Smart! przez specjalną stronę https://allegro.pl/smart/za-darmo lub po prostu w trakcie zakupów. Obecnym klientom usługa zostanie przedłużona automatycznie o kolejny miesiąc.

Bezpłatna dostawa z Allegro Smart! zapewnia również dodatkowe wsparcie sprzedawcom na Allegro, zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom. Powoduje, że ich oferty są bardziej atrakcyjne dla klientów, ich sprzedaż rośnie, dzięki czemu mogą utrzymać dopływ gotówki, zapłacić na czas rachunki i regularnie wynagradzać pracowników.

Wszystkie oferty objęte programem bezpłatnych dostaw Allegro Smart! są odpowiednio oznaczone. Limit adresów wysyłkowych obowiązujący w usłudze został zniesiony na czas trwania akcji, dzięki czemu można wysłać zakupy do różnych odbiorców, np. do rodziny lub znajomych. Po upływie bezpłatnego okresu miesięczna usługa wygaśnie dla nowych klientów automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 zł za dostawę kurierską na terenie całej Polski.

Oprócz udostępnienia  bezpłatnego miesięcznego  pakietu Allegro Smart!, w ciągu ostatnich 2 miesięcy Allegro uruchomiło serię projektów wspierających Polaków w walce z pandemią. Przedsiębiorcy, zarówno obecni sprzedawcy Allegro, jak i nowe firmy, mogą korzystać z Pakietu dla Sprzedających, pomagającego przetrwać w trudniejszych warunkach lub rozpocząć działalność w serwisie. Seniorzy mogą zadzwonić na specjalną infolinię, za pośrednictwem której konsultanci przeprowadzą seniora krok po kroku przez proces zakupu.

Allegro wspiera także polski system opieki zdrowotnej: firma przekazała 3 mln zł na zakup 24 respiratorów, ufundowała 365 tys. masek i 8 tys. litrów środków dezynfekujących dla ponad 40 szpitali, hospicjów i domów opieki, 14 ton świeżych owoców i warzyw dla personelu szpitalnego. 1 mln zł przekazano na rzecz 42 inicjatyw charytatywnych prowadzonych przez pracowników Allegro w walce z koronawirusem i uruchomiono zbiórkę funduszy charytatywnych (koronawirus.allegro.pl) na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl