Rogal świętomarciński to słodki obiekt pożądania nie tylko wśród mieszkańców Poznania. Od kiedy rogale można kupić przez Internet, zajada się nimi cały kraj. Allegro już od 6 lat dostarcza regionalne poznańskie wypieki do wielu miejsc w Polsce i na świecie.  

– Rogale świętomarcińskie jeszcze kilka lat temu były znane tylko w Wielkopolsce, dziś to najlepszy poznański towar eksportowy. Tylko w ubiegłym roku w ramach akcji Allerogal sprzedaliśmy 12,5 tys. sztuk, a nasze wypieki trafiły do takich odległych zakątków świata jak Dubaj, Wietnam czy Chiny – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR Allegro. – To niepowtarzalna okazja do promocji miasta i jego tradycji, ale nie tylko. Po raz kolejny łączymy przyjemne z pożytecznym i wspólnie z partnerami akcji przekazujemy 1 zł z każdego kupionego rogala na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Drużyny Szpiku – dodaje. Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, którzy pomagają realizować działania fundacji im. Anny Wierskiej „Dar szpiku”.

– Pod naszą opieką znajdują się osoby chore na nowotwory krwi i ich rodziny, to właśnie ich wspieramy, im staramy się pomóc. W większości są to pacjenci dziecięcych oddziałów onkologicznych Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu – mówi Dorota Raczkiewicz, prezes Fundacji Dar Szpiku. – Pomagamy im czasem swoją obecnością, rozmową, spojrzeniem, dotykiem i pochyleniem się nad łóżkiem. Ale także staramy się im zapewnić godziwe warunki życia w szpitalu czy w domu. Dlatego bardzo chcielibyśmy przygotować prawdziwie świąteczne paczki dla naszych podopiecznych I ich rodzin – dodaje.

W akcję świąteczną włączają się także wolontariusze Drużyny Szpiku oraz znane osoby jak Kasia Bujakiewicz czy Mezo. Koszt paczek z prezentami i produktami, które pozwolą na zorganizowanie świątecznej atmosfery, to 15 tys. zł. Do osiągnięcia celu potrzeba więc 15 tys. sprzedanych rogali. Słodkie wypieki można kupić w specjalnych pakietach: jeden rogal to koszt 10,35 zł, a za największy pakiet 20 rogali trzeba zapłacić 169,90 zł. Zasada jest prosta: im więcej rogali, tym większa oszczędność i więcej dobra. Rogale mają certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Każde zamówienie pakowane jest w specjalny pergaminowy woreczek oraz kartonowe pudełko. Dzięki temu wypieki na długo zachowują swój apetyczny aromat i tradycyjny smak.

– Zajmujemy się sprzedażą rogali praktycznie od zawsze. Mamy swoich doświadczonych i godnych zaufania cukierników, których wypieki mogłyby z powodzeniem startować w konkursach na najlepsze rogale na świecie – mówi Andrzej Świderski z platformy e-torty.pl, która po raz czwarty wypieka allerogale. – Co ważne, kupując rogale przez Internet, już po 24 godzinach można cieszyć się ich smakiem. Realizujemy także wysyłki za granicę, a koszt dostawy ustalamy indywidualnie – dodaje.

Akcja „Allerogal” potrwa do 30 listopada, jej organizatorem jest serwis Allegro.pl oraz partnerzy: e-torty.pl i Miasto Poznań.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl