Bilet na dowolny spektakl w Studio Buffo i kolacja z Nataszą Urbańską  oraz Januszem Józefowiczem, udział we wszystkich premierach teatru 6. Piętro czy  obserwowanie wybranego spektaklu z loży VIP w teatrze Syrena - to tylko niektóre z wyjątkowych ofert jakie można wylicytować w ramach akcji #złotybilet.  

Teatry, muzea, galerie i sale koncertowe w całej Polsce od kilku tygodni świecą pustkami. W tej sytuacji wiele instytucji straciło większość dochodów i nie może być  pewnym swojej przyszłości. Jak można im pomóc? Najłatwiej - wymieniając bilet na bezterminowy voucher lub kupując wyjątkowy złoty bilet. Wchodząc na stronę allegro.pl/zobacz/wsparciedlakultury można wziąć udział w specjalnych licytacjach, przeżyć wyjątkowe chwile w teatrze i tym samym wspomóc swoją ulubioną scenę i artystów.

- Ostatnie tygodnie to trudny czas dla instytucji kulturalnych, które nie wiedzą kiedy będą mogły wznowić swoją działalność. Dlatego, postanowiliśmy połączyć siły z eBilet i pomóc w pozyskaniu środków finansowych. To nie zbiórka a rodzaj współczesnego mecenatu - licytując  np. roczny karnet na premiery do teatru Studio czy udział w wybranym spektaklu i kolację w towarzystwie założycieli teatru Kamienica, otrzymujemy coś więcej - bezcenne wspomnienia. Zapraszamy do współpracy także inne organizacje kulturalne i artystów, którzy chcieliby zaoferować coś wyjątkowego swoim widzom. Do akcji zaangażowaliśmy zespół pracowników Allegro i eBilet, zajmujemy się całą stroną techniczną i promocją, tak aby o licytacjach dowiedziało się jak najwięcej osób. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się wesprzeć polską kulturę - mówi Jacek Weichert, dyrektor kategorii Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka Allegro.

W ramach akcji #złotybilet już pojawiły się pierwsze licytacje, a wśród nich m.in. dwuosobowy voucher na wszystkie premiery od  września 2020 do końca lipca 2021 do teatru 6. piętro,  uczestnictwo 2 osób w wybranym spektaklu oraz kolacja w towarzystwie Emiliana Kamińskiego i Justyny Sieńczyłło, bilet na dowolny spektakl w teatrze Studio Buffo, a po przedstawieniu udział w kolacji z Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem w restauracji Studio Buffo a także otwarty voucher do loży dla 4 osób na wybrany spektakl lub spektakl przedpremierowy. Warto śledzić stronę allegro.pl/zobacz/wsparciedlakultury, gdzie na bieżąco pojawiają się nowe, interesujące oferty. Dodatkowo, formuła licytacji sprawia, że wysoki poziom adrenaliny utrzymuje się do samego końca trwania oferty.

- Wspólnie z naszym partnerem Allegro chcemy wyjść naprzeciw nie tylko klientom ale również całej branży kulturalno-rozrywkowej w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy ogłosić start akcji #złotybilet! Rozwiązanie to daje nie tylko możliwość, by stać się mecenasem kultury i być bliżej sztuki ale również zajrzeć za kulisy i poznać osobiście swoich ulubionych artystów. #złotyBilet to nie tylko prestiż ale i olbrzymie wsparcie - komentuje Marcin Matuszewski, prezes eBilet.pl.

Organizatorzy całość zebranych środków z licytacji przekażą bezpośrednio do instytucji uczestniczących w akcji, pobierając symboliczną kwotę w celach podatkowych. Allegro poprzez stronę allegro.pl/zobacz/wsparciedlakultury  planuje pozyskiwać fundusze na rzecz wszystkich organizacji kulturalnych, które zgłoszą taką potrzebę. W ramach akcji można także kupić voucher, a następnie wymienić go  na bilet na spektakl w wybranym teatrze. To propozycja dla tych, którzy nie chcą uczestniczyć w licytacjach a chcieliby okazać teatrom swoje wsparcie.

W ostatnich tygodniach Allegro uruchomiło szereg projektów, które wspierają Polaków w walce z pandemią. Należą do nich m.in. bezpłatny miesięczny pakiet Allegro Smart!, oferujący każdemu możliwość zrobienia zakupów z bezpłatną dostawą. Przedsiębiorcy, zarówno obecni sprzedawcy Allegro, jak i nowe firmy, mogą korzystać z Pakietu dla Sprzedających. Allegro wspiera także polski opieki zdrowotnej, przekazując 2 mln zł na Fundusz Pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup 24 respiratorów dla polskich szpitali. Uruchomiona została także charytatywna zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Allegro, która zapewni Funduszowi większe wsparcie finansowe i pozwoli na kolejne zakupy potrzebnego sprzętu. Firma przekazała również środki ochrony indywidualnej - maski i środki dezynfekujące - o łącznej wartości 1 mln złotych do 22 szpitali w całej Polsce.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl