II edycja Tech Leaders startuje

13 października 2016, 11:53

Już 2 listopada rozpoczyna się II edycja Tech Leaders, programu, którego głównym partnerem jest Allegro. Grupa 50 kobiet będzie uczyła się od najlepszych specjalistów z różnych dziedzin. Zapisy trwają tylko do 25 października. Zapraszamy.

Tech Leaders to program oparty na mentoringu, zorganizowany przez społeczność Women in Technology. Allegro Tech jest jego głównym partnerem, dzięki czemu uczestnicy mogą się uczyć od najlepszych. W tym roku w programie weźmie udział 11 mentorów z Allegro. Każdy z nich będzie miał pod opieką tylko jedną uczestniczkę, aby w pełni skoncentrować się na jej indywidualnych potrzebach.– Pierwsza edycja była dla nas dużym wyzwaniem związanym z komunikacją, pozyskiwaniem mentorów. Miałam okazję być mentorem w pierwszej edycji – było to dla mnie nowe doświadczenie i duża odpowiedzialność – wspomina I edycję Anna Szwiec z Women in Technology, organizatorka programu Tech Leaders. – Poczucie, że robimy coś dobrego, że pomagamy ludziom rozwijać się, podążać wybranymi ścieżkami czy też po prostu pomóc im ich szukać – to wszystko zmotywowało nas do pracy nad kolejną edycją – wyjaśnia Szwiec.

Czytaj także: Kobiety w IT? Tak!

W II edycji programu w gronie mentorów pojawią się eksperci związani m.in. z programowaniem w różnych językach, User Experience, sprzedaży, planowania i rozwoju biznesu, finansowania start-upów, komercjalizacji badań naukowych, zarządzaniem zespołami, budowaniem wizerunku. Program został też wydłużony o miesiąc, dając uczestniczkom możliwość lepszej pracy z mentorem. – Zależy nam, żeby każda dziewczyna mogła sięgnąć po wiedzę, doświadczenie i współpracować z ludźmi, którzy już osiągnęli to, co ona sama chce osiągnąć – wyjaśnia organizatorka programu. 

– Mamy nadzieję, że do tej edycji zgłoszą się osoby z jeszcze ciekawszymi wyzwaniami niż w zeszłym roku. Będzie to więc ekscytujące doświadczenie i przygoda dla obu stron. To będą także 4 miesiące ciężkiej pracy, ale jestem przekonany, że jej efekty przełożą się na konkretne działania i decyzje uczestniczek, być może zmiany w ścieżkach zawodowych, może powstaną nowe usługi, rozwiązania – mówi Adam Tomczyk z Allegro, który był mentorem w I edycji.  


Zdjęcie z I edycji porogramu Tech Leaders. Na zdjęciu: Andrew Caruso, konsul ds. polityczno-ekonomicznych w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie 


Allegro jest partnerem merytorycznym programu Tech Leaders, dlatego w projekcie znalazło się wielu ekspertów z różnych dziedzin IT.

– Mamy potencjał ludzki wewnątrz organizacji i nie sposób z niego nie skorzystać. Dla mentorów to szansa rozwoju, pracy w innym charakterze niż na co dzień. Dzięki takim projektom mamy możliwość zyskać też coś dla siebie, stać się lepszą organizacją. Stąd ciągłe angażowanie się w inicjatywy związane z dzieleniem się wiedzą. Są one naturalną częścią strategii firmy na budowanie świadomości marki – tłumaczy Tomczyk.

Program mentorski to intensywny okres. Wymaga dyscypliny, pracy nad sobą i pilnowania, by nie odpuszczać. Obie strony podchodzą na początku procesu z zaangażowaniem i entuzjazmem. Czasem jednak zderzenie z rzeczywistością rynkową bywa bolesne. – Naszym zadaniem jest zwrócić uwagę na szanse, zagrożenia i wspomagać uczestniczki w realizacji celów, wyciągając rękę, kiedy tego potrzebują. To jednak po stronie mentorowanych leży 90% pracy. Trzymam kciuki, by były na to gotowe, bo efekty są tego warte – zachęca do udziału w programie Adam Tomczyk z Allegro.


Celem projektu jest stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i rozwijania możliwości w życiu zawodowym, korzystając ze wsparcia doświadczonych mentorów. Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, uczestniczki będą wybrane spośród zgłoszeń. 

Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić aplikację do 25 października br. na stronie www.techleaders.pl. II edycja zakończy się 2 marca 2017 r.
Redakcja
Magazyn Allegro
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%