Gniew kobiet widać nie tylko na ulicach, ale też w książkach i filmie. Niedawno powstał gatunek literacki, który osiąga szczyty popularności, a ekranizacje powieści z tego nurtu to hity, takie jak „Dziewczyna z pociągu”. Kochają je kobiety, bo mówi prawdę o nich samych. Co na to mężczyźni?

Sergiusz Pinkwart

magazyn@allegro.pl
Marek Krajewski: „Pracuję dziennie 3 godziny 48 minut”
Najpopularniejszy w Polsce autor kryminałów wrócił do Wrocławia i do swego ulubionego bohatera. Wielbiciele Eberharda Mocka będą usatysfakcjonowani. Marek Krajewski w szczerej rozmowie tłumaczy, dlaczego przestał pić, dlaczego w pracy stosuje antyczną zasadę „złotego podziału” i gdzie kupuje kolekcjonerskie meble.
Nie tylko „Belle Epoque”. Kryminały w stylu retro
Przełom XIX i XX wieku. Po ulicach oświetlonych słabym światłem naftowych lamp spacerują wykwintne damy i eleganccy dżentelmeni. W ten sielski krajobraz odważnie wkracza krwawa zbrodnia. Polacy coraz częściej sięgają po kryminały tworzone w stylistyce retro. Co ciekawe, moda ta nie ogranicza się tylko do książek – wpisują się w nią również gry czy filmy.
Dobre polskie serie kryminalne [KSIĄŻKI]
Jeśli kryminał, to koniecznie skandynawski. Czy aby na pewno? Jeżeli chodzi o literaturę tego typu, to nie mamy się czego wstydzić. Wręcz przeciwnie.
Jak przez 7 lat kampania „Kręć Kilometry” połączyła jazdę na rowerze z nowoczesną technologią
Allegro poprzez kampanię „Kręć Kilometry” dzieli się z każdym tym, co ma najlepsze, czyli technologią i zachęca jednocześnie do zdrowego stylu życia. Tu są sami wygrani. Jak przez ten czas zmieniło się postrzeganie technologii dzięki tej kampanii społecznej?