Allegro jako jedna z największych firm technologicznych w regionie postanowiło stworzyć cykl spotkań integrujących środowisko IT w Poznaniu, zapraszając do współpracy inne firmy z branży. Allegro Tech Talks to kilkugodzinne spotkanie składające się z 2-3 wykładów o określonej tematyce. To najlepsza okazja do tego, aby w nieformalnych okolicznościach porozmawiać, wymienić się wiedzą, doświadczeniami i pomysłami. 

Pierwszy meet up w siedzibie Allegro odbył się 29 września, a sala wypełniona po brzegi świadczyła o tym, że takie spotkania są w Poznaniu potrzebne. – Od kilku lat pod szyldem Allegro Tech angażujemy się w różnego rodzaju eventy i konferencje branżowe. Oprócz samego uczestnictwa czy merytorycznego wsparcia tego typu spotkań, chcemy je także tworzyć i zapraszać do udziału w nich osoby spoza Allegro. Do tej pory meet upy organizowaliśmy głównie w Toruniu i Warszawie. Allegro Tech Talks to próba ożywienia tych spotkań również w Poznaniu – mówi Marcin Mazurek, Infrastructure and IT Operations Director w Allegro. 

           
              Allegro Tech Talks Poznań #1 fot. Joanna Antkowiak

Szansa na to jest spora, bo wejściówki na Allegro Tech Talks rozeszły się w zaledwie kilka dni. Tematem pierwszego meet up’u były zagadnienia związane z Front End-em. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch prezentacji. Pierwszą przygotowali Bartek Gałek i Krzysiek Kwiatkowski z Allegro, poruszając temat "Managing Frontend in the Microservices Architecture". Tuż po nich na scenie pojawili się Andrey Kuzmin i Arpad Ryszka z Zalando, opowiadając o "Project Mosaic — an Architecture for the Front-end Microservices". 

Jak mówi Arpad Ryszka, atmosfera spotkania była znakomita. - Jakiś czas temu nasz kolega z Zalando, który wcześniej pracował u was w Allegro, pokazał nam artykuł na waszym blogu o infrastrukturze. Zobaczyliśmy, że bardzo wiele rozwiązań, które stosujecie, wygląda tak samo jak u nas. Jak tylko dostaliśmy zaproszenie na to spotkanie, nie zastanawialiśmy się długo, bardzo chcieliśmy przyjechać i was poznać – mówi. 

            
                Bartek Gałek i Krzysiek Kwiatkowski z Allegro zaprezentowali temat "Managing Frontend                in the Microservices Architecture" fot. Joanna Antkowiak

Takie spotkania pokazują, że specjaliści IT chętnie dzielą się wiedzą, nie ograniczając się tylko do wewnętrznego transferu wiedzy. - Nie dotykamy spraw, które są delikatne z punktu widzenia biznesowego. I my, i nasi koledzy zdajemy sobie sprawę z tego, że takie dzielenie wiedzą musi być rozważne i dopóki zostajemy w sferze technicznej, wszystko jest OK. Kiedy to weźmie się pod uwagę i rozmowę ograniczmy do tematów czysto technologicznych, takie rozmowy trwają do rana – wyjawia Marcin Mazurek, Infrastructure and IT Operations Director w Allegro. 

Kolejne spotkanie z cyklu Allegro Tech Talks w Poznaniu planowane jest w listopadzie. Dokładny termin i agenda pojawi się na stronie www.meetup.com/allegrotech/. Bądźcie czujni, bo liczba miejsc jest ograniczona. 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl