Zachar Zawadzki - opiniotwórczy dziennikarz motoryzacyjny, twórca serwisu Autocentrum.pl oraz twórca jednego z najpopularniejszych kanałów motoryzacyjnych na YouTube wystawia na licytację swojego Mercedesa 560 SEC. Oczywiście na Allegro. Zobacz dlaczego i co to za maszyna!

To prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych Mercedesów w Polsce. Model 560 SEC swoją sławę w social mediach zyskał dzięki obecnemu właścicielowi. Zachar Zawadzki z kanału Zachar OFF taki właśnie oryginalny prezent sprawił sobie w 2016 roku na czterdzieste urodziny. Znawcy mówią o tym modelu:  "motoryzacyjne dzieło sztuki" i "najwygodniejszy pożeracz kilometrów". Samochód należący JESZCZE do Zachara ma swoją historię pieczołowitej renowacji, a jego poprzedni właściciel również jest osobą znaną i rozpoznawaną!

Trzydzieści lat temu SEC był niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Kosztujący furmankę pieniędzy trafiał do tych najbogatszych stając się manifestacją ich zamożności. Niech Was nie zmyli nadwozie coupe: dzieło Bruna Sacco nie było samochodem sportowym.  Można go raczej porównać z bujanym fotelem obitym pluszem. Niektórzy w swoich porównaniach idą dalej: to połączenie niemieckiej solidności i włoskiego piękna. Jakby nie było Mercedes 560 SEC to samochód, który może się podobać nie tylko miłośnikom niemieckiej motoryzacji spod znaku gwiazdy na masce.

Zachar 1.jpeg

A poprzednim właścicielem był...

Ten Mercedes 560 SEC przybył do Polski prosto ze Szwajcarii na zamówienie Marcina Dorocińskiego. Aktor znany między innymi z filmów “Pitbull”, “Róża” czy “Jack Strong” przez kilka lat był szczęśliwym posiadaczem jednego z najbardziej uznanych coupe ze Stuttgartu, po czym w 2016 roku przekazał kluczyki Zacharowi.

“Na początek chciałbym podziękować poprzedniemu właścicielowi, który dbał o ten samochód bardzo mocno i przekazał mi go w stanie naprawde bliskim ideałowi” - tymi sławami Zachar powitał “seca” w świecie social mediów rozpoczynając tym samym przy przebiegu 179 445 km jego karierę w “internetach”. Film ten obejrzano blisko 650 tysięcy razy. Nowy nabywca systematycznie publikował na swoim kanale YouTube szczegółowe relacje z kolejnych etapów doprowadzania auta do wymarzonego stanu.

Zachar 12.jpeg

Zadbany? Nie, to raj perfekcjonisty! 

Wnętrze Mercedesa zostało wykończone jasną skórą, a większość dostępnych na rynku egzemplarzy tego modelu ma czarne obicia. Wrodzona perfekcja Zachara spowodowała, że SEC znalazł się w serwisie zajmującym się renowacją tapicerki. Jeszcze przed zabiegiem specjaliści ocenili jej stan na szkolną czwórkę z plusem! To nie koniec zabiegów pielęgnacyjnych, którym został poddany ten samochód. Warto również wspomnieć o tym, że SEC kilka razy był poddawany pełnemu zabiegowi detailingu! A pisząc pełen mamy na myśli tydzień pracy, demontaż niemalże całego wnętrza i zadbanie o każdy zakamarek tego 30- letniego klasyka! 

Zachar zadbał o nie tylko o stan wizualny auta. Samochód odwiedził mechanika i blacharza. Zainteresowani bez większego problemu znajdą filmy z tych operacji na kanale Zachara i poznają koszty napraw, które - z grubsza licząc - pochłonęły kilkanaście tysięcy złotych.

Zachar 14.jpeg

Co znajdziemy pod maską tego wyjątkowego auta? Przede wszystkim istną mechaniczną symfonię smaku! W nowoczesnych samochodach po klapy silnika widać plastikową pokrywkę z logo producenta. Trzydzieści lat temu Mercedes zadbał o to, by jego wyjątkowy model był napędzany wyjątkowym silnikiem. Mamy tu więc do czynienia z niemieckim V8 o pojemności ponad 5,5 litrów i mocy na poziomie 279KM! Napęd przekazywany jest oczywiście na tylne koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów. 

Zachar, dlaczego?

Właściciel szczerze mówi o swojej relacji z maszyną: nie mam na nią czasu, a szkoda, by się marnował stojąc. Kupując ten wyjątkowy samochód Zachar mile zaskoczył wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji i cieszył się na perspektywę przejażdżek, pokazów, wystaw. Rzeczywistość okazała się mniej kolorowa i maszyna jeździła głównie do warsztatu.  Zapewne wielu z fanów zapragnęło stać się posiadaczami podobnego cacka. A ci, którzy pozazdrościli dziennikarzowi tego właśnie konkretnego egzemplarza właśnie teraz mają szansę stania się nowym właścicielem tego cacka. Mercedes 560 SEC Zachara Zawadzkiego trafił bowiem na aukcje na Allegro. Jeżeli więc szukasz nietuzinkowego auta, którego cały proces doprowadzenia do stanu perfekcyjnego był pokazany na YouTube - idealnie trafiłeś.

Zapraszamy do licytacji!

Piotr Rejowski

magazyn@allegro.pl