Licytacja samochodów odbywa się za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl/papamobile. Aby wziąć udział w licytacji, wystarczy wejść na stronę aukcji, zalogować się lub utworzyć konto użytkownika Allegro i zalicytować. W akcję charytatywną można włączyć się także na inne sposoby – poprzez zakup cegiełki o wartości 5, 10, 15, 50 lub 100 zł lub wystawiając swoje przedmioty na licytację.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z kupna cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne, którymi są: zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie, a także zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych „Campus Misericordiae” oraz magazynu żywności „Chleb Miłosierdzia”, powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. 

Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia. Allegro nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z platformy charytatywni.allegro.pl, a całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na zakup mobilnej kliniki. To samo dotyczy innych ofert, ze sprzedaży których środki trafią na konto Caritas. 

Oferty sprzedaży aut wraz z informacją o aukcji pojawią się również na serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych – OTOMOTO. Jego wyszukiwarka codziennie odnotowuje ponad 40 000 zapytań o volkswagena golfa. Od teraz, na początku listy z wynikami wyszukiwania, będą pojawiać się oferty sprzedaży golfów na cele charytatywne.


Golf sportsvan jest przestronnym kompaktowym vanem. Dzięki przemyślanej kabinie, przesuwnej kanapie i dużemu bagażnikowi świetnie sprawdza się jako auto rodzinne. Innowacyjne systemy dbają o komfort i bezpieczeństwo. Golfy sportsvany wystawione na aukcje wyposażone są w silnik TSI o mocy 110 KM oraz skrzynię biegów DSG. Używane były tylko i wyłącznie podczas Światowych Dni Młodzieży. Przebieg żadnego z samochodów nie przekracza 1000 km.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl