Licytacja samochodów odbywa się za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl/papamobile. Aby wziąć udział w licytacji, wystarczy wejść na stronę aukcji, zalogować się lub utworzyć konto użytkownika Allegro i zalicytować. W akcję charytatywną można włączyć się także na inne sposoby – poprzez zakup cegiełki o wartości 5, 10, 15, 50 lub 100 zł lub wystawiając swoje przedmioty na licytację.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z kupna cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne, którymi są: zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie, a także zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych „Campus Misericordiae” oraz magazynu żywności „Chleb Miłosierdzia”, powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. 

Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia. Allegro nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z platformy charytatywni.allegro.pl, a całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na zakup mobilnej kliniki. To samo dotyczy innych ofert, ze sprzedaży których środki trafią na konto Caritas. 

Oferty sprzedaży aut wraz z informacją o aukcji pojawią się również na serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych – OTOMOTO. Jego wyszukiwarka codziennie odnotowuje ponad 40 000 zapytań o volkswagena golfa. Od teraz, na początku listy z wynikami wyszukiwania, będą pojawiać się oferty sprzedaży golfów na cele charytatywne.


Golf sportsvan jest przestronnym kompaktowym vanem. Dzięki przemyślanej kabinie, przesuwnej kanapie i dużemu bagażnikowi świetnie sprawdza się jako auto rodzinne. Innowacyjne systemy dbają o komfort i bezpieczeństwo. Golfy sportsvany wystawione na aukcje wyposażone są w silnik TSI o mocy 110 KM oraz skrzynię biegów DSG. Używane były tylko i wyłącznie podczas Światowych Dni Młodzieży. Przebieg żadnego z samochodów nie przekracza 1000 km.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Aukcje WOŚP od kuchni. Tak powstała popularna platforma charytatywna
Pierwsza aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się na Allegro 17 lat temu. Chociaż od tego czasu możliwości wsparcia Finału z każdym rokiem jest coraz więcej, to licytacje wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku kwota zebrana podczas licytacji osiągnęła rekordowe 4,5 mln złotych. 
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co polecają pracownicy Allegro?
Chcecie wziąć udział w licytacji, a tym samym pomóc w zakupie sprzętu dla polskich szpitali? Poprosiliśmy ludzi z Allegro, aby podzielili się z Wami swoimi rekomendacjami. Zobaczcie, co wybrali.
Ty też możesz podzielić się posiłkiem  
Właśnie wystartowała ogólnopolska akcja „Podziel się posiłkiem”, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym. Każdy z nas może wziąć w niej udział. W tym roku hasłem przewodnim jest „Prosty przepis na dobro”. Pomóż i przyłącz się do nas.