Projekt Legendy Polskie miał swoją premierę w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu powstały już trzy produkcje filmowe w reżyserii Tomasza Bagińskiego („Smok”, „Twardowsky”, „Twardowsky 2.0”), antologia opowiadań od najlepszych polskich autorów, audiobook „Wywiad z Borutą” a teraz także teledysk do utworu „Aleja gwiazd”. 


– Muzyka jest ważnym elementem każdego naszego filmu. Staramy się czerpać z dorobku polskich artystów i pokazywać znane utwory w nowych aranżacjach. Tak było w przypadku piosenki „Cichosza” w wykonaniu Marcina Macuka i Krzysztof Zalewskiego do filmu „Smok”, podobnie jest z coverem „Aleja gwiazd” w interpretacji Anny Karwan i Matheo. Tym razem poszliśmy o krok dalej i przygotowaliśmy teledysk, którego realizację powierzyliśmy młodym twórcom – mówi Anna Iller, Branded Content Manager w Allegro.


Za reżyserię odpowiada Miłosz Sakowski, świeżo upieczony absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, który za swój dyplomowy film „Dzień Babci” zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień na całym świecie. Scenariusz teledysku napisał z Marcinem Kubawskim. W rolach głównych wystąpili Aleksandra Kasprzyk i Tomasz Drabek. Ich obecność w teledysku nie jest przypadkowa – cover „Aleja gwiazd” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Twadowsky 2.0”, w którym aktorzy wcielają się w postacie diablicy Lucynki i diabła Boruty.


Wszystkie produkcje, które towarzyszą filmom, opowiadają historie poszczególnych postaci. Jak tłumaczy reżyser Miłosz Sakowski, teledysk do piosenki „Aleja gwiazd” jest pretekstem, by opowiedzieć o „narodzinach” Diablicy, jaką znamy z Legend Polskich. Cofamy się do lat 90., by zobaczyć, jak młoda dziewczyna pod wpływem silnych przeżyć trafiła pod skrzydła diabła.


Dla Aleksandry Kasprzyk nie jest to pierwszy raz, kiedy gra w klipie. Wcześniej nagrała dwa teledyski z swoim zespołem Mothernight. – Grało mi się bardzo dobrze, w dużej mierze dzięki reżyserowi, który ma fajną energię i prowadzi aktorów w zdecydowany sposób, oraz dzięki Tomkowi Drabkowi partnerującemu mi w tym klipie. To kolejna ciekawa przygoda w moim małym aktorskim portfolio, a ja bardzo lubię nowe wyzwania. Podobało mi się, że trzeba wiele różnych emocji wyrazić bez użycia słów. Dla profesjonalnego aktora to sprawa oczywista – ja się ciągle czegoś nowego uczę – mówi odtwórczyni roli Diablicy.


W tym roku pojawią się jeszcze dwa teledyski do utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych do filmów „Operacja Bazyliszek” (listopad 2016) oraz „Jaga” (grudzień 2016). 

Teledysk „Aleja gwiazd” można zobaczyć na stronie www.legendy.allegro.pl

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

RAPORT POLSKA STROJNA 2016 – POLAKÓW PORTRET MODOWY
Polacy i moda: lubimy wygodę, jakość i... schludność. Trendy? Znamy, ale nie zawsze stosujemy. Ubrania, obuwie i dodatki zaczynamy traktować jak inwestycję we własny wizerunek, w wygodę albo w relacje z innymi. Jesteśmy bardzo zdecydowani co do własnych potrzeb, a cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium. Wielu Polaków chciałoby wymienić zawartość swoich szaf i to natychmiast. To najważniejsze wnioski z przeprowadzonego na zlecenie Allegro badania „Polska strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków”.
„Mój jest ten kawałek podłogi” w nowej wersji i z teledyskiem
Nowa wersja utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Bazyliszek”. Teledysk, podobnie jak poprzedni, opowiada historię jednego z bohaterów cyklu Legendy Polskie. Allegro i tym razem zaprosiło do współpracy młodych twórców, w tym Kordiana Kądziele, który odpowiada za scenariusz i reżyserię teledysku.
Stało się! Zapłacimy BLIKIEM na Allegro
Od teraz na Allegro można płacić za zakupy za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Płatności BLIK zostały w pełni zintegrowane z platformą zakupową Allegro i stają się jedną z metod płatności dostępnych dla klientów największej w Polsce internetowej platformy zakupowej.
Bazyliszek żyje! Allegro przedstawia kolejną polską legendę
Wieki temu budził grozę wśród mieszkańców Warszawy, teraz powraca, by siać postrach w Internecie. „Operacja Bazyliszek” to kolejny film krótkometrażowy, który powstał w ramach projektu Legendy Polskie Allegro. W głównych rolach występują Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko i Michalina Olszańska.