Projekt Legendy Polskie miał swoją premierę w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu powstały już trzy produkcje filmowe w reżyserii Tomasza Bagińskiego („Smok”, „Twardowsky”, „Twardowsky 2.0”), antologia opowiadań od najlepszych polskich autorów, audiobook „Wywiad z Borutą” a teraz także teledysk do utworu „Aleja gwiazd”. 


– Muzyka jest ważnym elementem każdego naszego filmu. Staramy się czerpać z dorobku polskich artystów i pokazywać znane utwory w nowych aranżacjach. Tak było w przypadku piosenki „Cichosza” w wykonaniu Marcina Macuka i Krzysztof Zalewskiego do filmu „Smok”, podobnie jest z coverem „Aleja gwiazd” w interpretacji Anny Karwan i Matheo. Tym razem poszliśmy o krok dalej i przygotowaliśmy teledysk, którego realizację powierzyliśmy młodym twórcom – mówi Anna Iller, Branded Content Manager w Allegro.


Za reżyserię odpowiada Miłosz Sakowski, świeżo upieczony absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej, który za swój dyplomowy film „Dzień Babci” zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień na całym świecie. Scenariusz teledysku napisał z Marcinem Kubawskim. W rolach głównych wystąpili Aleksandra Kasprzyk i Tomasz Drabek. Ich obecność w teledysku nie jest przypadkowa – cover „Aleja gwiazd” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Twadowsky 2.0”, w którym aktorzy wcielają się w postacie diablicy Lucynki i diabła Boruty.


Wszystkie produkcje, które towarzyszą filmom, opowiadają historie poszczególnych postaci. Jak tłumaczy reżyser Miłosz Sakowski, teledysk do piosenki „Aleja gwiazd” jest pretekstem, by opowiedzieć o „narodzinach” Diablicy, jaką znamy z Legend Polskich. Cofamy się do lat 90., by zobaczyć, jak młoda dziewczyna pod wpływem silnych przeżyć trafiła pod skrzydła diabła.


Dla Aleksandry Kasprzyk nie jest to pierwszy raz, kiedy gra w klipie. Wcześniej nagrała dwa teledyski z swoim zespołem Mothernight. – Grało mi się bardzo dobrze, w dużej mierze dzięki reżyserowi, który ma fajną energię i prowadzi aktorów w zdecydowany sposób, oraz dzięki Tomkowi Drabkowi partnerującemu mi w tym klipie. To kolejna ciekawa przygoda w moim małym aktorskim portfolio, a ja bardzo lubię nowe wyzwania. Podobało mi się, że trzeba wiele różnych emocji wyrazić bez użycia słów. Dla profesjonalnego aktora to sprawa oczywista – ja się ciągle czegoś nowego uczę – mówi odtwórczyni roli Diablicy.


W tym roku pojawią się jeszcze dwa teledyski do utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych do filmów „Operacja Bazyliszek” (listopad 2016) oraz „Jaga” (grudzień 2016). 

Teledysk „Aleja gwiazd” można zobaczyć na stronie www.legendy.allegro.pl

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

Aukcje WOŚP od kuchni. Tak powstała popularna platforma charytatywna
Pierwsza aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się na Allegro 17 lat temu. Chociaż od tego czasu możliwości wsparcia Finału z każdym rokiem jest coraz więcej, to licytacje wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku kwota zebrana podczas licytacji osiągnęła rekordowe 4,5 mln złotych. 
Allegro zmienia system komentarzy
Od 25 stycznia 2017 roku Allegro rozpocznie wprowadzanie zmian w systemie komentarzy do transakcji. Oceniać będą tylko kupujący i skrócony zostanie okres zbierania ocen oraz znikną oceny neutralne. Dzięki temu kupujący będą mogli korzystać z bardziej przejrzystego systemu oceny jakości obsługi sprzedających.
Allegro uruchamia program bonusowy dla wszystkich klientów
Wprowadzany dziś program pozwala bardzo szybko zamieniać uzyskane punkty za transakcje na zniżki w zakupach, dając użytkownikom realne korzyści finansowe.
Podaruj rzecz od serca, wspieraj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Od lat znane osoby wystawiają aukcje na rzecz WOŚP, a dzięki platformie rzeczyodserca.pl mogą opowiedzieć historię związaną z ofiarowanym przedmiotem i zachęcić do jego licytacji. W ich ślady może pójść każdy, tak jak np. pracownicy Allegro, którzy w filmach wideo promują swoje aukcje z pakietem szkoleń czy scenariuszami do filmów „Legendy Polskie”.