„Podziel się posiłkiem” to wspólna inicjatywa Banków Żywności, Danone i Allegro, których celem jest wsparcie dzieci i ich rodzin w powrocie do szkoły, bo początek roku szkolnego jest dla wielu trudnym okresem. Allegro w tej akcji uczestniczy już po raz trzeci, między innymi po to, aby rodzice nie musieli stawać przed trudnymi wyborami: czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Podczas poprzedniej edycji dzięki charytatywni.allegro.pl udało się zebrać produkty na 15 416 posiłków. Czy w tym roku uda się zebrać więcej?

 – W Polsce wciąż ponad 160 tysięcy dzieci z klas I–IV szkół podstawowych cierpi z powodu niedożywienia, a aż 370 tys. najmłodszych nie odżywia się prawidłowo. Żywność jest dużym obciążeniem skromnych budżetów domowych i niestety często rodzice na niej oszczędzają. Szczególnie bolesne jest to, gdy taka bieda dotyka dzieci – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.


Pomóc można na dwa sposoby: 

  • w dniach 23–24 września odwiedzić sklepy i podzielić się żywnością, bo akcja odbędzie się w 456 miejscowościach w całej Polsce, a udział w niej weźmie prawie 40 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach blisko 3 tysięcy sklepów;

  •  przez Internet: wystarczy wejść na platformę charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci. Serwis nie pobiera żadnych opłat związanych z zakupem paczki, a pełna kwota zostanie przekazana na rzecz Banków Żywności. Co wchodzi w skład takiej paczki? Poniżej zawartość tej za 50 zł:
 

– Internetowe zakupy cieszą się w Polsce dużą popularnością, bo są szybkie i łatwe do zrobienia. Podobnie jest z pomaganiem innym. Każdy może uczestniczyć w akcji, kupując wirtualne paczki z żywnością na naszej platformie charytatywnej. Dzięki temu każdy może pomagać w sposób, który najbardziej mu odpowiada. Wszystkie firmy i instytucje zaangażowane w akcje łączy jeden cel – zebranie jak największej ilości produktów na posiłki dla najmłodszych – i mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się to zamierzenie wspólnie osiągnąć – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

Każdy, kto wykupi wirtualną paczkę przez charytatywni.allegro.pl, dostanie maila z takim oto podziękowaniem:

 

Jeśli jeszcze nie podzieliliście się posiłkiem, macie cały czas taką możliwość. Akcja w Internecie potrwa aż do końca października. Zapraszamy!

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Allegro po raz kolejny wspiera akcję „Podziel się dobrym posiłkiem”
„Podziel się dobrym posiłkiem” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kampanii w Polsce. Ma na celu walkę z niedożywieniem dzieci, a w tym roku stawia nie tylko na liczbę posiłków, ale także ich jakość. Każdy może do niej dołączyć dzięki charytatywni.allegro.pl.
Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co polecają pracownicy Allegro?
Chcecie wziąć udział w licytacji, a tym samym pomóc w zakupie sprzętu dla polskich szpitali? Poprosiliśmy ludzi z Allegro, aby podzielili się z Wami swoimi rekomendacjami. Zobaczcie, co wybrali.
Złombol 2016: Filip Chajzer jedzie polonezem do Tunezji
Złombol, czyli ekstremalna wyprawa samochodami komunistycznej koncepcji lub produkcji wystartowała w niedzielę spod katowickiego Spodka. Uczestnicy w ciągu kilku najbliższych dni przejadą osiem krajów, trzy pasma górskie, by po pokonaniu 3 tys. kilometrów dojechać do Tunezji! Za kierownicą jednego z samochodów zasiadł Filip Chajzer, którego wspiera charytatywni.allegro.pl.
Książki za książki – też możesz pomóc!
Te książki już raz wpłynęły na czyjeś życie – teraz mają szansę pomóc raz jeszcze. Działająca na platformie charytatywni.allegro.pl Biblioteka Dobrych Myśli „Zwierciadła” już od kilku miesięcy wspiera Fundację Serdecznik w wyposażaniu Wędrujących Szpitalnych Bibliotek.