„Podziel się posiłkiem” to wspólna inicjatywa Banków Żywności, Danone i Allegro, których celem jest wsparcie dzieci i ich rodzin w powrocie do szkoły, bo początek roku szkolnego jest dla wielu trudnym okresem. Allegro w tej akcji uczestniczy już po raz trzeci, między innymi po to, aby rodzice nie musieli stawać przed trudnymi wyborami: czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Podczas poprzedniej edycji dzięki charytatywni.allegro.pl udało się zebrać produkty na 15 416 posiłków. Czy w tym roku uda się zebrać więcej?

 – W Polsce wciąż ponad 160 tysięcy dzieci z klas I–IV szkół podstawowych cierpi z powodu niedożywienia, a aż 370 tys. najmłodszych nie odżywia się prawidłowo. Żywność jest dużym obciążeniem skromnych budżetów domowych i niestety często rodzice na niej oszczędzają. Szczególnie bolesne jest to, gdy taka bieda dotyka dzieci – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.


Pomóc można na dwa sposoby: 

  • w dniach 23–24 września odwiedzić sklepy i podzielić się żywnością, bo akcja odbędzie się w 456 miejscowościach w całej Polsce, a udział w niej weźmie prawie 40 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach blisko 3 tysięcy sklepów;

  •  przez Internet: wystarczy wejść na platformę charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci. Serwis nie pobiera żadnych opłat związanych z zakupem paczki, a pełna kwota zostanie przekazana na rzecz Banków Żywności. Co wchodzi w skład takiej paczki? Poniżej zawartość tej za 50 zł:
 

– Internetowe zakupy cieszą się w Polsce dużą popularnością, bo są szybkie i łatwe do zrobienia. Podobnie jest z pomaganiem innym. Każdy może uczestniczyć w akcji, kupując wirtualne paczki z żywnością na naszej platformie charytatywnej. Dzięki temu każdy może pomagać w sposób, który najbardziej mu odpowiada. Wszystkie firmy i instytucje zaangażowane w akcje łączy jeden cel – zebranie jak największej ilości produktów na posiłki dla najmłodszych – i mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się to zamierzenie wspólnie osiągnąć – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

Każdy, kto wykupi wirtualną paczkę przez charytatywni.allegro.pl, dostanie maila z takim oto podziękowaniem:

 

Jeśli jeszcze nie podzieliliście się posiłkiem, macie cały czas taką możliwość. Akcja w Internecie potrwa aż do końca października. Zapraszamy!

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl