32. edycja konferencji IMP po raz pierwszy odbyła się w Polsce i drugi raz w Europie Środkowowschodniej. To jedno z najbardziej prestiżowych spotkań z udziałem przedstawicieli nauki i biznesu reprezentowanego przez małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu.


 
Tematem konferencji była dynamiczna transformacja rynków, sieci i relacji. Wiodący światowi naukowcy zajmujący się tą tematyką spotkali się w Poznaniu, by dyskutować o sprawdzonych modelach i rozwiązaniach na przyszłość dotyczących zarządzania relacjami z klientami, dostawcami, podwykonawcami oraz konkurentami. Podjęte zostały również tematy wchodzenia firm na rynki międzynarodowe, budowania gospodarki opartej na silnych relacjach przedsiębiorstw, a także rozwijania powiązań między biznesem z nauką. 

W Polsce przykładem firmy, która od samego początku inwestuje w rozwój i innowacje, jest Allegro. Tego, nad czym obecnie pracujemy, można się było dowiedzieć z wystąpienia Przemysława Budkowskiego, Prezesa Allegro, który był gościem konferencji.

– Wszystko, co robimy, tworzymy z myślą o naszych klientach kupujących na platformie. Dlatego staliśmy się jednym ze sprzedających, wspierając tym samym inne przedsiębiorstwa prowadzące działalność za pośrednictwem naszej platformy. Pokazujemy, jak dostarczać klientom taki wybór produktów jakiego oczekują, w atrakcyjnych cenach oraz jak zapewnić najlepszą jakość obsługi – mówi Przemysław Budkowski.Oprócz konferencji okazją do spotkania były „Business Day” oraz „Doctoral Colloquium”.
„Business Day” dedykowany był przedstawicielom wiodących polskich przedsiębiorstw, którzy przedstawili skuteczne sposoby zarządzania w sieciach biznesowych. Natomiast „Doctoral Colloquium” stało się szansą dla młodych naukowców na uzyskanie cennych rad i wskazówek dotyczących przygotowania rozprawy doktorskiej.

Na zdjęciu od lewej: prof. Krzysztof Fonfara, Przemysław Budkowski, Allegro

W Kongresie uczestniczyło około 250 gości z ponad 20 krajów z Europy, Ameryki i Azji. Większość odwiedziła nasz kraj po raz pierwszy. – Nasi goście byli zaskoczeni tym, na jakim poziomie jest Polska i firmy, których prezentacje zobaczyli. To wiedza, którą jako uczelnia wykorzystujemy w codziennej pracy. Blisko współpracujemy z biznesem, czym wyróżniamy się na tle innych ośrodków naukowych – mówi dr Grzegorz Leszczyński z komitetu organizacyjnego konferencji IMP.

Kolejna 33. edycja konferencji IMP odbędzie się w przyszłym roku z Kuala Lumpur w Malezji.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl