Wyścig Škoda Poznań Bike Challenge pobił w tym roku rekord popularności – na mecie stawiło się ponad 6000 rowerzystów. Najliczniejszą firmową ekipę stanowili pracownicy Allegro – aż 133 osoby wystartowały w Business Challenge na 18, 50 i 120 km. Sportowy duch udzielił się także najmłodszym członkom rodziny Allegro – w wyścigu na 5 km uczestniczyło 37 dzieci. Tym samym Allegro zdobyło nieoficjalny tytuł najbardziej rowerowej firmy w Polsce.


 
Allegro miało także udział w części sportowej imprezy – w wyścigu ALLEGRO CHALLENGE wystartowało blisko 2000 osób. – Imprezę Bike Challenge wspieramy od samego początku. Organizujemy największa rowerową kampanię w Polsce „Kręć kilometry”, w której namawiamy Polaków do jazdy na rowerze każdego dnia, dlatego naturalną rzeczą było dla nas objęcie patronatem jednej z najpopularniejszych tras zawodów na 50 km – wyjaśnia Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Najstarszym zawodnikiem w rywalizacji wyścigu ALLEGRO CHALLENGE był 72-letni pan Stefan Jesionowski z Poznania. Zwycięzcą został Gabriel Girau Tur z Ciechanowa z wynikiem 01:06:38, a najlepsza wśród kobiet była Viktoria Bolshakova z Kaliningradu z rezultatem 01:08:55.

Strefa Allegro Zaparkuj Klimatycznie

Škoda Poznań Bike Challenge to nie tylko wyścig rowerowy, to wiele wydarzeń towarzyszących. Jak co roku w miasteczku zawodów prawdziwe oblężenie przeżywała strefa Allegro Zaparkuj Klimatycznie. Z atrakcji przygotowanych przez Fundację Allegro All For Planet korzystały całe rodziny: zawodnicy, kibice i ich znajomi. Tysiące ludzi przebywających w tym czasie nad Jeziorem Maltańskim bawiło się w specjalnie dla nich przygotowanej strefie: odpoczywało w przestrzeni finiszera, czyli mety toru regatowego, ciesząc się niezwykłym widokiem jeziora i okolic, wykręcało soki na rowero-blenderze czy korzystało z rowerów na trenażerach. Do każdego trafił też jeden z rowerowych gadżetów.– Dla nas tego typu wydarzenia to możliwość spotkania z rowerzystami, którzy są beneficjentami naszej kampanii społecznej. Tylko tego jednego dnia setki osób wsparły swoje miasta w walce o stojaki rowerowe. Kręcić kilometry można na własnych dwóch kółkach i rowerach stacjonarnych, które pojawiły się w naszej strefie – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.Wspierać kampanię można jeszcze do końca września. O szczegółach można przeczytać na kreckilometry.pl. A kolejny wyścig Škoda Poznań Bike Challenge już za rok!

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl