W Grupie Allegro pracuje blisko 1400 osób, z czego połowa z nich to pracownicy zajmujący się obszarami związanymi z technologią. Część z nich spotyka się podczas konferencji i wydarzeń branżowych, jednak wszyscy czekają na najważniejszą imprezę w roku – Allegro Tech Meeting. Tym razem 260 pracowników z całej Polski przyjechało do Torunia, aby porozmawiać o toczących się w IT projektach, przyjrzeć się pracy swoich koleżanek i kolegów, wymienić wiedzą i doświadczeniami.


Na zdjęciu: Marcin Mazurek, Infrastructure and IT Operations Director
   
Jak mówi Marcin Mazurek, Infrastructure and IT Operations Director i jednocześnie pomysłodawca ATM, przy takiej liczbie inżynierów nie sposób na bieżąco śledzić tego, czym zajmują się poszczególne zespoły. – Osiem lat temu doszliśmy do wniosku, że musimy przynajmniej raz w roku spotkać się w jednym miejscu, pokazać, co i gdzie robimy oraz mieć przestrzeń i miejsce do rozmowy – wyjaśnia.


Od ubiegłego roku w pierwszym dniu ATM mogą też uczestniczyć goście z zewnątrz. Tym razem były to osoby, które wylicytowały wejściówki na platformie charytatywni.allegro.pl, pomagając tym samym Fundacji „Mam marzenie” i 9-letniej Natalii, która pragnie wydać własną książkę.


Oficjalnego otwarcia ATM 9 dokonał Piotr Szybiak, CTO Allegro, który nie mógł pojawić się w Toruniu osobiście, ale przemówił do zebranych z ekranu. Następnie cały dzień wypełniły prelekcje. Adam Dubiel opowiadał o tym, co warto mierzyć w typowej mikrousłudze, jakimi narzędziami i jak interpretować wyniki. Szczegółów na temat wyrażeń regularnych można było się dowiedzieć z wystąpienia Tomka Jackowiaka, a historię Opboxa przybliżyli Piotr Orłowski i Rafał Żukowski. Pierwszy dzień zakończyła prelekcja Mateusza Gajewskiego na temat projektu Rubikon, a wieczorem wszyscy spotkali się na integracyjnym after party.


– W Allegro lubimy ze sobą rozmawiać, lubimy się ze sobą spotykać – to widać po dużym zainteresowaniu, jakim cieszy się ATM. Każdego roku staramy się czymś zaskoczyć inżynierów, tak żeby obok wiedzy zdobytej podczas prelekcji miło wspominali poszczególne edycje. Stąd pomysł na motyw przewodni – w ubiegłym roku był to film „Powrót do przyszłości”, w tym roboty – mówi Joanna Antkowiak z Community Relations Team Allegro, zespołu organizującego ATM.

Specjalnie na ATM prosto z Politechniki Częstochowskiej przyjechał łazik marsjański, który cieszył się ogromną popularnością wśród uczestników wydarzenia. Poza tym można było zobaczyć, jak pracują i jak są skonstruowane roboty przemysłowe, ramiona przemysłowe i robot ABB: YuMI.Poprzeczka przed organizatorami przyszłorocznej 10. edycji ATM została w tym roku postawiona bardzo wysoko, czas pokaże, czym nas zaskoczą.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Allegro kształci przyszłych programistów
Od nowego roku szkolnego uczniowie gnieźnieńskiego liceum rozpoczną naukę w nowo utworzonej klasie programistycznej pod patronatem Allegro. To odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT.
BrainCode: 24-godzinny hackathon Allegro
Kto lepiej odpowie na pytanie, czym firma zachęca do pracy, niż sami pracownicy? Z takiego założenia wyszło  Allegro, organizując 24-godzinny hackathon, w czasie którego zbudowano prototyp nowej strony Kariera Allegro.
Zaczynali od stażu, dziś tworzą Allegro
Summer e-Xperience w Allegro to nie tylko zwykły program stażowy dający płatne zajęcie podczas wakacji. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać dane im możliwości, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Dla niektórych to także początek pełnej wyzwań ścieżki kariery w największym serwisie e-commerce’owym w Polsce.
BrainCode 2017: tak wyglądał hackathon Allegro
Czy można stworzyć prototyp działającej aplikacji w 24 godziny? Uczestnicy tegorocznej edycji hackathonu BrainCode udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą mentorów i na bazie danych Allegro stworzyli m.in. narzędzie dla sprzedawców wspierające wybór strategii sprzedażowej, „wish listę” prezentów oraz aplikację mobilną przeznaczoną do licytacji ofert z interfejsem użytkownika podobnym do Tindera.