W Grupie Allegro pracuje blisko 1400 osób, z czego połowa z nich to pracownicy zajmujący się obszarami związanymi z technologią. Część z nich spotyka się podczas konferencji i wydarzeń branżowych, jednak wszyscy czekają na najważniejszą imprezę w roku – Allegro Tech Meeting. Tym razem 260 pracowników z całej Polski przyjechało do Torunia, aby porozmawiać o toczących się w IT projektach, przyjrzeć się pracy swoich koleżanek i kolegów, wymienić wiedzą i doświadczeniami.


Na zdjęciu: Marcin Mazurek, Infrastructure and IT Operations Director
   
Jak mówi Marcin Mazurek, Infrastructure and IT Operations Director i jednocześnie pomysłodawca ATM, przy takiej liczbie inżynierów nie sposób na bieżąco śledzić tego, czym zajmują się poszczególne zespoły. – Osiem lat temu doszliśmy do wniosku, że musimy przynajmniej raz w roku spotkać się w jednym miejscu, pokazać, co i gdzie robimy oraz mieć przestrzeń i miejsce do rozmowy – wyjaśnia.


Od ubiegłego roku w pierwszym dniu ATM mogą też uczestniczyć goście z zewnątrz. Tym razem były to osoby, które wylicytowały wejściówki na platformie charytatywni.allegro.pl, pomagając tym samym Fundacji „Mam marzenie” i 9-letniej Natalii, która pragnie wydać własną książkę.


Oficjalnego otwarcia ATM 9 dokonał Piotr Szybiak, CTO Allegro, który nie mógł pojawić się w Toruniu osobiście, ale przemówił do zebranych z ekranu. Następnie cały dzień wypełniły prelekcje. Adam Dubiel opowiadał o tym, co warto mierzyć w typowej mikrousłudze, jakimi narzędziami i jak interpretować wyniki. Szczegółów na temat wyrażeń regularnych można było się dowiedzieć z wystąpienia Tomka Jackowiaka, a historię Opboxa przybliżyli Piotr Orłowski i Rafał Żukowski. Pierwszy dzień zakończyła prelekcja Mateusza Gajewskiego na temat projektu Rubikon, a wieczorem wszyscy spotkali się na integracyjnym after party.


– W Allegro lubimy ze sobą rozmawiać, lubimy się ze sobą spotykać – to widać po dużym zainteresowaniu, jakim cieszy się ATM. Każdego roku staramy się czymś zaskoczyć inżynierów, tak żeby obok wiedzy zdobytej podczas prelekcji miło wspominali poszczególne edycje. Stąd pomysł na motyw przewodni – w ubiegłym roku był to film „Powrót do przyszłości”, w tym roboty – mówi Joanna Antkowiak z Community Relations Team Allegro, zespołu organizującego ATM.

Specjalnie na ATM prosto z Politechniki Częstochowskiej przyjechał łazik marsjański, który cieszył się ogromną popularnością wśród uczestników wydarzenia. Poza tym można było zobaczyć, jak pracują i jak są skonstruowane roboty przemysłowe, ramiona przemysłowe i robot ABB: YuMI.Poprzeczka przed organizatorami przyszłorocznej 10. edycji ATM została w tym roku postawiona bardzo wysoko, czas pokaże, czym nas zaskoczą.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl