Kolejna edycja Summer e-Xperience 2016, czyli programu stażowego w Allegro, przeszła już do historii, ale z pewnością pozytywna i pełna ambicji energia grupy 34 “kadetów” zostanie w firmie na długo. Niektórzy ze stażystów zresztą też zostają w Allegro. Czego się spodziewali, a co otrzymali? Praktyczne umiejętności i fajną atmosferę zawodowo-towarzyską, które zapewniły im zespoły, do których trafili w różnych obszarach firmy. Zły wizerunek stażów firmowych czyli „przynieś, podaj, wydrukuj”? Nie w Allegro! Kawa, owszem, była robiona, ale i też wypijana – najczęściej w pośpiechu, bo tyle się działo. A czas płynął szybko. Warto więc było łapać bezcenne minuty praktyki, którą będzie można wpisać w CV, aby dalej kreować swój zawodowy personal brand – odpowiedzialnego „człowieka czynu”, któremu i studia i praca niestraszne.

Efekty? Choćby ten film autorstwa Małgorzaty Mitury, stażystki w dziale komunikacji korporacyjnej Allegro:


W filmie wystąpili następujący uczestnicy programu Summer e-Xperience Allegro 2016:

Kajetan Smela, Finance Team, Technology
Sebastian Kotwicki, Controlling, Finance & Corporate
Gosia Chłopeniuk, CSR, Corporate Communication
Gosia Mitura, PR, Corporate Communication
Maciej Nowakowski, IT Infrastructure & Operations, Technology
Jacek Kozakowski, IT Infrastructure & Operations, Technology
Anka Gabler, Corporate IT, Finance & Corporate
Magda Misztal, Mobile, Technology 
oraz Marta Glapa z HR Allegro.

Za rok na rozmowie rekrutacyjnej z pewnością pojawią się kolejni żądni zawodowych wyzwań stażyści. – Już nie możemy się doczekać – podsumowuje Marta Glapa, organizatorka tegorocznego Summer e-Xperience.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Grzegorz Czapski dołączył do zespołu Allegro
W sierpniu do zespołu zarządzającego Allegro dołączył Grzegorz Czapski, który objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju. Odpowiadać będzie za akwizycje, partnerstwa biznesowe, rozwój projektów strategicznych i nadzór właścicielski.
Zaczynali od stażu, dziś tworzą Allegro
Summer e-Xperience w Allegro to nie tylko zwykły program stażowy dający płatne zajęcie podczas wakacji. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać dane im możliwości, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Dla niektórych to także początek pełnej wyzwań ścieżki kariery w największym serwisie e-commerce’owym w Polsce.
Włącz się i zacznij staż w Allegro
Dwumiesięczny płatny staż, opieka doświadczonego mentora i udział w projektach, które milionom Polaków ułatwiają dokonywanie zakupów - na to mogą liczyć osoby, które zgłoszą się do tegorocznej edycji programu Summer e-Xperience. Allegro przygotowało 40 miejsc stażowych w obszarach związanych z technologią, finansami, operacjami i marketingiem. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia.
Allegro czeka na stażystów, zgłoś się jeszcze dziś!
Tylko do końca kwietnia trwa rekrutacja do programu stażowego Summer e-Xperience. Na chętnych czeka 30 płatnych miejsc w Poznaniu, Toruniu i Warszawie oraz praca u boku najlepszych specjalistów w branży e-commerce w Polsce.