Kolejna edycja Summer e-Xperience 2016, czyli programu stażowego w Allegro, przeszła już do historii, ale z pewnością pozytywna i pełna ambicji energia grupy 34 “kadetów” zostanie w firmie na długo. Niektórzy ze stażystów zresztą też zostają w Allegro. Czego się spodziewali, a co otrzymali? Praktyczne umiejętności i fajną atmosferę zawodowo-towarzyską, które zapewniły im zespoły, do których trafili w różnych obszarach firmy. Zły wizerunek stażów firmowych czyli „przynieś, podaj, wydrukuj”? Nie w Allegro! Kawa, owszem, była robiona, ale i też wypijana – najczęściej w pośpiechu, bo tyle się działo. A czas płynął szybko. Warto więc było łapać bezcenne minuty praktyki, którą będzie można wpisać w CV, aby dalej kreować swój zawodowy personal brand – odpowiedzialnego „człowieka czynu”, któremu i studia i praca niestraszne.

Efekty? Choćby ten film autorstwa Małgorzaty Mitury, stażystki w dziale komunikacji korporacyjnej Allegro:


W filmie wystąpili następujący uczestnicy programu Summer e-Xperience Allegro 2016:

Kajetan Smela, Finance Team, Technology
Sebastian Kotwicki, Controlling, Finance & Corporate
Gosia Chłopeniuk, CSR, Corporate Communication
Gosia Mitura, PR, Corporate Communication
Maciej Nowakowski, IT Infrastructure & Operations, Technology
Jacek Kozakowski, IT Infrastructure & Operations, Technology
Anka Gabler, Corporate IT, Finance & Corporate
Magda Misztal, Mobile, Technology 
oraz Marta Glapa z HR Allegro.

Za rok na rozmowie rekrutacyjnej z pewnością pojawią się kolejni żądni zawodowych wyzwań stażyści. – Już nie możemy się doczekać – podsumowuje Marta Glapa, organizatorka tegorocznego Summer e-Xperience.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Allegro czeka na stażystów, zgłoś się jeszcze dziś!
Tylko do końca kwietnia trwa rekrutacja do programu stażowego Summer e-Xperience. Na chętnych czeka 30 płatnych miejsc w Poznaniu, Toruniu i Warszawie oraz praca u boku najlepszych specjalistów w branży e-commerce w Polsce.
Rozkręć swoją karierę – aplikuj na staż w Allegro
Na stażystów z Poznania, Torunia i Warszawy czeka 30 płatnych miejsc w pakiecie z dwoma miesiącami intensywnej pracy pod okiem najlepszych specjalistów z branży e-commerce w Polsce. Ograniczenia wiekowe? Brak! Aplikować może każdy, kto spełnia wymagania i wie, „czego szuka”. Najlepsi mają szansę zamienić wakacyjny staż w pracę.
BrainCode 2017 – 24 godziny, aby dostać się na staż
BrainCode to jedyny w Polsce 24-godzinny hackathon odbywający się w trzech miastach jednocześnie, który nie tylko zwycięzcom daje szansę na płatny staż. Czwarta edycja wydarzenia rozpocznie się 24 marca, a jej uczestnicy będą mieć dobę, aby wcielić w życie pomysły na temat tego „Czego szukasz w Allegro?”, wykorzystując przy tym dowolną technologię oraz dane i API Allegro. 
Allegro Tech Talks Poznań #3
Allegro Tech Talks na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń organizowanych dla środowiska IT w Poznaniu. Każde spotkanie z tego cyklu to okazja do networkingu, zdobycia cennej wiedzy oraz możliwość poznania ekspertów i praktyków z branży.