praca
15 września 2016, 08:00

Parzenie kawy na stażu? Nie w Allegro!

Studia i zdobywane w tym samym czasie doświadczenie zawodowe to już znany schemat. Kto chce być konkurencyjny na rynku pracy, raczej nie poleży sobie na kanapie między kolejnymi etapami życia. Kiedy wśród książkowej teorii szukać okazji do praktyki? Na przykład latem.

Kolejna edycja Summer e-Xperience 2016, czyli programu stażowego w Allegro, przeszła już do historii, ale z pewnością pozytywna i pełna ambicji energia grupy 34 “kadetów” zostanie w firmie na długo. Niektórzy ze stażystów zresztą też zostają w Allegro. Czego się spodziewali, a co otrzymali? Praktyczne umiejętności i fajną atmosferę zawodowo-towarzyską, które zapewniły im zespoły, do których trafili w różnych obszarach firmy. Zły wizerunek stażów firmowych czyli „przynieś, podaj, wydrukuj”? Nie w Allegro! Kawa, owszem, była robiona, ale i też wypijana – najczęściej w pośpiechu, bo tyle się działo. A czas płynął szybko. Warto więc było łapać bezcenne minuty praktyki, którą będzie można wpisać w CV, aby dalej kreować swój zawodowy personal brand – odpowiedzialnego „człowieka czynu”, któremu i studia i praca niestraszne.

Efekty? Choćby ten film autorstwa Małgorzaty Mitury, stażystki w dziale komunikacji korporacyjnej Allegro:


W filmie wystąpili następujący uczestnicy programu Summer e-Xperience Allegro 2016:

Kajetan Smela, Finance Team, Technology
Sebastian Kotwicki, Controlling, Finance & Corporate
Gosia Chłopeniuk, CSR, Corporate Communication
Gosia Mitura, PR, Corporate Communication
Maciej Nowakowski, IT Infrastructure & Operations, Technology
Jacek Kozakowski, IT Infrastructure & Operations, Technology
Anka Gabler, Corporate IT, Finance & Corporate
Magda Misztal, Mobile, Technology 
oraz Marta Glapa z HR Allegro.

Za rok na rozmowie rekrutacyjnej z pewnością pojawią się kolejni żądni zawodowych wyzwań stażyści. – Już nie możemy się doczekać – podsumowuje Marta Glapa, organizatorka tegorocznego Summer e-Xperience.
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%