Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofert.

  • 90 proc. ofert dostępnych na Allegro to produkty nowe, sprzedawane przez jedno ze 130 tys. małych i średnich przedsiębiorstw po ustalonej cenie. Jednak w przypadku prezentów „z drugiej ręki” Polacy chętnie uczestniczą w licytacjach – takie oferty w 60 proc. przypadków częściej znajdują nabywców, niż poprzez opcję „kup teraz”.
  • W ramach specjalnej promocji na Allegro Lokalnie sprzedawcy mogą otrzymać nawet 20 Monet na kolejne zakupy na Allegro – po 5 Monet za każdą sprzedaż o wartości powyżej 10 złotych, do czterech tego typu transakcji. Akcja trwa od 26 grudnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku.

W sklepach powoli rozpoczynają się posezonowe wyprzedaże, ale na prawdziwe okazje warto teraz polować w sieci. Po świętach wielu osobom zostają nie tylko dodatkowe kilogramy, ale też prezenty, które okazały się albo zupełnie nietrafione, albo zostały zdublowane. Czy to oznacza, że wylądują na dnie szafy lub, co gorsza, w koszu na śmieci? Jak się okazuje, Polacy od kilku lat prezentują inne podejście do tego tematu – chętnie wystawiają nietrafione prezenty na sprzedaż, a pozyskane w ten sposób fundusze inwestują w coś, o czym zawsze marzyli.

Korzystanie z platform handlowych stało się powszechne – to nie tylko naturalne miejsce dokonywania zakupów, ale także sprzedaży rzeczy „z drugiej ręki”. W ubiegłym roku od Wigilii aż do końca stycznia wystawiono ponad pół miliona ofert, z których co piąta zakończyła się sprzedażą. Wśród najczęściej wystawianych produktów pojawiała się elektronika, drobny sprzęt AGD, ubrania i zabawki – mówi Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

Wiele osób, które okazjonalnie sprzedają coś w Internecie, robi to właśnie po świętach – w ubiegłym roku co 6 taka osoba wystawiła ofertę na Allegro. Z drugiej strony, aż połowa Polaków deklaruje, że kupuje używane bądź nowe przedmioty od osób prywatnych.

Nietrafione prezenty można wystawić po ustalonej cenie, ale warto też rozważyć licytację. Ze statystyk Allegro wynika, że szansa sprzedaży wzrasta o ponad 60 proc., jeśli przedmiot wystawiono w ramach licytacji, a nie w ofercie „kup teraz”. Co więcej,  taki przedmiot można sprzedać średnio o 20 proc. drożej, wystawiając go na licytację od 1 zł, niż określając stałą cenę w ofercie „kup teraz”.

W tym roku indywidualni sprzedający mogą wystawić nietrafione prezenty na Allegro Lokalnie – to specjalne miejsce, gdzie można znaleźć ogłoszenia od prywatnych osób oraz łatwo kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy. Zakupy na Allegro Lokalnie są bezpieczne i wygodne. Użytkownicy mogą zamieścić ogłoszenie całkowicie za darmo. Dodatkowo, sprzedający mogą skorzystać z promocji i za sprzedaż na Allegro Lokalnie w okresie 26.12.2019–31.01.2020 r. otrzymają nawet 20 Monet do wykorzystania w trakcie kolejnych zakupów na platformie. Wystarczy sprzedać przedmiot powyżej 10 zł, aby otrzymać 5 Monet. Z promocji można skorzystać czterokrotnie. Więcej informacji i regulamin akcji znajdują się na stronie www.allegrolokalnie.pl.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl