Klocki, miś, quad albo wycieczka na Santorini. Tak niewiele potrzeba, żeby podarować trochę szczęścia dzieciom, które na co dzień zmagają się z chorobami zagrażającymi ich życiu. Dlatego Allegro i Fundacja Mam Marzenie po raz szósty organizują Kolację Marzeń – akcję, dzięki której marzenia podopiecznych Fundacji spełniają się.

Pod adresem: www.kolacjamarzen.pl odbywa się wyjątkowa akcja, w którą angażują się znane i lubiane osoby ze świata show-biznesu. Jak? Na aukcje wystawiają kolacje ze sobą, a więc to możliwość spędzenia z nimi czasu. Na wyciągnięcie ręki można mieć swojego idola i porozmawiać z nim o pasjach lub podpytać o ciekawostki z jego życia. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że dochód z akcji zostanie przeznaczony na realizację marzeń chorych dzieci.

Licytacje wystawiane są w dwóch turach. Pierwsza między 5 a 14 grudnia 2019 roku, natomiast druga między 14 a 23 grudnia 2019 roku. Co ważne, udział w nich może wziąć każdy, a licytujący płaci tylko tyle, ile wylicytował. Kolacje są ufundowane przez restauracje, które zgodziły się wesprzeć projekt, z takich miast jak: Warszawa, Białystok, Kraków i Gdańsk. Na spotkanie zwycięzca licytacji i gwiazda umówią się w terminie, który będzie im pasował.

Warto też dodać, że to niejedyna możliwość, żeby wziąć udział w akcji. Jak zaangażować się, nie licytując kolacji? Można wpłacić datek przez Wirtualną Puszkę. Dostępne nominały to: 20, 50 i 100 zł. Dla tych osób, które zdecydują się na tę formę pomocy, przygotowaliśmy konkurs. Wystarczy wysłać na mail: konkurs@mammarzenie.org potwierdzenie wpłaty, swoje imię i nazwisko, a także szacowaną kwotę, jaką Fundacja Mam Marzenie uzyska z licytacji wszystkich kolacji i cegiełek podczas Kolacji Marzeń VI. Do wygrania jest obraz Rafała Olbińskiego „Mam Marzenie”, dzień na planie zdjęciowym serialu Rodzinka.pl, a także gadżety.

Z roku na rok akcja przyciąga coraz więcej zainteresowanych osób. Dzięki temu podczas każdej kolejnej edycji możemy spełniać coraz więcej dziecięcych marzeń, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Do tej pory Allegro i Fundacji przy pomocy darczyńców udało się zebrać ponad 310 tys. zł.

Screen Shot 2019-12-06 at 11.43.53.png

Po więcej informacji zapraszamy na stronę kolacjamarzen.pl. Tam na bieżąco można śledzić wynik akcji, a także dowiedzieć się, z kim licytację w danym momencie można wylicytować. Warto też śledzić wydarzenie na Facebooku.


Fundacja Mam Marzenie:
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3– 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie ma 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8400 marzeń chorych dzieci.

Charytatywni Allegro:
charytatywni.allegro.pl to serwis, który od 2014 roku łączy zakupy online z dobroczynnością. Każdego dnia umożliwia Organizacjom Pożytku Publicznego skutecznie i na dużą skalę docierać do darczyńców. Oparty jest na prostym mechanizmie pomagania. Prosty, bo odpowiada na potrzeby wszystkich zainteresowanych: organizacji dobroczynnych, klientów i sprzedawców. Pomagamy w sposób dla nas naturalny - poprzez licytacje online. Tak Allegro udowadnia, że technologia może rozwiązywać ludzkie problemy. Dlatego właśnie od 5 lat wspiera akcję charytatywną: „Kolacja Marzeń”. Do tej pory dzięki zaangażowaniu klientów Allegro udało się zebrać ponad 310 tys. zł dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Elżbieta Nowacka-Szustak

redakcja@allegro.pl
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...