Dzięki Allegro Black Week klienci oszczędzili średnio 20% w porównaniu do zakupów poza promocjami – dane były weryfikowane dzięki monitoringowi średnich cen w ofertach przez 30 dni przed promocją.

  • Od 25.11 do 2.12 klienci kupowali średnio 2,2 miliona przedmiotów dziennie. To o jedną trzecią więcej, niż średnia w dniach poza promocjami.
  • Do tego kupujący oszczędzili 19,3 miliona złotych dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart!

Allegro znane jest z bardzo atrakcyjnych cen i ogromnego wyboru. Był to dla nas świetny punkt wyjścia do stworzenia Allegro Black Week – festiwalu zakupów z jeszcze większymi korzyściami dla klientów. Dziękuję wszystkim sprzedawcom, którzy wzięli udział w tym festiwalu – razem przygotowaliśmy rekordową liczbę 300 000 ofert promocyjnych, czyli 25 milionów tańszych produktów do wyboru. To trzy razy więcej niż w ubiegłym roku – powiedział Francois Nuyts, CEO Allegro.

Dla wielu klientów Allegro Black Week był początkiem sezonu zakupów na święta Bożego Narodzenia. Na stronę główną Allegro Black Week wchodziło średnio 5 klientów na sekundę. Kupowali chętnie prezenty, sprzęt elektroniczny i tysiące innych potrzebnych produktów bez tłumów i zgiełku dużych centrów handlowych. Średnio przesyłki z zakupami zostały dostarczone w ciągu 1,2 dnia roboczego, a najszybsza dostawa zajęła tylko 5 godzin.

Allegro Black Week pomagał w biznesie sprzedawców. Ci z nich, którzy wystawili oferty z rabatami, uzyskali sprzedaż wyższą o 70% niż poza promocjami. Sprzedawcy, których oferty były objęte pakietem Allegro Smart!, skorzystali jeszcze bardziej, bo mieli o 58% wyższą dynamikę sprzedaży, niż inni z ofertami bez opcji Smart.

Fakty i liczby z Allegro Black Week 2019

Elektronika bardzo popularna
● Smartfony, przeciętnie sprzedawane w trakcie promocji co sekundę, okazały się hitem Allegro Black Week 2019.
● Popularne były również smartwatche: w ciągu 8 dni festiwalu sprzedało się ich 35 000.
● Klienci szukali również drobnego sprzętu AGD, w tym depilatorów i golarek, które świetnie nadają się na prezenty. Przeciętnie jedna golarka sprzedawała się co trzy sekundy.
● Sprzedano prawie 100 000 gier wideo, 43 500 konsol do gier, 14 500 telewizorów i 13 000 laptopów.

Lubimy być modni
● W czasie trwania Allegro Black Week rozpędza się też sprzedaż w kategorii moda: w każdej sekundzie sprzedają się tu przeciętnie 2 przedmioty. To tempo wraz z upływem czasu rośnie aż do świąt.
● Podczas Allegro Black Week klienci kupili: 338 000 sztuk odzieży i bielizny damskiej, 242 000 sztuk odzieży i bielizny męskiej, 406 000 akcesoriów (portfele, nakrycia głowy, rękawiczki, szaliki i szale), 80 000 sztuk biżuterii damskiej, 46 000 zegarków, 177 000 przedmiotów z podkategorii mody dziecięcej i ponad 151 000 par butów.

Dbamy o zdrowie
● Ważnym i popularnym tematem jest zdrowie. Można przypuszczać, że po tegorocznym Allegro Black Week powietrze w polskich domach będzie znacznie czystsze. Klienci kupowali w promocji 35 oczyszczaczy powietrza na minutę.
● Kupili także m.in. 95 300 artykułów do higieny jamy ustnej i 95 300 suplementów diety.
● Oprócz tego na topie są szczoteczki soniczne oraz elektryczne i dermokosmetyki, często wybierane na prezent dla mam i babć.

Sport: pewniaki pod choinkę
● W kategorii sport na czoło w tym sezonie wysunęły się hulajnogi wyczynowe i elektryczne.
● Na drugim miejscu jest odzież, szczególnie kurtki narciarskie, a następnie elektronika sportowa, czyli smartbandy i zegarki sportowe.
● Nadal hitem pozostają kupowane głównie pod choinkę rowerki dziecięce, łyżworolki, latarki i kubki termiczne – to bardzo popularne prezenty, niezależnie od pory roku.

Sezon na zabawki
● Wiele polskich dzieci znajdzie w tym roku zabawki pod choinką, bo podczas Allegro Black Week klienci kupili ich 1 358 000.
● Najpopularniejsze są znane marki, takie jak Lego, Barbie, LOL i Hot Wheels.
● Zestaw Barbie Opiekunka z wanną w obniżonej cenie sprzedawał się w tempie 1 sztuki na minutę.

Dom: umeblowany, sprzątnięty i pachnący
● Nieoczekiwanie klienci skorzystali z Allegro Black Week nie tylko po to, by znaleźć prezenty świąteczne, ale także wyposażyć swoje mieszkania. Na przykład w kategorii Meble – w której sprzedano 169 000 sztuk produktów - popularne były sypialnie.
● Przed świętami Polacy lubią kupować artykuły dekoracyjne. Sprzedano ich ponad 2,3 miliona, w tym ozdoby choinkowe i okolicznościowe, rolety, zasłony, zastawy stołowe i akcesoria kuchenne, pościel i koce itp.

Szafki kuchenne pełne składników i karmy dla zwierząt domowych
● W kategorii Supermarket zakupiono prawie 600 000 artykułów, w tym m.in. kawy, herbaty, bakalie i orzechy oraz przyprawy.
● Klienci kupili także 359 072 akcesoriów dla zwierząt domowych i 244 000 artykułów do sprzątania domu.

Zadbani od stóp do głów
● W kategorii Uroda klienci kupili 350 800 produktów do pielęgnacji urody, 230 400 akcesoriów do manikiuru i pedikiuru oraz 154 600 produktów do makijażu.
● Klienci kupili także 127 900 sztuk perfum i wód toaletowych.

Motoryzacja: klasyka wszech czasów
● Żarówki samochodowe, ładowarki do akumulatorów samochodowych i oleje silnikowe były na szczycie listy zakupów klientów. 2 żarówki samochodowe sprzedawane były co minutę.
● Klienci często kupowali wideorejestratory i alkomaty.
● Podczas Allegro Black Week sprzedano również 195 000 narzędzi samochodowych i elementów wyposażenia warsztatów.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...