Na początku tygodnia promocji Black Week i tuż przed zakupami świątecznymi Allegro udostępnia przesyłki kurierskie w ramach AllegroSmart!

  • Każdy klient używający Allegro Smart! może od dziś korzystać z dostawy kurierem bez żadnych dodatkowych opłat.
  • Od teraz wszyscy Polacy są w zasięgu darmowych dostaw z Allegro Smart! Usuwamy kolejne bariery dla e-zakupów w Polsce.

Dziś, na początku tygodnia promocji Black Week i tuż przed szczytem zakupów na święta Bożego Narodzenia, wprowadzamy darmowe dostawy kurierem w Allegro Smart. Dlaczego? Chcemy przekonywać Polaków, że kupowanie w Internecie, a szczególnie na Allegro, to dobra alternatywa dla tradycyjnych zakupów pozwalająca oszczędzać czas i pieniądze. Ważną częścią doświadczenia zakupowego w Internecie jest dostawa. Nasi klienci oczekują szybkich i przewidywalnych dostaw i chcą wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się jadąca do nich przesyłka. To dlatego dostawa kurierem jest bardzo popularna wśród polskich klientów. Wprowadzamy więc darmowego kuriera i spodziewamy się, że w ten sposób zachęcimy do zakupów na Allegro nowych, a obecni będą kupować więcej, korzystając z nowej usługi – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro. – Platformy zakupowe online, takie jak Allegro, oferują nieograniczony wybór. Klienci mają do wyboru wielokrotnie więcej niż w jakimkolwiek centrum handlowym. Zauważyliśmy, że klienci używający Allegro Smart! kupują obecnie czterokrotnie więcej niż inni klienci. Przewidujemy, że dodanie kuriera do Allegro Smart! zwiększy tę liczbę nawet o 50% – dodaje Francois Nuyts.

Allegro Smart! jest dostępny w dwóch wersjach: rocznej za 49 zł i miesięcznej za 8,99 zł. W każdej z nich klienci mogą bezpłatnie testować usługę przez 30 dni. W każdym wariancie bezpłatne dostawy – zarówno kurierem, jak i do sieci 20 000 punktów odbioru w placówkach Poczty Polskiej, na stacjach Orlen, w kioskach Ruch,w sklepach Żabka oraz w automatach paczkowych Biedronki i InPostu – są nielimitowane. Minimalna wartość jednorazowego zamówienia to 100 zł dla darmowej dostawy kurierem i 40 zł dla dostaw do punktu. Usługa obejmuje także bezpłatne zwroty.

Polacy pokochali Allegro Smart! i zapewne docenią najnowszą propozycję: darmową dostawę kurierem. Oczekujemy, że dla wielu nowych klientów będzie to powód, żeby skorzystać z Allegro Smart! – mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro. – Allegro Smart! to nasz flagowy program lojalnościowy, który będziemy wciąż rozwijali. Dziś klienci Allegro Smart! korzystają z wielu promocji, włączając w to np. Smart! Week czy przedsprzedaż biletów na świetne koncerty organizowane wspólnie z eBilet. Chcemy, żeby mieli najlepsze doświadczenie z dostawą w czasie zakupów na Allegro. Zwiększyliśmy liczbę punktów odbioru w ciągu roku od uruchomienia Allegro Smart! do ponad 20 000 punktów. Będziemy ją nadal powiększać. Klienci skorzystają także z krótszego czasu dostawy. Obecnie większość paczek w ramach Allegro Smart! dochodzi w czasie do dwóch dni – dodaje Grzegorz Czapski.

Kilka tygodni temu, na rocznicę uruchomienia Allegro Smart!, po raz pierwszy zorganizowaliśmy festiwal promocji dla klientów tej usługi: Allegro Smart! Week. Klienci szukający atrakcyjnych specjalnych ofert odwiedzali Allegro kilkukrotnie wciągu dnia. Najpopularniejszymi kategoriami były: Elektronika, Supermarket, Dziecko oraz Zdrowie i Uroda. Wszystkie specjalne oferty w tych kategoriach wyprzedały się. Hitem festiwalu Smart! Week były przedsprzedaże biletów na koncerty Dawida Podsiadły i Céline Dion organizowane wspólnie z eBilet. Wszystkie bilety wyprzedały się w ciągu kilku minut.

Żeby upewnić się, że sprzedawcy mogą w pełni skorzystać z możliwości, jakie oferuje Allegro, stworzyliśmy cały system usług i narzędzi, z wiodącym Allegro Smart!, aby wspierać ich biznes. Sprzedawcy oferujący Allegro Smart! odnotowali od wprowadzenia usługi wzrost liczby transakcji o 37%, podczas gdy sprzedawcy nieoferujący opcji Smart! zwiększyli liczbę transakcji o 16%.

Od uruchomienia usługi w sierpniu 2018 roku liczba ofert objętych Allegro Smart! wzrosła o 113%. Klienci mogą teraz wybierać spośród 62 milionów ofert z tą opcją, w tym m.in. około 14 milionów w kategorii Motoryzacja, 12 milionów w Książkach, 11 milionów w Elektronice, 7 milionów w Modzie i około 2 milionów w kategorii Dziecko. Dodanie dostawy kurierem w Allegro Smart! spowoduje zwiększenie liczby ofert z darmową dostawą. Oferty z dostawą kurierem w ramach Allegro Smart! będą oznaczone specjalną etykietą pozwalającą klientom łatwo je odnaleźć.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl