AIESEC to nie tylko miejsce spotkań, prelekcji czy warsztatów, ale również miejsce, w którym możemy aktywnie pomagać. – Wspólnie z Allegro wspieramy akcję „Zero załamki = Never Give Up”, podczas której będziemy pomagać zbierać fundusze na rehabilitację dla Michała Żylińskiego, byłego AIESEC-owca – wyjaśnia Adrian Dykty, wiceprzewodniczący ds. kontaktów biznesowych AIESEC.

Pomagamy Michałowi
 
Jak wspomina Krzysztof Śpiewek, CSR Projects Manager w Allegro, organizator konferencji AIESEC przedstawił platformie charytatywni.allegro.pl historię Michała i zapytał o możliwość pomocy w zebraniu pieniędzy na rehabilitację chłopaka. – Oczywiście zgodziliśmy się, bo po to istnieje platforma charytatywni.allegro.pl – mówi Śpiewek i podkreśla, że siłą tej akcji ma być to, że podczas konferencji AIESEC również osoby z zagranicy mogą przywieźć swoje przedmioty i ofiarować je na rzecz Michała. – Bardzo liczymy też na to, że cała społeczność AIESEC będzie aktywnie działać na platformie i wystawiać przedmioty, ale także zachęcać do udziału w niej innych, promować, sherować, aby jak najwięcej pieniędzy poprzez platformę zebrać dla Michała – mówi Krzysztof Śpiewek.Michał Żyliński był aktywnym działaczem AIESEC, a do tego zapalonym sportowcem. Okrutne zrządzenie losu sprawiło, że Michał nie może dziś normalnie funkcjonować – ma uszkodzony rdzeń kręgowy i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. By móc wrócić do pełnej sprawności, wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. – Koszty rehabilitacji mogą wynieść nawet 100 tys. dolarów, dlatego z rodziną i znajomymi rozpoczęliśmy akcję „Zero załamki = Never Give Up”, która ma na celu zebranie potrzebnych środków. Na pomoc przyszła także platforma charytatywni.allegro.pl i stworzyła cel na moją rzecz. Teraz każdy może wystawiać przedmioty, a pieniądze ze sprzedaży przekazywać na moją akcję. Dlatego zachęcam wszystkich, abyście poszukali ciekawych, cennych czy ważnych przedmiotów z historią w waszych domach, które zamiast kurzyć się na półce, mogą u kogoś innego wywołać uśmiech, a jednocześnie pomóc mi w tym, żebym dalej mógł cieszyć się aktywnym, pełnym emocji życiem – mówi Michał.
Michałowi wtóruje Monika Pawłowska z działu CSR Allegro: – Pomaganie jest łatwe i może pomagać każdy, nie trzeba być majętnym człowiekiem, aby nieść pomoc. Wystarczy wystawić swój przedmiot na charytatywni.allegro.pl. Cenniejsze są przedmioty z historią, bliskie naszemu sercu niż wysokiej wartości rynkowej – mówi.

Pomóc może każdy, wystawiając swoje przedmioty na charytatywni.allegro.pl – wystarczy mieć konto na Allegro. Jak to zrobić? To proste: Więcej na temat wystawiania na charytatywni.allegro.pl znajdziecie w tym artykule: charytatywni.allegro.pl – bo pomaganie jest fajne lub dowiecie się z samouczka.

AIESEC rozwija przyszłych liderów

AIESEC odbywa się już po raz 68. Jest organizacją prowadzoną przez młodych ludzi dla młodych ludzi. Jednym z partnerów tegorocznego Światowego Kongresu AIESEC jest Allegro, którego przedstawicieli organizatorzy Kongresu zaprosili jako ekspertów w temacie innowacji oraz nowych technologii.

Organizacja zrzesza ponad 80 tys. członków. Poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwia studentom z całego świata rozwój osobisty i profesjonalny. AIESEC rozwija przyszłych liderów, którzy w pozytywny sposób będą zmieniać swoje lokalne otoczenie.– Umożliwiamy studentom wymianę międzynarodową w formie wolontariatu oraz praktyk międzynarodowych. Raz w roku przedstawiciele całej organizacji z ponad 120 krajów spotykają się w jednym miejscu na Ziemi, w tym roku wybraliśmy Polskę jako gospodarza całego wydarzenia – wyjaśnia Adrian Dykty.  

Kongres trwa 10 dni i zaczyna się już 14 sierpnia w Teatrze Wielkim Operze Narodowej uroczystym otwarciem z udziałem uczestników Kongresu ze 120 krajów, partnerów biznesowych, przedstawicieli władz i mediów. Podczas całego Kongresu uczestnicy będą mieć możliwość wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych, warsztatach, action space’ach poświęconym projektom, które organizacja będzie prowadziła w przyszłości.

W tym roku program Kongresu będzie skupiać się na Globalnych Celach Zrównoważonego Rozwoju, które w grudniu 2015 roku zostały przedstawione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Organizacja AIESEC została Partnerem ONZ i odpowiada za promocję 17 celów wśród młodego pokolenia.Do uczestnictwa w 68. Światowym Kongresie AIESEC serdecznie zapraszamy również młodych Polaków. 14 sierpnia w parku na Książecem w Warszawie odbędzie się Globalna Wioska, na której będzie można zobaczyć ponad 120 krajów obecnych na Kongresie – ich stroje, potrawy i kulturę. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić cały świat, nie wyjeżdżając z miasta.

16 i 17 sierpnia zapraszamy natomiast na Global YouthSpeak Forum do hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej. Będzie to dwudniowe spotkanie, na którym polscy studenci spotkają się z międzynarodowymi uczestnikami Kongresu, przedstawicielami międzynarodowych firm i organizacji. Podczas spotkania zostaną wypracowane projekty społeczne, które AIESEC będzie realizował w Polsce i na całym świecie.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl