AIESEC to nie tylko miejsce spotkań, prelekcji czy warsztatów, ale również miejsce, w którym możemy aktywnie pomagać. – Wspólnie z Allegro wspieramy akcję „Zero załamki = Never Give Up”, podczas której będziemy pomagać zbierać fundusze na rehabilitację dla Michała Żylińskiego, byłego AIESEC-owca – wyjaśnia Adrian Dykty, wiceprzewodniczący ds. kontaktów biznesowych AIESEC.

Pomagamy Michałowi
 
Jak wspomina Krzysztof Śpiewek, CSR Projects Manager w Allegro, organizator konferencji AIESEC przedstawił platformie charytatywni.allegro.pl historię Michała i zapytał o możliwość pomocy w zebraniu pieniędzy na rehabilitację chłopaka. – Oczywiście zgodziliśmy się, bo po to istnieje platforma charytatywni.allegro.pl – mówi Śpiewek i podkreśla, że siłą tej akcji ma być to, że podczas konferencji AIESEC również osoby z zagranicy mogą przywieźć swoje przedmioty i ofiarować je na rzecz Michała. – Bardzo liczymy też na to, że cała społeczność AIESEC będzie aktywnie działać na platformie i wystawiać przedmioty, ale także zachęcać do udziału w niej innych, promować, sherować, aby jak najwięcej pieniędzy poprzez platformę zebrać dla Michała – mówi Krzysztof Śpiewek.Michał Żyliński był aktywnym działaczem AIESEC, a do tego zapalonym sportowcem. Okrutne zrządzenie losu sprawiło, że Michał nie może dziś normalnie funkcjonować – ma uszkodzony rdzeń kręgowy i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. By móc wrócić do pełnej sprawności, wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. – Koszty rehabilitacji mogą wynieść nawet 100 tys. dolarów, dlatego z rodziną i znajomymi rozpoczęliśmy akcję „Zero załamki = Never Give Up”, która ma na celu zebranie potrzebnych środków. Na pomoc przyszła także platforma charytatywni.allegro.pl i stworzyła cel na moją rzecz. Teraz każdy może wystawiać przedmioty, a pieniądze ze sprzedaży przekazywać na moją akcję. Dlatego zachęcam wszystkich, abyście poszukali ciekawych, cennych czy ważnych przedmiotów z historią w waszych domach, które zamiast kurzyć się na półce, mogą u kogoś innego wywołać uśmiech, a jednocześnie pomóc mi w tym, żebym dalej mógł cieszyć się aktywnym, pełnym emocji życiem – mówi Michał.
Michałowi wtóruje Monika Pawłowska z działu CSR Allegro: – Pomaganie jest łatwe i może pomagać każdy, nie trzeba być majętnym człowiekiem, aby nieść pomoc. Wystarczy wystawić swój przedmiot na charytatywni.allegro.pl. Cenniejsze są przedmioty z historią, bliskie naszemu sercu niż wysokiej wartości rynkowej – mówi.

Pomóc może każdy, wystawiając swoje przedmioty na charytatywni.allegro.pl – wystarczy mieć konto na Allegro. Jak to zrobić? To proste: Więcej na temat wystawiania na charytatywni.allegro.pl znajdziecie w tym artykule: charytatywni.allegro.pl – bo pomaganie jest fajne lub dowiecie się z samouczka.

AIESEC rozwija przyszłych liderów

AIESEC odbywa się już po raz 68. Jest organizacją prowadzoną przez młodych ludzi dla młodych ludzi. Jednym z partnerów tegorocznego Światowego Kongresu AIESEC jest Allegro, którego przedstawicieli organizatorzy Kongresu zaprosili jako ekspertów w temacie innowacji oraz nowych technologii.

Organizacja zrzesza ponad 80 tys. członków. Poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwia studentom z całego świata rozwój osobisty i profesjonalny. AIESEC rozwija przyszłych liderów, którzy w pozytywny sposób będą zmieniać swoje lokalne otoczenie.– Umożliwiamy studentom wymianę międzynarodową w formie wolontariatu oraz praktyk międzynarodowych. Raz w roku przedstawiciele całej organizacji z ponad 120 krajów spotykają się w jednym miejscu na Ziemi, w tym roku wybraliśmy Polskę jako gospodarza całego wydarzenia – wyjaśnia Adrian Dykty.  

Kongres trwa 10 dni i zaczyna się już 14 sierpnia w Teatrze Wielkim Operze Narodowej uroczystym otwarciem z udziałem uczestników Kongresu ze 120 krajów, partnerów biznesowych, przedstawicieli władz i mediów. Podczas całego Kongresu uczestnicy będą mieć możliwość wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych, warsztatach, action space’ach poświęconym projektom, które organizacja będzie prowadziła w przyszłości.

W tym roku program Kongresu będzie skupiać się na Globalnych Celach Zrównoważonego Rozwoju, które w grudniu 2015 roku zostały przedstawione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Organizacja AIESEC została Partnerem ONZ i odpowiada za promocję 17 celów wśród młodego pokolenia.Do uczestnictwa w 68. Światowym Kongresie AIESEC serdecznie zapraszamy również młodych Polaków. 14 sierpnia w parku na Książecem w Warszawie odbędzie się Globalna Wioska, na której będzie można zobaczyć ponad 120 krajów obecnych na Kongresie – ich stroje, potrawy i kulturę. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić cały świat, nie wyjeżdżając z miasta.

16 i 17 sierpnia zapraszamy natomiast na Global YouthSpeak Forum do hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej. Będzie to dwudniowe spotkanie, na którym polscy studenci spotkają się z międzynarodowymi uczestnikami Kongresu, przedstawicielami międzynarodowych firm i organizacji. Podczas spotkania zostaną wypracowane projekty społeczne, które AIESEC będzie realizował w Polsce i na całym świecie.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co polecają pracownicy Allegro?
Chcecie wziąć udział w licytacji, a tym samym pomóc w zakupie sprzętu dla polskich szpitali? Poprosiliśmy ludzi z Allegro, aby podzielili się z Wami swoimi rekomendacjami. Zobaczcie, co wybrali.
Ty też możesz podzielić się posiłkiem  
Właśnie wystartowała ogólnopolska akcja „Podziel się posiłkiem”, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym. Każdy z nas może wziąć w niej udział. W tym roku hasłem przewodnim jest „Prosty przepis na dobro”. Pomóż i przyłącz się do nas.
Książki za książki – też możesz pomóc!
Te książki już raz wpłynęły na czyjeś życie – teraz mają szansę pomóc raz jeszcze. Działająca na platformie charytatywni.allegro.pl Biblioteka Dobrych Myśli „Zwierciadła” już od kilku miesięcy wspiera Fundację Serdecznik w wyposażaniu Wędrujących Szpitalnych Bibliotek.
Aukcje WOŚP od kuchni. Tak powstała popularna platforma charytatywna
Pierwsza aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się na Allegro 17 lat temu. Chociaż od tego czasu możliwości wsparcia Finału z każdym rokiem jest coraz więcej, to licytacje wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku kwota zebrana podczas licytacji osiągnęła rekordowe 4,5 mln złotych.