Dobra kondycja i ładna sylwetka to jedno, ale lepszy czas uzyskany na mecie to kolejny czynnik motywujący do uprawiania sportu. Stąd dziesiątki amatorskich imprez organizowanych co roku w Polsce i ogromne zróżnicowanie stopnia ich trudności. Od biegów na 5 kilometrów po maratony, od rodzinnych rajdów rowerowych po wyścig na 120 kilometrów.

Medal to cel, ale nie jedyny powód

Bike Challenge to największy w Polsce miejski wyścig kolarski. Każdorazowo na starcie pojawia się kilka tysięcy rowerzystów w wieku od 5 do 85 lat. W tym roku odbędzie się już 3. edycja imprezy, ale po raz pierwszy gospodarzem wyścigu będzie nie tylko Poznań. W tym sezonie pierwsze „ściganie na dwóch kółkach” odbędzie 14 sierpnia we Wrocławiu.




– Rozwój naszej imprezy to odpowiedź na zapotrzebowanie wśród zawodników. Wielokrotnie byliśmy pytani o edycje zawodów w innych miastach. Jest coraz więcej osób, które poza rekreacyjną jazdą na rowerze chcą stanąć na starcie zawodów. Nawet tych amatorskich, gdzie można rodzinnie pokonać dystans 18 kilometrów i odebrać swój medal – mówi Mateusz Klawiter, współorganizator zawodów.



Ale Bike Challenge ma także swój stricte sportowy wymiar. Uczestnicy poznańskiej edycji wyścigu mogą wziąć udział w Time Trial lub rywalizacji na 120 kilometrów, które są jednocześnie eliminacjami do zawodów UCI Gran Fondo World Series, których finał odbędzie się w 2017 roku w Albi we Francji.

 – Świadomie zapraszamy na jedną imprezę zarówno sportowców, jak i amatorów, rodziny i dzieci. To praktyczna realizacja idei, że sport jest dla wszystkich. Jedni walczą o jak najlepszy czas, inni tylko o to, żeby dojechać do mety, a jeszcze inni cieszą się z możliwości jazdy w ogromnym peletonie rowerzystów. Finalnie wszyscy spotykamy się na mecie i świetnie bawimy w rowerowym klimacie – dodaje Mateusz Klawiter.



W profesjonalnych zawodach sportowych medale zarezerwowane są dla najlepszych. W imprezach takich jak Bike Challenge pamiątkowy medal otrzymuje każdy, kto dojedzie do mety. To również element strategii zachęcania Polaków do sportu i aktywności ruchowych.

Kibic na wagę złota

Równie ważne jak medal jest także zdobycie uznania w oczach innych. Doping kibiców sprawia, że na ostatnich metrach przybywa sił i łatwiej jest pokonać linię mety. Dlatego na takie wydarzenia jak Bike Challenge przybywają całe rodziny, by wspierać tych, którzy stanęli na starcie.

– Dzięki zawodnikom i towarzyszącym im kibicom impreza, zwłaszcza po części sportowej, zamienia się w rodzinny piknik. Na osoby, które pojawią się na tym największym rowerowym wydarzeniu w Polsce, czeka sporo atrakcji. W miasteczku zawodów po raz kolejny stanie m.in. strefa Allegro promująca kampanię społeczną Kręć Kilometry – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.



Sprzedaż pakietów startowych na cykl wyścigów we Wrocławiu została zakończona, ale można jeszcze kupić pakiety na start w poznańskiej edycji. Pamiątką ze startu obok medalu będzie może być także oficjalny strój sportowy zawodów z autografem Katarzyny Niewiadomej. Dodatkowo można w ten sposób wesprzeć działalność Fundacji Allegro All For Planet, ponieważ 5 zł z zakupu każdej koszulki lub spodenek trafi na jej konto.



Aktywność fizyczna Polaków

Polskie Ministerstwo Sportu i Turystyki zmierzyło w 2015 roku, jaki odsetek społeczeństwa spełnia rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące zalecanej dawki podejmowanej aktywności fizycznej pozytywnie wpływającej na zdrowie. Według WHO, zdrowe osoby dorosłe powinny podejmować co najmniej 159 minut umiarkowanego wysiłku na tydzień lub intensywnego co najmniej 75 minut na tydzień.

W ubiegłym roku ten odsetek spełniających rekomendacje wyniósł 15,5%. Moda na medale pewnie te statystki w tym roku poprawi. 

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Czego nie możecie przegapić na Pol’and’Rock Festival 2018?
Już za kilka dni Kostrzyn nad Odrą przyciągnie setki tysięcy ludzi, którzy wspólnie będą się bawić na najsłynniejszym polskim festiwalu. Pol’and’Rock, mimo że pod nową nazwą, od niemal ćwierć wieku jest obecny w sercach melomanów. Tegoroczna edycja zachęca bogactwem repertuaru koncertów, wykładów i warsztatów. Co ciekawego znajdziecie na polu festiwalowym i to nie tylko w specjalnej strefie Allegro? Przeczytacie dalej!
Święto technologii 16 czerwca na Stadionie Narodowym
Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. To Allegro Tech Days, czyli element kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię, jaką organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wielkie bezpłatne wydarzenie na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się w sobotę 16 czerwca.
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Polska pobiła rekord!
Rowerzyści z całej Polski przejechali ponad 55 milionów kilometrów w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”. Mieszkańcy prawie 1200 miejscowości przez pięć miesięcy brali udział w rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Teraz do pięciu zwycięskich miast zawita Allegro Tech Days. A dane, zebrane w trakcie 6 lat trwania kampanii, posłużą programistom podczas serii hackathonów do stworzenia portalu, który ułatwi samorządom rozwój infrastruktury rowerowej.