co nowego
02 sierpnia 2016, 12:00

Jedni remontują, inni leniuchują

Dla jednych czas wakacji to remonty, dla innych to czas wypoczynku. W poradnikach z tego tygodnia podpowiadamy sposoby na leniuchowanie.

Urlopy to nie tylko remonty. Wszystkim tym, którzy swój urlop chcą wykorzystać na odpoczynek, pielęgnowanie urody czy podreperowanie zdrowia, polecamy te poradniki: Przegląd najlepszych soli leczniczych, Ocet jabłkowy – właściwości i zastosowanie, Właściwości lecznicze i zastosowanie lawendy, Fenomen kosmetyków rosyjskich, Masażery do ciała – przegląd wybranych modeli.

Czas wolny to też jedzenie – latem króluje grill: Czas na grillowanie — przepisy na sałatki z dressingami, Bezmięsne potrawy z grilla. Może skusimy się też na Finger food – przekąski idealne na przyjęcie w domu. Jak grill, to też ogród – odpowiednie ozdoby, meble czy oświetlenie nadadzą charakter i atmosferę szczególnie wieczorem: Lampiony do domu i do ogrodu, Leniuchujemy parami. Hamaki i leżaki dwuosobowe, Wiklina w ogrodzie: meble, palisady, żywe ogrodzenia.

Trzeba też zadbać o czas wolny małego człowieka, jeśli takiego mamy w rodzinie: Roboty solarne dla dzieci – przegląd, Stoliki do zabawy piaskiem – przegląd, Maty edukacyjne z górnej półki – przegląd, Interaktywne zwierzaki do 200 zł – przegląd, Akcesoria do zabawy w dom, Motorówki zdalnie sterowane do 300 zł – przegląd, John Deere – koparka do zabawy w piaskownicy od firmy Tomy.

Jednak nie spędzimy leniwych chwil w ogrodzie, jeśli najpierw odpowiednio o niego nie zadbamy: Gadżety, które ułatwią ci dbanie o rośliny pokojowe, Szczepienie roślin. Jakie narzędzia będą potrzebne?, Bezpieczna praca podkaszarką. O czym trzeba pamiętać?

Czy wyobrażacie sobie lepsze leniuchowanie niż z książką w ręku? W poradnikach z tego tygodnia jest całkiem spora dawka literatury różnego typu. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zaczniemy od „Historia bez cenzury” Wojciech Drewniak – o tej pozycji pisaliśmy także w _magazynie.Allegro. W. Markowicz, „Kropki” to też pozycja, która ukazała się już na naszych łamach.

Miłośnikom historii polecamy: „Historie warte Poznania. Od PeWuKi i Baltony do kapitana Wrony” Filip Czekała.

Dla fanów zjawisk paranormalnych mamy: „Duch. Nauka na tropie życia pozagrobowego” Mary Roach czy „Cudowna” Piotr Nesterowicz. Ciekawe mogą okazać się: „Po pierwsze, nie szkodzić. Opowieści o życiu, śmierci i neurochirurgii” Henry Marsh, „Obecność. Rozmowy” Remigiusz Grzela oraz J. Kryńska, T. Marzec, „Onkolodzy. Walka na śmierć i życie”.

Z reportażu polecamy: „Chiny bez makijażu” Marcin Jacoby, „Zwyciężyć znaczy przeżyć. 20 lat później” Aleksander Lwow, „Diabeł i tabliczka czekolady” Paweł Piotr Reszka, „Bestia. Studium zła” Magda Omilianowicz, „Wchodzi koń do baru” Dawid Grosman, H. Heger, „Mężczyźni z różowym trójkątem”. Natomiast M. Czubaszek, „Nienachalna z urody” to swoistego rodzaju pożegnanie dziennikarki.

Dla wielbicieli kryminałów: „Domofon” Zygmunt Miłoszewski, „Trawers” Remigiusz Mróz. To natomiast thrillery: „Rzeźbiarz śmierci” Chris Carter, „Cichy wielbiciel” Olga Rudnicka, J. Szwechłowicz, „Siła wyższa”.

Są też powieści: „Biała Rika” Magdalena Parys, „Pozwól jej odejść” Dawn Barker, „Beatlesi” Lars Saabye Christensen, „Hen. Na północy Norwegii” Ilona Wiśniewska, „Cień eunucha” Jaume Cabré, „My i cała reszta” Bridget Asher, „Korona” Kiera Cass, S. Lark, „Bogowie Maorysów”, „Hotel Ritz” Tilar J. Mazzeo, P. Roth, „Konające zwierzę”, J. L. Armentrout, „Obsesja”, B. Beaulieu, „Pacjentka z sali numer 7”, R. Sloan, „Całodobowa Księgarnia Pana Penumbry”.  

Wśród pozycji z tego tygodnia znalazł się także kolejna autobiografia Coco Chanel: P. Morand, „Czar Chanel”.

Dla dzieci też się coś znajdzie: Recenzja książki C. S. Lewisa „Koń i jego chłopiec”, 5 książek o podróżach dla dzieci.

Natomiast „Co się komu śni” Andrzej Mularczyk to zbiór felietonów tego scenarzysty.
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%