Jeśli tego lata zdecydowaliśmy się na poważny remont, zaopatrzenie w odpowiedni sprzęt to podstawa. Sprawdźmy najpierw, co będzie nam potrzebne i co polecają poradniki z Allegro. Frezarki: Test frezarki krawędziowej Makita 3710. Młotowiertarki, przydatne szczególnie do wiercenia otworów w betonie, kamieniu, marmurze: Makita DHR264Z – naprawdę mocna młotowiertarka akumulatorowa, Test młotowiertarki akumulatorowej Makita DHR241RMJ. Wiertarki udarowe: Test wiertarki udarowej Milwaukee PD705 – będzie jak znalazł, gdy będziemy chcieli powiesić obraz lub kinkiet; tu możemy skorzystać także z: Test wiertarko-wkrętarki Makita 6271DWPET9. Szlifierkę wykorzystuje się do różnych prac, w zależności od tego, jaką tarczę w niej zamontujemy: Test szlifierki Metabo FMS 200 Intec, Test szlifierki Maktec MT924. Przy większych remontach czy bardziej skomplikowanych pracach warto sprawdzić: Testujemy pilarkę stołową Makita MLT100.

Podczas generalnych remontów potrzeba czasami przestawić ściany, ten poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości: Przestawiamy ściany. Które można i jakie narzędzia będą potrzebne? Gdy podczas prac zabraknie prądu, warto to urządzenie mieć w zanadrzu: Testujemy agregat prądotwórczy Fogo FH5001R. Na koniec przyda się Test myjki ciśnieniowej Makita HW101.

Wyremontowane mieszkanie można zacząć urządzać – tu znajdziemy inspirację: Mieszkanie miłośnika „Gry o tron”. Jakich gadżetów nie może w nim zabraknąć?, Drewno i metal – jak je połączyć w wystroju domu? W dobie co chwila zapowiadanych podwyżek prądu warto przyjrzeć się różnym rodzajom oświetlenia: Czy żarówki LED są lepsze od zwykłych? Poznaj zalety i wady żarówek typu LED.

Po ciężkiej pracy koniecznie trzeba wypocząć, najlepiej we własnym ogrodzie lub na balkonie – wśród zieleni: Tarasowe zestawy wypoczynkowe z technorattanu, Meble ogrodowe – 5 polecanych zestawów z dużymi stołami, Metalowe meble ogrodowe. Praktyczne i eleganckie. Na zieleń polecamy: Doniczki do kwiatów. Najciekawsze rozwiązania, Donice-skrzynie na balkon i do ogrodu. Przegląd najciekawszych modeli, Doniczki tarasowe i ogrodowe za mniej niż 60 zł, Japoński ogród – jakie rośliny, jak urządzić, na co zwrócić uwagę?, Pnącza – które odmiany wybrać, jak je uprawiać? Natomiast jeśli mamy ogród czy nawet kawałek trawnika wokół domu, tego urządzenia będziemy używać regularnie aż do jesieni: Kosa spalinowa za mniej niż 400 zł. Czasem może się przydać: Testujemy rębak Makita UD2500.


Po odpoczynku warto skusić się na trochę smakołyków: polecamy Wegetariańskie potrawy z grilla – co kupić, by przygotować wspaniałe posiłki. Jeśli dysponujemy tylko balkonem, to zamiast grilla będzie lepszym rozwiązaniem: Przegląd patelni grillowych. Na deser: Jak zrobić domowe lody? Przydadzą się też: Przegląd szklanek do koktajli, kawy mrożonej i letnich trunków. Zobacz nasze propozycje.

Jedynym problemem podczas takiego odpoczynku na świeżym powietrzu mogą być owady – zgodnie z zapowiedzią entomologa z artykułu w _magazynie.Allegro „Niestety, to będzie lato komarów”, w tym roku powinniśmy się przygotować na walkę z tymi krwiopijcami. Pomogą też w tym poradniki z Allegro: Sezon na komary – jak z nimi walczyć? Przegląd specyfików na uciążliwe moskity oraz Gadżety, które ochronią Cię przed owadami.

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl