Robimy wszystko, by zakupy były łatwiejsze, przyjemniejsze i przynosiły korzyści. Dzięki promocyjnym Monetom klienci oszczędzają, a sprzedawcy mogą łatwo promować swoje oferty.

Wiemy, że kupujący na Allegro lubią nie tylko niskie ceny i tanie lub bezpłatne przesyłki, ale także zniżki na zakupy. Z kolei sprzedający chcą mieć możliwość taniego i efektywnego promowania swoich ofert. Obie te funkcje spełnia jednocześnie program Monety na Allegro. Obecnie bierze w nim udział prawie 6 mln klientów.

Od początku roku 2019 przeprowadziliśmy ponad 105 akcji promocyjnych Allegro Monet. Co ciekawe, są one tak popularne, że 25% uczestników bierze udział w więcej niż jednej akcji.

Łatwe zbieranie, łatwe wykorzystanie

Klienci lubią Monety, bo przynoszą realne korzyści, a ich mechanizm zbierania i wydawania jest bardzo prosty. Wystarczy 10 Monet, żeby obniżyć wartość swoich kolejnych zakupów o 10 złotych, a można też używać kuponów o większej wartości. Od 2 października w aplikacji mobilnej Allegro ten dolny próg zostanie obniżony z 10 do 5. Czy to na pewno się opłaca? Oczywiście! Od startu programu, czyli od stycznia 2017 roku, klienci na Allegro zaoszczędzili już 100 mln złotych dzięki Monetom!

Dobre narzędzie dla sprzedawców

Sprzedawcy mogą korzystać z Monet, które otrzymują bezpłatnie od Allegro za dobre wyniki sprzedaży, mogą również dokupić Monety. To dobry sposób na wyróżnienie swojej oferty i zwiększenie jej popularności. Sprzedający decyduje o tym, ile Monet dodaje do danej oferty. Z naszych badań wynika, że oferty oznaczone Monetami są wybierane aż o 18% chętniej. Sprzedający, którzy dodali do ofert 200 Monet, zyskali średnio 9800 zł dodatkowego obrotu.

Ogromną zaletą dla sprzedawców jest płatność tylko za efekt oraz łatwość samodzielnego tworzenia kampanii monetowych. W trzech prostych krokach sprzedawca może przygotować kampanię monetową dla jednej oferty, wszystkich ofert czy określić konkretne reguły, jak np. zakres cenowy produktów z danych kategorii, do których doda Monety. Rekordzista odnotował 6-krotny wzrost liczby transakcji w ofertach z przedziału 1000–4000 zł, po tym, jak dodał do nich 20 Monet.

Inni też mogą skorzystać

Dzięki Monetom promować się mogą nie tylko sprzedawcy, ale i inni partnerzy, np. banki czy sieci sklepów, w ten sposób docierając do ponad 17 mln użytkowników Allegro. Mogą przy tym skorzystać z wieloletniego doświadczenia Allegro na rynku e-commerce: pomagamy dobrać odpowiednią strategię marketingową. Jednym z przykładów może być wrześniowa akcja promocyjna Żabki z Allegro.

Klienci przy wyborze opcji dostawy do Żabki mogą otrzymać dodatkowe Monety: 4 za pierwsze i 3 za drugie zamówienie z odbiorem w sklepie Żabka. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem również ze względu na fakt, że Polacy, zamawiając na Allegro, mogą odbierać zakupy w jednym z 5800 sklepów Żabka w całym kraju.

Fot. pixabay

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl