Początkowo niezbyt łaskawa pogoda nie tylko nie przeszkodziła fanom festiwalu w Kostrzynie nad Odrą w dotarciu na miejsce, ale też nie odebrała chęci zabawy. Skuszeni atrakcjami Strefy Allegro festiwalowicze odwiedzali ją tłumnie już od pierwszego dnia Przystanku. 

Jest Woodstock, jest zabawa!

Kolejki ustawiały się nawet mimo ulewnego deszczu, ale to zwłaszcza sobota, dzięki poprawie pogody, była dniem prawdziwego oblężenia Strefy. Nie brakowało chętnych do robienia animowanych gifów, udziału w rowerowej rywalizacji, ale też leniwego wylegiwania się na leżakach. Nic dziwnego – w końcu przygotowaliśmy coś dla każdego, łącznie z najmłodszymi woodstockowiczami.

Sprawdzamy prawa fizyki w Strefie Chilloutu
 
Przez trzy festiwalowe dni odwiedziło nas też kilkoro szczególnych gości. Wielkie Koło, Strefa Kręć Kilometry i woodstockowe emocje podbiły serce dziennikarza Filipa Chajzera. Blogerka Zuza Kołodziejczak pocieszała tych, którym nie udało się przyjechać na Woodstock, pokazując w social mediach naszą strefę, a Grupa Filmowa Darwin spędziła dwa dni na inspirujących spotkaniach z setkami swoich fanów w Strefie Chilloutu i nagrała razem z nimi film z rytualnego odśpiewania kultowego utworu „Orki z Majorki”. 

Grupa Filmowa Darwin

Poza odwiedzinami gwiazdy wsparły też akcję prowadzoną na platformie charytatywni.allegro.pl. „Rzeczy od serca” przekazali nam Paweł Małaszyński, aktorzy Teatru Capitol i zespoły Enej, Ceti, Cochise oraz Łzy.

Samodzielnie uszyte szorty Filipa Chajzera przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Nie zapominajmy jednak o rowerowym wyzwaniu w Strefie Kręć Kilometry. Przez trzy dni rywalizacja była naprawdę zacięta. Choć dystans 2 kilometrów był dla niektórych niemałym wyzwaniem, woodstockowicze dzielnie walczyli ze swoimi słabościami i przejechali w sumie 22 354 kilometry – czyli tyle, ile z Kostrzyna nad Odrą do Rio de Janeiro i z powrotem. 

Strefa Kręć Kilometry

Jak ogłosił ze sceny Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All for Planet, miasta z czołówki szły bardzo długo ramię w ramię. Niestety, zwycięzca może być tylko jeden i w tym roku jest nim... Wrocław! 476 wrocławian pokonało przez trzy dni dystans 952 kilometrów, tym samym wykręciło dla swojego miasta nowy, wyjątkowy parking rowerowy od Allegro.

Krzysztof Śpiewek ogłasza ze sceny tegorocznego zwycięzcę woodstockowej rywalizacji Kręć Kilometry

To były wspaniałe trzy dni, które udowodniły, że Przystanku Woodstock nic nie zatrzyma. Cieszymy się, że tak wielu festiwalowiczów postanowiło spędzić czas w Strefie Allegro, dzielić się z nami swoim szczęściem i uczynić nas świadkami ważnych dla was chwil (jak choćby piątkowe zaręczyny). 
Dziękujemy, że z nami byliście, do zobaczenia za rok! :-) 

Fot. Pan Borsuk

Małgorzata Mitura

magazyn@allegro.pl