Już niedługo zaczynamy zabawę w Strefie Allegro na 22. Przystanku Woodstock – Woodstock Festival! Już po raz siódmy Allegro przygotowało dla Was odlotowe atrakcje i tysiące nagród w Strefie Allegro. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: od ekstremalnych przeżyć podczas jazdy wielkim kołem po słodkie lenistwo w strefie chillout. Przy okazji będzie można wykręcić kilometry dla swojego miasta w rywalizacji o stojaki rowerowe w ramach kampanii „Kręć Kilometry”. Co jeszcze? Całe mnóstwo! 

Animowane pozdrowienia

Przez cały czas trwania Przystanku Woodstock w mediach społecznościowych będzie można śledzić, jak bawią się uczestnicy festiwalu. Allegro specjalnie z tej okazji uruchomi możliwość przesyłania specjalnych festiwalowych pozdrowień. Będą wyjątkowe, bo nie w formie tradycyjnego zdjęcia, ale zabawnej animacji. Wybór tła, gadżety w dłoń, kilka sekund i gotowe! Każdy zrobiony gif będzie można od razu opublikować na FB i wysłać na dowolnie wskazany adres email. Szukacie niezapomnianej pamiątki z Woodstocku? To coś dla Was. 

– Jesteśmy obecni na Przystanku Woodstock od 7 lat i tym razem chcemy poznać pragnienia, potrzeby i myśli uczestników festiwalu. Dlatego każdemu zadajemy pytanie „Czego szukasz na Woodstock?”. Jesteśmy bardzo ciekawi ich odpowiedzi, bo trochę się już znamy i wiemy, że wyobraźnia woodstockowiczów nie zna granic. Każda odpowiedź to możliwość zrobienia sobie niezwykłej pamiątki w postaci GIF-a – mówi Agata Stachowiak z Allegro.

Galerię gotowych GIF-ów będzie można zobaczyć m.in. na stronie woodstock.allegro.pl oraz na ogromnym ekranie w strefie chillout, który widoczny będzie spod sceny. 

Cały Woodstock Kręci Kilometry

Woodstockowicze w tym roku wyjadą z festiwalu bogatsi nie tylko o wspomnienia, ale też będą mieli możliwość „wykręcenia” na rowerach w strefie Kręć Kilometry stojaków rowerowych dla swojego lub ulubionego miasta. Im więcej wykręconych kilometrów, tym większy parking rowerowy ze stojakami, ale wystarczy przejechać tylko 2 kilometry na rowerze stacjonarnym, aby móc dodać ten dystans na konto wybranego miasta.– Takiej rywalizacji Woodstock jeszcze nie widział. Na bieżąco będziemy pokazywać, które polskie miasto prowadzi w walce o stojaki. Po festiwalu Fundacja Allegro All For Planet postawi nowy, klimatyczny parking rowerowy w tym mieście, które zgromadzi najwięcej kilometrów na swoim koncie – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Woodstockowicze przez te wszystkie lata w ramach akcji „Kręć Kilometry” przejechali na rowerach w sumie ponad 42 tysiące kilometrów. W tym roku po raz pierwszy dojdzie jednak do bezpośredniej rywalizacji miast na festiwaluDodatkowo wszyscy goście Strefy Allegro wezmą udział w największym w Polsce badaniu opinii rowerzystów. Dzięki temu samorządy w całym kraju dostaną cenne informacje, jak oceniane są ich inwestycje przez lokalnych rowerzystów. Połączenie ankiety z analizą danych aplikacji mobilnej „Kręć Kilometry” (ponad 50 tysięcy użytkowników) pozwoli również porównać to, co deklarujemy w badaniu, z tym, jak faktycznie jeździmy na rowerze. – Chcemy, aby efektem naszego badania był raport, który kompleksowo pokaże opinie polskich rowerzystów – dodaje Krzysztof Śpiewek.

Na uczestników rywalizacji czekają nagrody, m.in. koszulki, maski, słuchawki czy okulary.

Woodstock z lotu ptaka

Na 22. Przystanku Woodstock nie zabraknie też największego symbolu Strefy Allegro, czyli diabelskiego młyna. Stał się on w ubiegłych latach jedną z największych atrakcji festiwalu, a pole koncertowe z góry zobaczyło ponad 20 tysięcy osób.Na Wielkie Koło będzie można wejść za okazaniem specjalnej przepustki w postaci bransoletki zdobytej w zamian za nagranie swojej odpowiedzi na pytanie Allegro: „Czego szukasz na Woodstock?” albo za przejechanie dwóch kilometrów na rowerze stacjonarnym w strefie Kręć Kilometry, albo wypełnienie ankiety. W tym roku strefa Wysokich Lotów będzie działać również po zachodzie słońca, ale tylko dla wybranych. Nocne jazdy kołem będą stanowić nagrodę w konkursach.

Dla każdego coś miłego

W Strefie Allegro swoje miejsce znajdą też ci, którzy pragną na chwilę oderwać się od festiwalowej gorączki. W Strefie Chillout każdy uczestnik Przystanku Woodstock nabierze sił do dalszej zabawy i za pomocą Energoroweru doładuje telefon. Dla osób dbających o środowisko naturalne jak co roku została przygotowana Strefa H2O za PET, gdzie za 10 pustych plastikowych butelek będzie można otrzymać 1 pełną orzeźwiającej wody.Na festiwalu Woodstock wyrastają kolejne pokolenia, dlatego coraz częściej wśród dorosłych pojawiają się też dzieci. To z myślą o nich powstała Strefa Małych Radości, gdzie pod okiem rodziców dzieci będą mogły spędzić czas, bawiąc się np. w piaskownicy.

Allegro Busem na Woodstock

Codziennie między kostrzyńskim dworcem PKP a woodstockowym polem będzie kursował także specjalny, kolorowy autobus. Bilet na przejazd nie będzie trudny do zdobycia.

– Przed Allegro Busem nasi wolontariusze będą zbierać opinie do największego w Polsce badania rowerzystów. Wystarczy odpowiedzieć na dosłownie kilka pytań, by móc skorzystać z przejażdżki na festiwalowe pole i w ten sposób pomóc w stworzeniu tego specjalnego raportu – mówi Agata Stachowiak z Allegro.

Allegro Bus będzie czekać na woodstockowiczów przy ulicy Dworcowej, a ostatni przystanek znajdować się będzie przy ulicy Milenijnej w pobliżu pola festiwalowego.
Strefa Allegro działać będzie na przystanku Woodstock codziennie od godziny 12 do 20. Po więcej informacji na temat atrakcji warto zajrzeć na stronę woodstock.allegro.pl.

To jak, będziecie z nami?

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Woodstock 2017 – co ze sobą zabrać
Już za kilka tygodni 23. Przystanek Woodstock. Czy wiecie, co trzeba ze sobą zabrać? Czerpiąc z bogatego doświadczenia, dajemy Wam proste rady i podpowiedzi. 
Trwają internetowe aukcje WOŚP na 26. Finał!
Glany Jurka Owsiaka, gitara Slasha z Guns N’ Roses od Szymona Chwalisza, auto Filipa Chajzera, sylwester z Lejdis, zdjęcie Scorpions z podpisami zespołu czy weekend na Islandii z modową blogerką Jessicą Mercedes - jak co roku aukcje Rzeczy Od Serca, które dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Allegro, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród internautów na długo przed Finałem.
Prawdziwe emocje: 22. Przystanek Woodstock – dzień 1
Zacinający deszcz, błoto, zimno – nic nie jest w stanie zatrzymać Woodstock. Prawdopodobnie nawet huragan i grad nie zniechęciłyby fanów festiwalu, którzy już 22. rok z kolei bawią się na Przystanku. Wielu, ze względu na krążące o jego przyszłości plotki, jest tu po raz pierwszy.
To nie koniec 26. Finału WOŚP, aukcje na Allegro wciąż trwają
WOŚP w trakcie 26. Finału zebrał ponad 81 mln zł. Ale licznik jeszcze się nie zatrzymał - ta kwota zostanie jeszcze uzupełniona o pieniądze m.in. z aukcji Allegro, które potrwają do połowy lutego. Już teraz wartość wylicytowanych przedmiotów to 6,6 mln zł, z których najdroższy - jak do tej pory - okazał się Polonez Filipa Chajzera.