Już niedługo zaczynamy zabawę w Strefie Allegro na 22. Przystanku Woodstock – Woodstock Festival! Już po raz siódmy Allegro przygotowało dla Was odlotowe atrakcje i tysiące nagród w Strefie Allegro. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: od ekstremalnych przeżyć podczas jazdy wielkim kołem po słodkie lenistwo w strefie chillout. Przy okazji będzie można wykręcić kilometry dla swojego miasta w rywalizacji o stojaki rowerowe w ramach kampanii „Kręć Kilometry”. Co jeszcze? Całe mnóstwo! 

Animowane pozdrowienia

Przez cały czas trwania Przystanku Woodstock w mediach społecznościowych będzie można śledzić, jak bawią się uczestnicy festiwalu. Allegro specjalnie z tej okazji uruchomi możliwość przesyłania specjalnych festiwalowych pozdrowień. Będą wyjątkowe, bo nie w formie tradycyjnego zdjęcia, ale zabawnej animacji. Wybór tła, gadżety w dłoń, kilka sekund i gotowe! Każdy zrobiony gif będzie można od razu opublikować na FB i wysłać na dowolnie wskazany adres email. Szukacie niezapomnianej pamiątki z Woodstocku? To coś dla Was. 

– Jesteśmy obecni na Przystanku Woodstock od 7 lat i tym razem chcemy poznać pragnienia, potrzeby i myśli uczestników festiwalu. Dlatego każdemu zadajemy pytanie „Czego szukasz na Woodstock?”. Jesteśmy bardzo ciekawi ich odpowiedzi, bo trochę się już znamy i wiemy, że wyobraźnia woodstockowiczów nie zna granic. Każda odpowiedź to możliwość zrobienia sobie niezwykłej pamiątki w postaci GIF-a – mówi Agata Stachowiak z Allegro.

Galerię gotowych GIF-ów będzie można zobaczyć m.in. na stronie woodstock.allegro.pl oraz na ogromnym ekranie w strefie chillout, który widoczny będzie spod sceny. 

Cały Woodstock Kręci Kilometry

Woodstockowicze w tym roku wyjadą z festiwalu bogatsi nie tylko o wspomnienia, ale też będą mieli możliwość „wykręcenia” na rowerach w strefie Kręć Kilometry stojaków rowerowych dla swojego lub ulubionego miasta. Im więcej wykręconych kilometrów, tym większy parking rowerowy ze stojakami, ale wystarczy przejechać tylko 2 kilometry na rowerze stacjonarnym, aby móc dodać ten dystans na konto wybranego miasta.– Takiej rywalizacji Woodstock jeszcze nie widział. Na bieżąco będziemy pokazywać, które polskie miasto prowadzi w walce o stojaki. Po festiwalu Fundacja Allegro All For Planet postawi nowy, klimatyczny parking rowerowy w tym mieście, które zgromadzi najwięcej kilometrów na swoim koncie – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Woodstockowicze przez te wszystkie lata w ramach akcji „Kręć Kilometry” przejechali na rowerach w sumie ponad 42 tysiące kilometrów. W tym roku po raz pierwszy dojdzie jednak do bezpośredniej rywalizacji miast na festiwaluDodatkowo wszyscy goście Strefy Allegro wezmą udział w największym w Polsce badaniu opinii rowerzystów. Dzięki temu samorządy w całym kraju dostaną cenne informacje, jak oceniane są ich inwestycje przez lokalnych rowerzystów. Połączenie ankiety z analizą danych aplikacji mobilnej „Kręć Kilometry” (ponad 50 tysięcy użytkowników) pozwoli również porównać to, co deklarujemy w badaniu, z tym, jak faktycznie jeździmy na rowerze. – Chcemy, aby efektem naszego badania był raport, który kompleksowo pokaże opinie polskich rowerzystów – dodaje Krzysztof Śpiewek.

Na uczestników rywalizacji czekają nagrody, m.in. koszulki, maski, słuchawki czy okulary.

Woodstock z lotu ptaka

Na 22. Przystanku Woodstock nie zabraknie też największego symbolu Strefy Allegro, czyli diabelskiego młyna. Stał się on w ubiegłych latach jedną z największych atrakcji festiwalu, a pole koncertowe z góry zobaczyło ponad 20 tysięcy osób.Na Wielkie Koło będzie można wejść za okazaniem specjalnej przepustki w postaci bransoletki zdobytej w zamian za nagranie swojej odpowiedzi na pytanie Allegro: „Czego szukasz na Woodstock?” albo za przejechanie dwóch kilometrów na rowerze stacjonarnym w strefie Kręć Kilometry, albo wypełnienie ankiety. W tym roku strefa Wysokich Lotów będzie działać również po zachodzie słońca, ale tylko dla wybranych. Nocne jazdy kołem będą stanowić nagrodę w konkursach.

Dla każdego coś miłego

W Strefie Allegro swoje miejsce znajdą też ci, którzy pragną na chwilę oderwać się od festiwalowej gorączki. W Strefie Chillout każdy uczestnik Przystanku Woodstock nabierze sił do dalszej zabawy i za pomocą Energoroweru doładuje telefon. Dla osób dbających o środowisko naturalne jak co roku została przygotowana Strefa H2O za PET, gdzie za 10 pustych plastikowych butelek będzie można otrzymać 1 pełną orzeźwiającej wody.Na festiwalu Woodstock wyrastają kolejne pokolenia, dlatego coraz częściej wśród dorosłych pojawiają się też dzieci. To z myślą o nich powstała Strefa Małych Radości, gdzie pod okiem rodziców dzieci będą mogły spędzić czas, bawiąc się np. w piaskownicy.

Allegro Busem na Woodstock

Codziennie między kostrzyńskim dworcem PKP a woodstockowym polem będzie kursował także specjalny, kolorowy autobus. Bilet na przejazd nie będzie trudny do zdobycia.

– Przed Allegro Busem nasi wolontariusze będą zbierać opinie do największego w Polsce badania rowerzystów. Wystarczy odpowiedzieć na dosłownie kilka pytań, by móc skorzystać z przejażdżki na festiwalowe pole i w ten sposób pomóc w stworzeniu tego specjalnego raportu – mówi Agata Stachowiak z Allegro.

Allegro Bus będzie czekać na woodstockowiczów przy ulicy Dworcowej, a ostatni przystanek znajdować się będzie przy ulicy Milenijnej w pobliżu pola festiwalowego.
Strefa Allegro działać będzie na przystanku Woodstock codziennie od godziny 12 do 20. Po więcej informacji na temat atrakcji warto zajrzeć na stronę woodstock.allegro.pl.

To jak, będziecie z nami?

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Prawdziwe emocje: 22. Przystanek Woodstock – dzień 1
Zacinający deszcz, błoto, zimno – nic nie jest w stanie zatrzymać Woodstock. Prawdopodobnie nawet huragan i grad nie zniechęciłyby fanów festiwalu, którzy już 22. rok z kolei bawią się na Przystanku. Wielu, ze względu na krążące o jego przyszłości plotki, jest tu po raz pierwszy.
Zagraliśmy najgłośniej! 25. Finał na Allegro pod znakiem rekordów
25. Finał okazał się rekordowy pod każdym względem, a Allegro ma w tym swój duży udział. Internauci, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wrzucający złotówki do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej dwukrotnie pobili ubiegłoroczny wynik, przekazując aż 9 327 716,54 zł. W sumie w trakcie 17 lat udało się w ten sposób zebrać ponad 44 mln zł! 
Aukcje WOŚP od kuchni. Tak powstała popularna platforma charytatywna
Pierwsza aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się na Allegro 17 lat temu. Chociaż od tego czasu możliwości wsparcia Finału z każdym rokiem jest coraz więcej, to licytacje wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku kwota zebrana podczas licytacji osiągnęła rekordowe 4,5 mln złotych. 
Rekordowy finał WOŚP także na aukcjach na Allegro
Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętamy na długo za sprawą rekordu, jaki wspólnie z użytkownikami Allegro udało nam się pobić. Na liczniku mamy już 5,5 mln, a zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Aukcje potrwają aż do 14 lutego.