co nowego
05 lipca 2016, 12:00

Pora na samochód

Niezależnie od tego, jakiej marki jest auto, czy jest stare, czy nowe, duże czy małe, zawsze jest coś przy nim do zrobienia. W poradnikach z tego tygodnia przedstawiamy garść porad dotyczących dbania o samochód.

Bezpieczeństwo w aucie to nie tylko zapięte pasy i włączone światła, to także sprawny układ hamulcowy, dlatego podpowiadamy: Wymiana szczęk i bębnów hamulcowych. Sprężyny też są ważne, bo to element zawieszenia: Wymieniamy sprężyny w samochodziePodpowiadamy też: Olej do filtrów powietrza – jak często wymieniać? oraz Oleje do automatycznej skrzyni biegów. Który kupić?

Sprzątamy

W tym poradniku znajdziemy kilka rad dotyczących tego, jak niewielkim kosztem sprawić, aby wnętrze auta wyglądało na nowsze: Odnawiamy wnętrze auta oraz Pokrowce z ekoskóry na fotele – jakie kupić? Regularne sprzątanie stanowczo wpływa na komfort jazdy: Środki do czyszczenia deski rozdzielczej – na co zwrócić uwagę.

Jeśli w aucie niezbyt ładnie pachnie, na pewno trzeba sięgnąć po Odświeżacze samochodowe. Jak łączyć zapachy? Przygotowanie układu chłodzenia jest szczególnie ważne w upały, jak to zrobić, podpowie ten poradnik: Jak przygotować układ chłodzenia do upałów? oraz Preparaty do usuwania kamienia i czyszczenia układu chłodzenia.

To, że auto trzeba umyć, wiadomo, pytanie tyko, w jaki sposób. Rozwiewamy wątpliwości: Częste mycie auta niszczy lakier – prawda czy fałsz?, Czy myjnie bezdotykowe naprawdę niszczą powłokę lakieru? Podpowiadamy też: Ochrona lakieru latem oraz Odświeżenie lakieru – kiedy i jak się za to zabrać?

Rozwiązujemy problemy

Jeśli zauważyliśmy podczas jazdy niepokojące dźwięki lub objawy, koniecznie trzeba problem rozwiązać, bo jak wiadomo w samochodzie jedna usterka powoduje kolejną: Szum w czasie jazdy – co oznacza? Co sprawdzić i jak go wyeliminować?, Szybko przepalające się żarówki – jak rozwiązać problem?, Hałas wentylatora chłodnicy – jak sobie poradzić?, Z czym się wiąże naprawa zawieszenia?, Awaria pojazdu podczas upału. Jak sobie poradzić?, Co potrafią najtańsze testery diagnostyczne?

Przed podróżą na pewno warto zapoznać się też z tymi poradnikami: Konserwacja lamp obrysowych, Lampy ksenonowe czy standardowe?, Zakładamy owiewkę do okna, Czym jest sztywny hol?, Euro 5 i Euro 6 – normy emisji spalin, Katalizator – czy można go usunąć?

Wyjeżdżamy 

Do wyjazdu, szczególnie w dłuższą podróż i do tego z dzieckiem trzeba dobrze się przygotować. Co zrobić, aby droga minęła wszystkim bezpiecznie, w spokoju i komforcie? Podpowiadamy: Podróżujemy z dzieckiem – ochraniacze na fotele, Wyjazd wakacyjny. Jak przygotować pojazd?, Podwyższamy bezpieczeństwo jazdy, W podróży bądź przygotowany na wszystko – zestaw pierwszej pomocy, Mata masująca idealna na długie podróże wakacyjne, Radioodtwarzacz do 500 zł – umili każdą podróż.

Oto kilka trików, dzięki którym auto będzie nie tylko lepiej widoczne na drodze, ale też dzięki kilku usprawnieniom kierowca będzie miał większy komfort jazdy: Jak zwiększyć moc silnika?, Żarówki, dzięki którym lampy będą świecić w barwie ksenonów, Nowoczesne antyradary do 1500 zł, Dodatkowe lusterka do jazdy z przyczepą kempingową, Kamera i lokalizator dadzą poczucie bezpieczeństwa. Przegląd kamer i lokalizatorów samochodowych, Najbardziej opływowe bagażniki dachowe.

Nie zawsze tam, gdzie jedziemy, będzie dostęp do prądu, dlatego warto zaopatrzyć się w przedmioty, które można podpiąć do gniazdka zapalniczki: Jak bezpiecznie podłączyć kilka urządzeń do gniazda zapalniczki oraz Lodówka turystyczna zasilana z gniazda zapalniczki.

Na sam koniec polecamy zabranie ze sobą pokrowca na auto: Brać pokrowiec na wyjazd?
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%