Nieważne, czy to jest niewielki balkon w bloku, czy taras przy domu, czy malutki ogródek na pracowniczej działce, czy sad za domem. Chcemy tam spędzić wolny czas i trochę odpocząć. 

Z opublikowanego właśnie raportu „Zrób to sam”, który został przygotowany na zlecenie Allegro przez Mobile Institute, wynika, że aż 73% Polaków czerpie przyjemność w samodzielnie wykonywanych prac czy to w ogrodzie, czy w domu. Zgodnie więc z panującym trendem i zainteresowaniami większości naszych Czytelników podpowiadamy kilka rozwiązań na modernizację balkonu – warto wykorzystać sprzyjającą aurę: Podłoga balkonowa – nie tylko płytki, Odnawiamy drewnianą podłogę werandy – niezbędne akcesoria, Pomysły na miejski balkon tanim kosztem, Taras prowansalski – pomysł na wiosenną aranżację przestrzeni, Funkcjonalny taras.


Aby cieszyć się zielenią w ogrodzie, trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu: Ręczny opryskiwacz ogrodowy. Jaki wybrać? Ważne, aby wykonywać tę czynność albo wczesnym rankiem, kiedy słońce jeszcze tak nie grzeje, lub wieczorem, już po zachodzie słońca – rośliny nie zostaną poparzone rozgrzaną przez promienie wodą. Sami też nie zapomnijmy się nawadniać: Sposoby nawadniania w upalne dni – o czym warto wiedzieć?

Poranna kawa w ogrodzie? Jak najbardziej! Wybieramy stolik kawowy do ogrodu. Przyda się też Wybieramy parasol ogrodowy do 500 zł lub Parasole słoneczne na taras – przegląd modeli. Polecamy także: Stylowe leżanki ogrodowe. Młodsza część rodziny na pewno ucieszy się z Trampolina do małego ogródka – którą wybrać?

To propozycja dla fanów fauny wodnej: Oczko wodne pełne życia – wybieramy ryby i rośliny. Znajdą się też na pewno wielbiciele grilla, bo przecież to narodowy sport Polaków: Jak przygotować ogród na sezon grillowy?, Grill dla dużej rodziny – polecane modele.

Miód z własnej pasieki też jest możliwy, trzeba tylko zasadzić odpowiednie rośliny: Rośliny miododajne – jakie posadzić w ogrodzie?

W każdym ogrodzie znajdzie się trochę miejsca na warzywa, nie ma to jak własna marchewka, koperek czy szczypior, dlatego polecamy lekturę: Lato w ogrodzie warzywnym. Jakie prace nas czekają?


Nie każda działka jest podłączona do prądu, nie zawsze też jest taka możliwość. Na Allegro i w poradnikach znajdziemy rozwiązanie z każdej sytuacji: Wybieramy agregat prądotwórczy na działkę.W deszczowe dni można pooglądać telewizję lub posiedzieć przed komputerem, ale aby był odpowiedni sygnał, przyda się: Kupujemy uchwyty do anten satelitarnych (przegląd).

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl