25. edycja Pol’and’Rock Festival z pewnością należała do wyjątkowych. Nie tylko ze względu na ciekawe koncerty i spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych, ale także ze względu na wydarzenia w Strefie Allegro. Wyzwaniem było uświadomienie festiwalowiczów, jak można dbać o naszą planetę i jak ograniczyć zużycie plastiku w strefie Allegro.

#BabySteps

Zmianę trzeba zaczynać od siebie i Allegro dało tego przykład, zgodnie z zasadą małych kroków #BabySteps. W 2018 roku festiwalowicze otrzymali na Strefie blisko 11 000 plastikowych butelek z wodą. W tym roku ani jednej. Allegro postawiło na bidony wielorazowe i dystrybutory z wodą. Każdy z gości mógł przyjść do strefy ze swoją butelką lub odebrać pomarańczowy bidon od Allegro i cieszyć się nieograniczonym dostępem do wody pitnej ze Źródełka Allegro. Łącznie zostało wydanych około 10 000 porcji wody.

W tym roku postawiliśmy na zabawę w stylu Less Waste, pokazując, że niewielkie zmiany mogą doprowadzić do wielkich rezultatów i pozytywnie wpłynąć na naszą planetę. Kształtowanie ekologicznych postaw wpisuje się w założenia Strategii Społecznej Odpowiedzialności Allegro, a robienie tego na imprezie w rockandrollowym klimacie jest szczególnie wyjątkowe! – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

Rekord w strefie Allegro

Przez trzy festiwalowe dni do pomarańczowej strefy przyszło ponad 35 tysięcy gości, czyli o 2300 osób więcej niż rok temu! Każdy z nich mógł dowiedzieć się o skali problemów środowiskowych, ale także nauczyć prostych rozwiązań ekologicznych, które można wprowadzić w swoje życie od zaraz. Allegro zaprosiło ekosprzedawców działających na platformie: Sakwabag, Betterland.pl oraz Miody Krupiec, by razem prowadzili ekowarsztaty. Uczyli festiwalowiczów, jak wykonać gadżety less waste. Dzięki nim wiele osób zrobiło swój pierwszy w życiu kosmetyk, własnoręcznie wykonało torbę ekologiczną i owijkę do żywności.

Trudno nie wspomnieć o Wielkim Kole Allegro, które jest już integralną częścią festiwalu Pol’and’Rock i niezmiennie od 6 lat cieszy się dużą popularnością. W tym roku niemal 14 000 gości podziwiało festiwal z perspektywy 32 metrów, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Allegro na Akademii Sztuk Przepięknych

Po raz drugi Allegro wystąpiło w Akademii Sztuk Przepięknych, razem ze swoimi gośćmi: Kasią z Ograniczamsię.com, Asią z bloga Szafa Sztywniary oraz Beatą, założycielką marki Sakwabag. Tematem panelu dyskusyjnego było nic innego jak #BabySteps. Droga do less waste nie musi być trudna.

Relacje na bieżąco

Ci, którzy nie mogli śledzić wydarzeń w strefie Allegro na bieżąco lub chcą sobie przypomnieć, jak było na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, mogą to zrobić, odwiedzając profile: Allegro, Szymona Majewskiego oraz Filipa Chajzera w mediach społecznościowych. Zdjęcia, insta stories czy live’y z festiwalu budziły naprawdę duże zaangażowanie. Teraz na liczniku jest blisko 300 000 polubień i komentarzy w social mediach, a #allegropl był jednym z najpopularniejszych hasztagów używanych podczas festiwalu. Ponad 1000 osób pokazało, jak bawi się na festiwalu, oznaczając @allegropl.

DSC_9456 (1).JPG

Jak widać strefa w pomarańczowych kolorach na Pol’and’Rock co roku przyciąga coraz więcej osób. Co więcej zaangażowanie zarówno festiwalowiczów, jak i tych, którzy jedynie śledzą relacje w Internecie, również nieustannie rośnie. Allegro dziękuje za trzy festiwalowe dni pełne dobrej energii, uśmiechu, zabawy i mądrych ekoprzemyśleń! Do zobaczenia za rok!

Fot. Pan Borsuk

Paulina Kazimierska

magazyn@allegro.pl