Lato 2019 to czas wyjątkowej rywalizacji kilku polskich firm. Bridgestone Poznań, Computacenter, Lotos czy LPP oraz Volkswagen Poznań odpowiedziały na zaproszenie Allegro i namawiają swoich pracowników do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Celem jest przejechanie jak największej liczby kilometrów na dwóch kółkach, a przez to walka o czystsze powietrze. Fundacja Allegro All For Planet zaprasza też małe i średnie firmy do wypełniania deklaracji #RowerowyPracodawca.

Dokonaliśmy czegoś naprawdę oryginalnego. Namówiliśmy do wspólnych działań na rzecz czystego powietrza firmy Bridgestone, Computacenter, Ergo Hestia, Lotos, LPP oraz Volkswagen Poznań. W lipcu i sierpniu pracownicy tych firm kręcą kilometry na rowerach, rywalizując z Allegro o tytuł Najbardziej Rowerowej Firmy 2019 r.  

Założenie jest proste i pozwala na integrację pracowników we wspólnych działaniach mających piękny, ekologiczny cel. Chcemy pokazywać ludziom, o ile zredukują ślad węglowy czy ile można zaoszczędzić, zamieniając cztery koła na dwa – tłumaczy Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Odpowiedzieliśmy pozytywnie na to rowerowe zaproszenie, ponieważ lubimy wyzwania, także te sportowe. Nasza firma wspiera od lat rowerowe aktywności pracowników, a także ekologiczne inicjatywy, więc udział w Kręć Kilometry pasuje do nas idealnie. Zwycięzcami tej rywalizacji będą wszyscy, bo na takich akcjach zyskuje przecież każdy – mówi Martyna Stando z firmy Bridgestone.

Stan licznika rowerowej rywalizacji firm dostępny jest online na stronie kampanii. Z końcem sierpnia będzie wiadomo, która marka jest Najbardziej Rowerową Firmą w Polsce.

firmy.jpg

Przeniesienie rowerowego ekotrendu na codzienność polskich firm stało się w tym roku celem dla Fundacji Allegro All For Planet, która od lat działa na rzecz zdrowego środowiska i motywuje do rowerowych aktywności. Stąd pomysł przyznania tytułu #RowerowyPracodawca wszystkim tym, którzy także chcą wspierać rowerową inicjatywę jako narzędzie służące zdrowiu pracowników i naszej planety.

W ramach trwającej kampanii „Kręć Kilometry” zapraszamy pracodawców do wypełnienia krótkiej ankiety, w której zadeklarują, że już są lub wkrótce staną się firmą przyjazną rowerzystom. Chodzi o dostęp do parkingu, szatni, a także organizowanie wydarzeń integracyjnych na rowerach czy wdrażanie programów motywacyjnych. To wszystko ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ale także na kondycję pracowników, a to już wymierna korzyść biznesowa – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Wypełnienie ankiety jest krótkie, bezpłatne, a deklarację mogą składać wszystkie firmy niezależnie od wielkości czy liczby pracowników. Deklaracja #RowerowyPracodawca dostępna jest na stronie: kreckilometry.pl/dla-firm. Każda firma, po wypełnieniu ankiety i złożeniu deklaracji otrzyma pakiet materiałów graficznych, które umożliwią pokazanie się w sieci, jako #RowerowyPracodawca.
Więcej o kampanii: www.kreckilometry.pl

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl