W ramach projektu wspierającego sprzedawców Allegro przeprowadziło szkolenie z fotografii produktowej. Każdy sprzedający chciałby przecież, żeby jego zdjęcia były ładne i dobrze sprzedawały. Jak to zrobić? Pisaliśmy już o tym w Magazynie w materiale Jak opisywać oferty, by lepiej sprzedawać? oraz Jak tytułować, by lepiej sprzedawać. Tym razem Allegro sięgnęło do wiedzy fachowca z zakresu fotografii produktowej, czyli Kuby Kaźmierczyka, fotografa, blogera i redaktora serwisu fotoblogia.pl.

  
 
Według niego zdjęcie powinno być przede wszystkim czytelne, „uczciwe”, pokazywać dany produkt takim jakim jest.

– Dużo osób nie radzi sobie z tłem, używa wbudowanej lampy błyskowej, co powoduje, że zdjęcia po prostu wyglądają brzydko – mówi Kuba Kaźmierczyk. – Wydaje mi się, że najważniejszym aspektem fotografii produktowej jest to, żeby produkt, który sprzedajemy, wyglądał atrakcyjnie, apetycznie i ciekawie – podkreśla Kaźmierczyk.
Kuba Kaźmierczyk podkreśla, że mając otwarty umysł i znając proste triki, można osiągnąć dobre rezultaty nawet w trudnych sytuacjach. Dzięki temu jest szansa, że fotografujący będą radzić sobie z trudnymi produktami, prawidłowo reprodukować kolory i wiedzieć, jak pracować ze zdjęciami w postprodukcji.Już w październiku 2016 r. Allegro planuje kolejnych kilka bezpłatnych sesji szkoleń z tego cyklu. Kto i na jakich warunkach może wziąć w nich udział? Przede wszystkim adresatami będą sprzedawcy o statusie VIP i marki obecne w Strefie Marek Allegro. Ich opiekunowie z ramienia Allegro poinformują o szkoleniach i zaproponują dogodne terminy. Ale także inni sprzedawcy, nawet jeśli nie mają specjalnego statusu w serwisie, będą mogli wziąć udział w szkoleniach on-line w formie webinariów, które wystartują jesienią. Będą to zarówno szkolenia na żywo, jak i zapisane lekcje wideo prezentujące wybrane zagadnienia. 

Informacje o nadchodzących szkoleniach będzie można znaleźć na profilu Allegro w serwisie Facebook oraz w Magazynie.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Pora na nowy portfel
W sezonie świątecznym na Allegro zwykle sprzedaje się około 150 tysięcy portfeli, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze więcej. To uniwersalny prezent pod choinkę. Sprawdźmy, co słychać w świecie męskich portfeli.
Kupuj w sieci. Z rozwagą, bo warto
Zabawki pod choinkę czy elegancki przybornik do cygar. Torebka od Michaela Korsa lub deska snowboardowa Head Force i.Kers. Komplet tłoków do zabytkowego samochodu albo bibliofilski starodruk. Nieważne, czego szukasz - dziś w sieci kupisz wszystko. Dosłownie. Klikasz, płacisz i czekasz na kuriera. Do twoich drzwi może trafić towar z całego świata, masz oszałamiające możliwości, więc przy zakupach lepiej nie trać głowy. 
Jaki kolor ma Twój mózg?
Widzisz 20% zniżki na buty i natychmiast wchodzisz do sklepu? A może raczej robisz zdjęcie i konsultujesz z partnerem, mamą, koleżanką, kolegą?… A może robisz zakupy przez Internet, bo masz wtedy czas, aby podjąć optymalną decyzję? Co decyduje o tym, jak kupujemy?
Inteligencja w salonie – telewizor to nie wszystko
Telewizor cały czas stanowi jeden z głównych elementów wyposażenia mieszkania i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Wymieniamy starsze modele na nowsze lub dokupujemy drugi odbiornik do kuchni czy dziecięcego pokoju.