W ramach projektu wspierającego sprzedawców Allegro przeprowadziło szkolenie z fotografii produktowej. Każdy sprzedający chciałby przecież, żeby jego zdjęcia były ładne i dobrze sprzedawały. Jak to zrobić? Pisaliśmy już o tym w Magazynie w materiale Jak opisywać oferty, by lepiej sprzedawać? oraz Jak tytułować, by lepiej sprzedawać. Tym razem Allegro sięgnęło do wiedzy fachowca z zakresu fotografii produktowej, czyli Kuby Kaźmierczyka, fotografa, blogera i redaktora serwisu fotoblogia.pl.

  
 
Według niego zdjęcie powinno być przede wszystkim czytelne, „uczciwe”, pokazywać dany produkt takim jakim jest.

– Dużo osób nie radzi sobie z tłem, używa wbudowanej lampy błyskowej, co powoduje, że zdjęcia po prostu wyglądają brzydko – mówi Kuba Kaźmierczyk. – Wydaje mi się, że najważniejszym aspektem fotografii produktowej jest to, żeby produkt, który sprzedajemy, wyglądał atrakcyjnie, apetycznie i ciekawie – podkreśla Kaźmierczyk.
Kuba Kaźmierczyk podkreśla, że mając otwarty umysł i znając proste triki, można osiągnąć dobre rezultaty nawet w trudnych sytuacjach. Dzięki temu jest szansa, że fotografujący będą radzić sobie z trudnymi produktami, prawidłowo reprodukować kolory i wiedzieć, jak pracować ze zdjęciami w postprodukcji.Już w październiku 2016 r. Allegro planuje kolejnych kilka bezpłatnych sesji szkoleń z tego cyklu. Kto i na jakich warunkach może wziąć w nich udział? Przede wszystkim adresatami będą sprzedawcy o statusie VIP i marki obecne w Strefie Marek Allegro. Ich opiekunowie z ramienia Allegro poinformują o szkoleniach i zaproponują dogodne terminy. Ale także inni sprzedawcy, nawet jeśli nie mają specjalnego statusu w serwisie, będą mogli wziąć udział w szkoleniach on-line w formie webinariów, które wystartują jesienią. Będą to zarówno szkolenia na żywo, jak i zapisane lekcje wideo prezentujące wybrane zagadnienia. 

Informacje o nadchodzących szkoleniach będzie można znaleźć na profilu Allegro w serwisie Facebook oraz w Magazynie.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl