Strefa Allegro na Najpiękniejszym Festiwalu Świata co roku przyciąga tłumy ludzi. Nie inaczej jest i w tym roku. Do tej pory nasz najmłodszy uczestnik miał prawie 2 miesiące, a najstarszy 88 lat. To piękne, że wszyscy, niezależnie od wieku, mogą się tu tak dobrze bawić. Co przyniósł drugi dzień festiwalu i czego również tym razem nie mogło zabraknąć w Allegro?

W końcu przejadę się Wielkim Kołem Allegro na Pol’and’Rocku

Niezmiennym hitem Strefy jest Diabelski Młyn, z którego można zobaczyć, jak wygląda festiwalowe pole w całej okazałości. Widok w ciągu dnia zapiera dech w piersiach, ale największe wrażenie robi nocny przejazd na kole. Ten jednak jest dostępny tylko dla osób, które wygrają wejściówkę w konkursie w social mediach. Niektórzy są w stanie stać co roku w naprawdę długiej kolejce, żeby przejechać się na naszym kole. Są jednak też tacy, którzy na Festiwalu byli wielokrotnie, ale do tej pory nie udało im się załapać, dlatego na Facebooku obiecywali, że: W końcu przejadę się Wielkim Kołem Allegro na Pol’and’Rocku.

Koncertowanie na leżaku

Kolejnym hitem jest przestrzeń chillout, a na niej hamaki i leżaki schowane pod parasolami, które uchronią raz przed słońcem, a raz przed deszczem. Z tej części Strefy najlepiej widać Scenę Główną, więc koncerty można oglądać w naprawdę luksusowych warunkach. Ale to nie jedyne udogodnienia. Są tu też kontakty dla tych, którzy potrzebują naładować swoje urządzenia, żeby mieć kontakt ze światem. A dla najmłodszych duża piaskownica, a w niej łopatki, kubełki i foremki. Nie ma nudy! Zwieńczeniem tej części strefy jest Źródełko Allegro, czyli miejsce, gdzie można napełnić wodą swój bidon.

Bidon zamiast plastikowej butelki

Jeśli mówimy o bidonach, warto wspomnieć o gadżetach, które są tu rozdawane. Dla festiwalowiczów mamy ekoworki, maseczki antypyłowe, okulary przeciwsłoneczne i właśnie bidony. Te ostatnie są również hitem i rozdawane są w szalonym tempie, co nas bardzo cieszy! Bidony pozwalają ograniczyć ilość jednorazowych plastikowych butelek wykorzystywanych na festiwalu. To nasz mały krok w walce o #lesswast na Pol’and’Rock.

Jurek Owsiak odwiedził Strefę Allegro

Goście Strefy Szymon Majewski i Filip Chajzer w wielkim stylu ją otworzyli. Wyjątkowymi gośćmi Allegro, którzy tworzą wszystko, co dzieje się podczas Festiwalu, byli Jurek Owsiak i jego zespół. Pokazaliśmy mu, co w temacie: #besmart #lesswaste mówimy festiwalowiczom. Porozmawialiśmy też z nim, co on sądzi o kondycji naszej planety i jak ważna dla fundacji WOŚP jest dbałość o środowisko podczas Pol’and’Rock Festival.

Relacje na żywo

Wszystko, co dzieje się na Strefie Allegro, relacjonują Szymon Majewski i Filip Chajzer w swoich social mediach. Codziennie prowadzimy też relacje na żywo i rozmawiamy o ekologii. Warto zobaczyć drugą relację. Zobaczymy, co będzie trzeciego dnia!

ALLEGRO LIVE SHOW

Kto jest najbardziej odjazdową osobą na 25. Pol'and'Rock Festival, czyli kto wygrał Allegro Fashion Freak Show? 🧡 I co łączy Wasze życzenia dla Ziemi z WOŚP? Szymon Majewski zapraszam na Allegro Live Show 🎡 #allegropl #polandrock2019

Posted by Allegro on Saturday, August 3, 2019

Elżbieta Nowacka

magazyn@allegro.pl