Podczas Pol’and’Rock Festiwal nie może zabraknąć Strefy Allegro. W tym roku mówimy: #BeSmart #LessWaste, dlatego organizujemy ekowarsztaty, edukujemy, co dobrego można zrobić dla naszej planety i składamy jej życzenia. Są z nami goście specjalni: Filip Chajzer, Szymon Majewski i Kasia Wągrowska z Ograniczam się. Co jeszcze pierwszego dnia?

Już po raz dziesiąty Allegro obecne jest na Najpiękniejszym Festiwalu Świata i razem z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się podczas Finału WOŚP. Ostatni Finał był dla Allegro wyjątkowy, ponieważ dzięki naszym klientom udało się zebrać 12 milionów złotych! Dlatego chcieliśmy, żeby nasze podziękowanie było wyjątkowe.

Ekologiczne spotkania nie tylko dla ekologicznych freaków

Nasze tegoroczne hasło to: #BeSmart #LessWaste. Na Strefie organizujemy specjalne warsztaty, podczas których można dowiedzieć się, jak zrobić ekodezodorant, torbę na owoce i warzywa czy torebkę na codzienne zakupy ze starego T-shirtu. Co ważne, warsztaty prowadzą osoby, które zajmują się tym zawodowo. Sprzedają ekokosmetyki i torby czy woskowijki na Allegro. Dziękujemy Sakwabag, BetterLand i Firma Krupiec, że robicie takie niesamowite rzeczy!

Oprócz tego w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych rozmawialiśmy na temat: #Babysteps. Droga do less waste nie musi być kręta. Razem z Ograniczam się, Szafą Sztywniary i Beatą z Sakwabag dyskutowaliśmy na temat prostych rozwiązań, które można wprowadzić w życie już dziś.

Odnaleźć dobrą drogę

Przeciętny Polak wyrzuca ponad 30 kg plastiku rocznie i zużywa kilkaset torebek foliowych rocznie. Więcej informacji na temat tego, ile śmieci rocznie zużywamy, jak bardzo negatywne skutki to za sobą niesie oraz gdzie to może nas doprowadzić, dowiecie się w allegrowym EKOlabiryncie. Dzięki labiryntowi każdy może podjąć decyzję, jaką przyszłość się woli: pełną zieleni, zwierząt i czystego powietrza czy szarą, smutną, gdzie wszystko, co znamy, zmieni się.

DSC_9050 (1).JPG

Składamy życzenia naszej planecie

Warto też zastanowić się, jak chcemy, żeby wyglądała nasza planeta za 50 czy sto lat. Specjalna przestrzeń, namiot Hope for the planet, to miejsce, gdzie można złożyć życzenia naszej planecie. Niektóre przemyślenia festiwalowiczów naprawdę nas zaskakują i napawają optymizmem. Cieszymy się, że wielu osobom tak bardzo zależy, żeby to, co nas teraz otacza, nie zmieniło się na gorsze. Co dalej stanie się z nagraniami? Zamkniemy je w specjalnej kapsule, którą otworzymy dopiero za 100 lat i wtedy sprawdzimy, co udało się zmienić i czy życzenia polandrockowiczów się spełniły. Mamy nadzieję, że tak!

Bądźcie na bieżąco

Pol’and’Rock Festiwal to wyjątkowe trzy dni, których nie sposób opisać słowami. Znacznie łatwiej pokazać wszystko to, co tu się dzieje. Dlatego zachęcamy do śledzenia relacji, które prowadzą nasi goście: Filip Chajzer  i Szymon Majewski. A także na Allegro Live Show, czyli streamingi o tematyce #LessWaste na Facebooku Allegro. Serdecznie zapraszamy i do jutra!

Paulina Kazimierska

magazyn@allegro.pl
Przed Allegro kolejny rok inwestycji
18 mln Polaków, którzy co miesiąc odwiedzają Allegro w celu zrobienia zakupów, docenia szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i coraz większą wygodę, szczególnie dzięki usłudze Allegro Smart! Wprowadzenie Allegro Smart! zmieniło nawyki zakupowe Polaków, którzy coraz ch...
Allegro uruchamia serwis społecznościowy dla swoich klientów i sprzedawców – Allegro Gadane
Allegro Gadane to serwis społecznościowy, w którym kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.
Dziękujemy za kolejny udany rok! 
Chcemy, żeby zakupy na naszej platformie były proste, wygodne i przyjemne. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania naszych sprzedawców. Dzięki ich wysiłkom Allegro doceniane jest jako firma z najlepszą obsługą klienta w Polsce. Nasze zespoły obsługi klientów i ...
Allegro wspiera polską gospodarkę cyfrową i co tydzień pomaga 500 nowym firmom rozpocząć sprzedaż w sieci
Od 20 lat Allegro odgrywa kluczową rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Określane jako unikatowy w skali europejskiej polski „jednorożec” pomaga polskim małym i średnim firmom docierać do klientów z całego kraju i rozwijać działalność.