W domu

Jednym wystarczy odmalowanie ścian, inni zastanawiają się nad całkowitą zmianą wystroju. Na pomoc przychodzą nasze poradniki. Podpowiemy, co można zrobić, aby odmienić wnętrze na lepsze. Ważny jest też koszt, dlatego na początek polecamy lekturę tego poradnika: Odśwież mieszkanie na wiosnę! Na tę metamorfozę wydasz mniej niż 1000 zł.

Czasami trzeba pomieszczenie trochę przebudować, jeśli mamy jeden wielki pokój, może rozwiązaniem będzie wygospodarowanie z niego, na przykład, oddzielnej sypialni. Tu podpowiadamy, jak zrobić to dobrze: Dzielenie wnętrza – jak to zrobić dobrze?

Na tym etapie warto się zastanowić, czy nie wprowadzić trochę urozmaicenia na ścianach: Trendy 2016. Strukturalne płaszczyzny w stylu vintage – to propozycja dla tych, dla których zwykłe malowanie to za mało.

Czasami wystarczy kilka drobiazgów, aby wnętrze nabrało innego charakteru. Przeznaczenie pomieszczenia można podkreślić w bardzo prosty sposób: wystarczy powiesić na ścianach Plakaty i antyramy do nowoczesnych wnętrz lub Tryptyki – nowoczesne obrazy dekoracyjne o odpowiedniej tematyce. Efekt może przejść najśmielsze oczekiwania.

Ważnym elementem w każdym pomieszczeniu jest oświetlenie, to również dzięki niemu nadamy charakter danemu miejscu. Miłośnikom ciepłych, przytulnych wnętrz polecamy: Klimatyczne świece i lampiony do dekoracji mieszkania. Tym, którzy wolą minimalizm, rozwiązaniem może okazać się: Lampy industrialne – do jakich pomieszczeń się nadają? Tym, którzy lubią materiały naturalne, polecamy: Drewniane lampiony – klimatyczne ozdoby nie tylko do domu. To natomiast rozwiązanie dla tych, dla których koszt tez jest ważny: Jak efektownie oświetlić mieszkanie za mniej niż 500 zł? W pokoju dziecięcym też musi być odpowiednie oświetlenie: Przegląd żyrandoli do pokoju dziecięcego do 300 zł.

Jeśli mamy stare, podniszczone meble, ale są np. dobrej jakości, wystarczy je odmalować i tym sposobem nadać im nowe życie: Stare meble w nowych kolorach. Na tak odnowione krzesła polecamy Poduszki na krzesła – wygoda i użyteczność.

Okucia do drzwi. Polecamy najlepsze rozwiązania – to podstawa naszego bezpieczeństwa w domu, dlatego warto zapoznać się z tym poradnikiem.

Często na remont decydujemy się z jakiegoś powodu, na przykład gdy powiększa nam się rodzina. Na początek wystarczy, jeśli będzie to tylko wygospodarowane miejsce np. w sypialni: Jak urządzić kącik dla niemowlaka w sypialni? Natomiast tu polecamy rozwiązanie dla nieco starszych pociech: Pokój dla dziewczynki w stylu shabby chic.

Tu natomiast znajdziemy podpowiedzi na rozwiązania w małych kuchniach: Ergonomia w kuchni, czyli jak maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń.

W każdym mieszkaniu przydałoby się miejsce do odpoczynku, niestety, nie zawsze jest taka możliwość. W poradnikach Allegro znaleźliśmy na to sposób: Trendy 2016. Urządzamy balkon jak pokój wypoczynkowy.
 
I w ogrodzie

Własny ogród daje nam komfort urządzenia go tak, aby sprawiał nam możliwie najwięcej radości i sprzyjał odpoczynkowi. Do śpiewu ptaków można dodać szum wody – niezwykle kojący: Nowoczesny design w ogrodzie – przegląd fontann. Bardziej wymagającym polecamy: Sauny ogrodowe do 20 tys. zł. Odpoczynek w ogrodzie to także odpowiednie meble: Krzesła ogrodowe z plastiku i technorattanu.

Podczas gdy nam wystarczy odrobina spokoju i ciszy, dzieci potrzebują czegoś więcej: Ogrodowe place zabaw do 400 zł, Drewniane piaskownice – wtedy na pewno nie będą się nudzić.


Teraz można zorganizować przyjęcie: Jak udekorować stół na garden party w stylu retro? Na koniec podpowiadamy, jak poradzić sobie z komarami: Sposoby na komary – latające wampiry.

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl