Na Pol’and’Rock Festival Strefa Allegro pojawi się już po raz dziesiąty, w tym roku pod hasłem #BeSmart #LessWaste. Razem z gośćmi zmierzymy się z problemem plastiku nie tylko na festiwalu, ale także w życiu codziennym.

Już od 10 lat towarzyszymy festiwalowiczom na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Strefa Allegro co roku zachęca do odwiedzin nie tylko ze względu na ciekawe atrakcje, ale także na inspirujący przekaz. Tym razem tematem przewodnim będzie hasło #Be Smart #Less Waste – edukacja ekologiczna w festiwalowym stylu.

Dlaczego chcemy przybliżyć festiwalowiczom idę Less Waste? Po to, by nasi goście wprowadzili ją w życie nie tylko na festiwalu, ale także po powrocie do domu. To nie jest takie trudne! Metodą małych kroków #Babysteps możemy wspólnie zadbać o planetę. Allegro pragnie być częścią zmiany, od lat swoimi działaniami wspieramy ekologię m.in. poprzez kampanię Kręć Kilometry oraz ogół działań naszej fundacji Allegro All For Planet. Wierzymy, że kształtowanie ekologicznych postaw u dziesiątek tysięcy odpowiedzialnych i ciekawych ludzi na festiwalu to dobry kierunek – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro. – Oczywiście zaczynamy od siebie. W zeszłym roku rozdaliśmy gościom na strefie ponad 11 000 plastikowych butelek. W tym roku nie zużyjemy ani jednej – dodaje.

W trakcie trwania już 25. Pol’and’Rock Festival w Strefie Allegro będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników i sprzedawców Allegro. Podczas zajęć chętni nauczą się, jak zrobić woskowijkę, ekokosmetyki czy torbę na zakupy z materiałów z odzysku. A to nie wszystko! Zaprosimy festiwalowiczów do tajemniczego EKOlabiryntu pełnego ciekawych instalacji artystycznych i wartościowych informacji na temat stanu naszego środowiska. Wejście do środka zmieni podejście do ekologii niejednego sceptyka. A po wyjściu z labiryntu wszyscy będą mogli nagrać wideożyczenia dla naszej planety. Filmy zostaną po festiwalu zamknięte w kapsule czasu i będą czekały na odtworzenie za sto lat!

Fot. Darek Kociak

Fot. Darek Kociak

– Cieszymy się, że Allegro jest z nami nie tylko podczas Finału, ale także po raz dziesiąty na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Jak wiecie, ekologia na Festiwalu to dla nas jeden z wiodących tematów. Dbamy o czystość, organizując akcję „Zaraz Będzie Czysto”, co rok temu przyniosło genialne efekty. Tym bardziej cieszymy się, że Allegro organizuje strefę pod hasłem #BeSmart #WasteLess i po raz kolejny edukuje oraz zachęca do większej dbałości o środowisko. Razem możemy więcej. Kto wie, może wkrótce będziemy nie tylko jednym największych festiwali w Europie, ale też jednym z najczystszych! – mówi Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP.

Zabawa z najlepszym widokiem na Najpiękniejszy Festiwal Świata

Strefa Allegro to nie tylko edukacja ekologiczna, ale także świetna zabawa. Jak co roku festiwalowicze będą mieli okazję zobaczyć koncerty z wysokości 32 metrów. Wielkie Koło Allegro od lat góruje nad festiwalem i przyciąga tłumy. W 2018 roku Pol’and’Rock z powietrza podziwiało ponad 13 000 gości.

Fot. K. Malczyk

Fot. K. Malczyk

Na polu festiwalowym nierzadko można spotkać ciekawie przebrane osoby. Allegro postanowiło docenić ich kreatywność i zaprosić do wspólnej zabawy na Allegro Fashion Freak Show. Codziennie w pomarańczowej strefie odbędą się pokazy mody, w których wezmą udział zaproszeni kreatorzy festiwalowych trendów. W sobotę, podczas finałowego pokazu, wspólnie z gwiazdami wyłonimy zwycięzców i nagrodzimy ich bonami na zakupy w serwisie.

Nie zapominamy także o tych, którzy nie mogli pojawić się na festiwalu. Filip Chajzer i Szymon Majewski zaproszą na codzienne 30-minutowe facebookowe relacje na żywo z samego serca Strefy, w których pokażą, jak bawią się polandrockowicze i opowiedzą o temacie przewodnim tegorocznej strefy – #BeSmart #WasteLess.

Więcej informacji o strefie Allegro na Pol’and’Rock Festival na stronie: polandrock.allegro.pl.

Fot. Darek Kociak

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Przed Allegro kolejny rok inwestycji
18 mln Polaków, którzy co miesiąc odwiedzają Allegro w celu zrobienia zakupów, docenia szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i coraz większą wygodę, szczególnie dzięki usłudze Allegro Smart! Wprowadzenie Allegro Smart! zmieniło nawyki zakupowe Polaków, którzy coraz ch...
Allegro uruchamia serwis społecznościowy dla swoich klientów i sprzedawców – Allegro Gadane
Allegro Gadane to serwis społecznościowy, w którym kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.
Dziękujemy za kolejny udany rok! 
Chcemy, żeby zakupy na naszej platformie były proste, wygodne i przyjemne. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania naszych sprzedawców. Dzięki ich wysiłkom Allegro doceniane jest jako firma z najlepszą obsługą klienta w Polsce. Nasze zespoły obsługi klientów i ...
Allegro wspiera polską gospodarkę cyfrową i co tydzień pomaga 500 nowym firmom rozpocząć sprzedaż w sieci
Od 20 lat Allegro odgrywa kluczową rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Określane jako unikatowy w skali europejskiej polski „jednorożec” pomaga polskim małym i średnim firmom docierać do klientów z całego kraju i rozwijać działalność.