Różne badania pokazują, że czytelnictwo w Polsce spada. Co prawda nie widać tego na Allegro, ale postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego właściwie NIE warto czytać. A któż na to pytanie potrafiłby lepiej odpowiedzieć niż sami autorzy? Oto odpowiedzi, które uzyskaliśmy.

„Książki zajmują czas. To jest okropne” – Olaf Lubaszenko

„Czytanie książek skraca życie. Mniej wiesz, dłużej żyjesz” – Tomasz Rożek

„Zdecydowanie nie warto czytać książek, bo rozwijają wyobraźnię” – Włodek Markowicz 

„Nie warto czytać książek, bo one czynią ludzi mądrzejszymi, a głupim łatwiej się żyje” – Rafał KosikPytanie zadaliśmy oczywiście przewrotnie. I dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli na nie odpowiedzieć: prof. Jerzemu Bralczykowi, Dariuszowi Dziekanowskiemu, Annie Dziewit-Meller, Joannie Fabickiej, Jackowi Komudzie, Rafałowi Kosikowi, Olafowi Lubaszence, Ilonie Łepkowskiej, Robertowi Makłowiczowi, Jakubowi Małeckiemu, Włodkowi Markowiczowi, Paulinie Młynarskiej, Tomaszowi Rożkowi, Oldze Tokarczuk, Januszowi Leonowi Wiśniewskiemu i Dorocie Zawadzkiej.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Nie tylko „Belle Epoque”. Kryminały w stylu retro
Przełom XIX i XX wieku. Po ulicach oświetlonych słabym światłem naftowych lamp spacerują wykwintne damy i eleganccy dżentelmeni. W ten sielski krajobraz odważnie wkracza krwawa zbrodnia. Polacy coraz częściej sięgają po kryminały tworzone w stylistyce retro. Co ciekawe, moda ta nie ogranicza się tylko do książek – wpisują się w nią również gry czy filmy.
Rozglądamy się za prezentami
Ruszyły kampanie świąteczne, w sklepach pojawiły się ozdoby, choinki, światełka. To już najwyższa pora, aby razem z poradnikami Allegro sprawdzić, co można kupić na prezent. 
10 najpopularniejszych książek blogerów i vlogerów na Allegro!
Książka „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego, najpopularniejszego blogera finansowego w Polsce, tylko w przedsprzedaży przyniosła jej autorowi ponad pół miliona złotych czystego zysku! Wydawnictwo Znak powołało do życia nową linię wydawniczą Flow Books specjalizującą się w publikacji książek napisanych przez influencerów. Czyżby „normalni” pisarze na naszych oczach odchodzili do lamusa?
Jak nie nudzić się jesienią 
Jesienią nie powinniśmy zapominać o ruchu – w poradnikach z tego tygodnia znajdziemy rozwiązania na dżdżyste dni. To też czas nauki i dokształcania – na co warto poświęcić długie jesienne wieczory?