Liczy się każdy kilometr

W ubiegłym roku w ramach kampanii „Kręć Kilometry” Polacy wykręcili 3 787 739 kilometrów. W tym roku pierwszy milion na liczniku pojawił się już po miesiącu rywalizacji.
– Zapowiada się gorąca, letnia rywalizacja na rowerach – komentuje Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet. 

– W ubiegłym roku o tej porze mieliśmy 500 tys. km, a teraz już ponad 1 mln – podkreśla Katarzyna Mikielewicz, CSR Projects Coordinator Allegro. – Aktualna liczba uczestników kampanii wynosi 13 695 i stale rośnie – dodaje.

Jak podkreśla Katarzyna Mikielewicz, przyrost nowych pobrań aplikacji w ciągu pierwszego miesiąca trwania kampanii „Kręć Kilometry” w tym roku to 2989 na system iOS oraz 8314 na Androida. – Warto wspomnieć, iż w dotychczasowych edycjach kampanii „Kręć Kilometry” z aplikacji korzystało ponad 50 tys. rowerzystów – mówi.

Ranking dostępny jest na stronie www.kreckilometry.pl/stojaki#ranking. Jego aktualizacja następuje mniej więcej co godzinę.

– Jesteśmy aktywną częścią mody na zdrowy i ekologiczny tryb życia. Każdy kilometr na rowerze ma znaczenie w tej pozytywnej rywalizacji, do której namawiamy wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy może stać się współautorem sukcesu swojego miasta w naszym wyjątkowym rankingu – dodaje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.W tej chwili w klasyfikacji kilkutysięczny Kórnik (wielkopolskie) wygrywa z kilkusettysięcznym Wrocławiem. Natomiast Lubartów (lubelskie) ma na swoim koncie więcej kilometrów niż na przykład Łódź. W pierwszej dziesiątce są Poznań, Warszawa i Gdańsk, ale też Grudziądz, Krotoszyn czy Włocławek. W sumie prawie 500 miast rywalizuje w tegorocznej kampanii „Kręć Kilometry”.

Jak pomóc swojemu miastu?

Wesprzeć swoje miasto w walce o stojaki rowerowe można bardzo łatwo. Wystarczy na telefonie zainstalować bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry” i włączać ją, jeżdżąc do pracy, na weekendową wycieczkę czy w czasie rajdu rowerowego. Na zbieranie kilometrów mamy czas do końca września.– Dwadzieścia miast z najlepszym wynikiem w rankingu kilometrów otrzyma od nas oryginalne stojaki rowerowe. Do tej pory zamontowaliśmy ponad 1000 stojaków w prawie 50 miastach. Na liście są i duże miasta, i małe miejscowości. Szansę ma każdy – dodaje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

W tym roku do wygrania jest w sumie 300 stojaków. Każdy uczestnik kampanii ma także możliwość wygrania nagrody indywidualnej, m.in. profesjonalnej apteczki rowerowejJednocześnie na stronie www.kreckilometry.pl trwa największe w Polsce badanie opinii rowerzystów. Każdy może wypełnić ankietę i ocenić np. stan infrastruktury w swoim mieście.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Sukces kręcony kilometrami
„Każdy kilometr ma znaczenie” – te słowa co roku podkreślają przedstawiciele Fundacji Allegro All For Planet, mówiąc o kampanii „Kręć Kilometry”. A kręci się ona od 5 lat. Cztery dotychczasowe edycje to ponad 1000 oryginalnych stojaków rowerowych w prawie 50 miastach i ponad 50 tysięcy rowerzystów z aplikacją na telefonach.
Rower elektryczny – nie dla leniuchów
Kolejny gadżet – to zazwyczaj nasza pierwsza reakcja na rower elektryczny, za którą zaraz pojawia się pytanie: Po co? Dla kogo? Entuzjazm – to z kolei pierwsza reakcja każdego, kto na taki rower wsiądzie i przejedzie chociażby kilkadziesiąt metrów. Tutaj pytanie jest już tylko jedno: za ile?
Polska pobiła rekord!
Rowerzyści z całej Polski przejechali ponad 55 milionów kilometrów w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”. Mieszkańcy prawie 1200 miejscowości przez pięć miesięcy brali udział w rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Teraz do pięciu zwycięskich miast zawita Allegro Tech Days. A dane, zebrane w trakcie 6 lat trwania kampanii, posłużą programistom podczas serii hackathonów do stworzenia portalu, który ułatwi samorządom rozwój infrastruktury rowerowej.
Jak kilkunastotysięczna gmina chce zostać rowerową stolicą Polski!
Prawie codziennie, a już na pewno w każdy weekend. Osobno lub w zorganizowanych grupach. Około tysiąca dwustu mieszkańców kilkunastotysięcznego wielkopolskiego Międzychodu wykręciło prawie 400 tys. kilometrów, przez co depczą po piętach samej Warszawie w rankingu akcji „Kręć Kilometry po technologię”. Wrzesień to ostatni moment na to, żeby wziąć udział w największej rowerowej rywalizacji w kraju, zawalczyć o event technologiczny dla swojego miasta i satysfakcję dla siebie.