To była właściwie impreza zamknięta. W żeglarskim ośrodku szkoleniowym „Róża Wiatrów” w Węgorzewie już po raz drugi zebrało się kilkudziesięciu twórców wideo w Internecie, ale nie żeby nagrywać i montować, ale po prostu pobyć ze sobą i odpocząć oraz wziąć udział w II Żeglarskich Mistrzostwach Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów.  


Jednak czym jest sama przyjemność udziału w zawodach żeglarskich bez możliwości dania czegoś od siebie innym? Dzięki platformie charytatywni.allegro.pl polscy youtuberzy zebrali kilkanaście przedmiotów na szlachetny cel. Ten zaś nie był znany aż do momentu wyłonienia nowych żeglarskich mistrzów Polski. Zwycięska ekipa – Szwagrów ze Śmiechawą i Jackiem Gadzinowskim w składzie – poza mistrzowskim tytułem oraz słynnym pucharem miała zaszczyt wyznaczyć beneficjenta charytatywnej akcji #dajzsiebiewiecej.

Pomysł regat youtuberów zrodził się w głowie Bartka Milewskiego – założyciela szkoły Róża Wiatrów – już ponad rok temu. Wtedy też ruszyła pierwsza edycja. Przy okazji tegorocznej pojawił się pomysł, by zrobić coś dobrego dla innych, zebrać wartościowe przedmioty od twórców internetowych i wystawić je na aukcjach charytatywnych. 

Zobaczcie nasz film z tego wydarzenia: Wśród ofiarodawców są m.in. Szwagry ze Śmiechawa.tv, którzy ofiarowali słynną czapkę Szwagra; Rojo, który przekazał swój zegarek, iluzjonista Y, który ofiarował talię kart z podpisami innych twórców obecnych na regatach; Cyber Marian z kolei zaoferował udział w jednej z jego produkcji filmowych, podobnie jak BEKSY czy Viren Bhandari przygotowujący specjalną mieszankę przypraw do indyjskich potraw oraz kilkunastu innych twórców z ich oryginalnymi propozycjami. Najcenniejsza jest jednak oficjalna flaga regat, na której swoje autografy złożyli wszyscy uczestnicy II Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów.

Wkrótce wszystkie aukcje charytatywne z tymi przedmiotami zostaną opublikowane w serwisie i każdy będzie mógł licytować, o czym poinformujemy Was w Magazynie. Co ważne: przedmioty wystawione za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl pojawiają się na stronach allegro.pl, a całkowity dochód ze sprzedaży idzie na konto akcji, bo serwis nie pobiera dodatkowych opłat za wystawianie tych ofert. 

Więcej informacji na temat akcji #dajzsiebiewięcej oraz regat i uczestników znajdziecie na stronie regatyyoutuberow.roza.pl oraz na facebook.com/roza.wiatrow


Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl
Kolejny raz youtuberzy na Allegro dają z siebie więcej
Łagodny wiatr, słońce, delikatna mazurska fala – prawie każdy chciałby znaleźć się w tak sielskim otoczeniu i w towarzystwie znajomych popływać pod żaglami. Czy w takiej sytuacji można myśleć o czymś innym niż błogi wypoczynek? Okazuje się, że można i nie będą to mazurskie przyjemności, a pomoc potrzebującym. Po raz drugi Allegro wspiera ofiarność youtuberów rywalizujących o w żeglarskich regatach.
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co polecają pracownicy Allegro?
Chcecie wziąć udział w licytacji, a tym samym pomóc w zakupie sprzętu dla polskich szpitali? Poprosiliśmy ludzi z Allegro, aby podzielili się z Wami swoimi rekomendacjami. Zobaczcie, co wybrali.
Aukcje WOŚP od kuchni. Tak powstała popularna platforma charytatywna
Pierwsza aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się na Allegro 17 lat temu. Chociaż od tego czasu możliwości wsparcia Finału z każdym rokiem jest coraz więcej, to licytacje wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku kwota zebrana podczas licytacji osiągnęła rekordowe 4,5 mln złotych.