Wypad pod namiot lub na ryby

Pogoda jest coraz łaskawsza dla wędkarzy. Wypad na ryby można połączyć z wypadem pod namiot. Na taką wyprawę na pewno przydadzą się gadżety polecane w naszych poradnikach: Jaki fotel wędkarski wybrać?, Latarka czołowa – dlaczego przydaje się wędkarzowi.


Szykując sobie bazę noclegową w terenie, warto zapoznać się z tymi poradnikami: Rozbijamy namiot na kamienistym podłożu, Śledzie, zestawy naprawcze do tropiku, podłóg, rurek i linek, przyda się też: Namiot do letnich wypraw górskich.

Co prawda wieczór już nie zapada tak szybko, ale w lesie jest ciemniej niż na otwartej polanie, dlatego na pewno przydadzą się: Latarki namiotowe – na co zwrócić uwagę. Dla urozmaicenia polecamy: Wypad w indiańskim stylu – namiot-tipi, łuk, tomahawk, włócznia.

W ogrodzie

Słońce i ciepło sprawiają, że nawet jeśli mamy działkę, a na niej dom czy altankę, to i tak częściowo przenosimy się na zewnątrz, bo szkoda w takie dni siedzieć w pomieszczeniu. Po ciemnej i długiej zimie łapiemy każdy promień, cieszymy się zielenią. W poradnikach z Allegro znajdziemy wiele inspiracji, aby ciekawie i wygodnie urządzić na przykład ogród: Salon pod chmurką – dmuchane meble turystyczne, Bujaki ogrodowe – przegląd, Ogrodowe leżaki w stylu retro, Top 10 ławek ogrodowych.

Jeśli do tej pory kominek był tylko w sferach naszych marzeń, to teraz już nie musi tak być: Przegląd piecyków i kominków ogrodowych. Tu polecamy także: Urządzamy altanę w stylu rustykalnym. Koniecznie też: Żwirek w ogrodzie. Dlaczego warto stosować?
Natomiast jeśli mamy dzieci, te młodsze, sprawimy im frajdę, instalując: Jaka piaskownica do ogrodu?

Osoby, które nie potrafią odpoczywać, nic nie robiąc, polecamy inny rodzaj odprężenia i zresetowania - prace w ziemi: Prace w ogrodzie w środku wiosny, Czas na sadzenie pelargonii!, Przegląd walców do trawników ogrodowych, Moda na sukulenty – w kuchni, na balkonie, w salonie. Do tego na pewno przydadzą się Rękawice ochronne do prac ogrodowych.

Przed sezonem letnim warto rozprawić się też z basenem, oczywiście jeśli taki mamy: Czyścimy basen. Co będzie potrzebne?

Na wysokich obrotach

Nie zapominamy również o tych, dla których odpoczynek musi być bardziej aktywny. Co prawda majówka dawno już za nami, ale przed nami kolejne weekendy: Majówka na działce – sprzęt do zabaw ruchowych. Oto propozycje dla piechurów: Nordic walking w czterech krokach.


Mamy też propozycje dla miłośników gadżetów i sportów ekstremalnych. Bo przecież trzeba czuć, że się żyje! Miłośników latania zachęcamy do zapoznania się z poradnikami: Dron z kamerą – przegląd wybranych modeli, Spadochron do treningu szybkości, Latawce akrobacyjne – o czym warto wiedzieć? Rodzinny weekend na łonie natury na pewno uświetnią Stoły do ping-ponga od 1500 do 3500 zł lub Półprofesjonalne i profesjonalne rakiety do badmintona.

Na takich wyprawach obowiązkowo musi być: Przegląd koszy piknikowych. Gdy złapiemy chwilę wytchnienia, polecamy oddanie się lekturze: 7 najlepszych reportaży o polskiej prowincji.

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl