17 i 18 maja hotel Forum w Krakowie wypełnił się blisko 350 ekspertami, przedsiębiorcami, propagatorami kultury DevOps w Polsce i na świecie, studentami oraz fanami technologicznych nowinek. Podczas dwóch dni konferencji wystąpiło prawie 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele takich firm jak Chef, HashiCorp, Zalando i Allegro. W tym roku głównymi tematami wystąpień i dyskusji była skalowalność i wydajność aplikacji.

Atmosphere Conference to wydarzenie, podczas którego dyskutujemy i próbujemy rozwiązywać problemy związane ze skalowaniem, z automatyzacją, z wydajnością aplikacji i z całą otoczką, którą nazywa się DevOps – wyjaśnia Janusz Kamieński, dyrektor marketingu Proidea, organizatora konferencji.Dla kogo konferencja jest skierowana? – Do ludzi, którzy są zainteresowani technologią, głównie webową, bo to jest to, co robimy w Allegro – dodaje Marcin Mazurek, dyrektor infrastruktury i operacji IT w Allegro.

Jak podkreśla Krzysztof Kaczmarek, starszy inżynier oprogramowania w Allegro, w tej części Europy nie ma żadnej konferencji DevOpsowej. – Dlatego Atmosphere to unikalna szansa, aby w takim wydarzeniu uczestniczyć. Na taką konferencję przyjeżdżają ludzie, którzy mają ogromne doświadczenie i chcą się nim podzielić, nie tylko podczas wykładów, ale także w luźnych rozmowach kuluarowych – dodaje.


Oprócz wykładów odbyły się także warsztaty na temat Kanbana, poprowadzone przez Ewę Gowin i Izę Goździeniak z Allegro. Uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w Lightning Talkach. To krótkie i treściwe prezentacje, gdzie w ciągu 5 minut można zareklamować swój projekt, zachęcić do udziału w organizowanym evencie czy promować swoją grupę społecznościową.

– Chcemy stanąć gdzieś po środku, nie chcemy być konferencją deweloperską czy typowo infrastrukturalną. Chcielibyśmy łączyć te dwa światy i pokazywać, jak to robić dobrze i sensownie – dodaje na zakończenie Marcin Mazurek.

Chcesz poczuć tę atmosferę? Zobacz prezentacje z zeszłorocznej edycji konferencji.


Atmosphere 2016 po raz kolejny pokazało, że jest obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego DevOpsa!

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl