Odpicuj swoją brykę

Jeśli nie wymieniliśmy jeszcze opon na letnie, warto to zrobić w każdym momencie, bo nasi specjaliści z _magazynu.Allegro nie polecają jazdy latem na oponach zimowych: Dlaczego nie warto jeździć latem na oponach zimowych? oraz Czym grozi jazda na oponach zimowych przez cały rok?

Warto też sprawdzić, w jakim stanie są nasze opony: Kontrola opon – sprawdź czy twoje opony letnie nadal nadają się do jazdy. Jeśli niestety trzeba kupić nowe, zachęcamy do lektury: Wiosenne zakupy – opony letnie czy całoroczne oraz 5 modeli opon letnich wspierających oszczędną jazdę. Co jeszcze jest ważne? Ciśnienie powietrza w oponach – dlaczego jest aż tak istotne?
I możemy ruszać w drogę.

Gadżety niezbędne na wyjazd za miastoDo poczytania w ogrodzie

Nie ma chyba niczego lepszego niż spokojny poranek, popołudnie i wieczór z książką w ręku. A gdy jeszcze mamy ogród, taras, kawałek zieleni… Czegóż chcieć więcej… Wystarczy tylko sięgnąć po książkę. A na Allegro mamy w czym wybierać. Jeśli mamy ochotę na modny ostatnio nurt urban fantasy, polecamy: „Szamański blues” Aneta Jadowska. A to już propozycja dla fanów historii prawdziwych: „Ludzie na walizkach” Szymon Hołownia„Wielki przypływ” Jarosław Mikołajewski, „Rak po polsku” Katarzyna Kubisiowska, „Na południe od Lampedusy. Podróże rozpaczy” Stefano Liberti. Tu natomiast coś dla osób ceniących dobre jedzenie: „Paliwo dla życia” Bear Grylls, „Jedz i pracuj… nad własnym zdrowiem” Karolina i Maciej Szaciłło.

Propozycja na poprawę humoru? Polecamy: „I tu jest bies pogrzebany” Karina Bonowicz. Jeśli chcesz, aby twój kot był szczęśliwy, ta lektura jest obowiązkowa: „Kotyfikacja. Zaprojektuj szczęśliwy i stylowy dom dla swojego kota (i siebie!)” Jackson Galaxy, Kate Benjamin. Zbiór opowiadań: „Udręka braku pożądania” Janusz Leon Wiśniewski, „Carska filiżanka” Michał Głowiński. Dla nastolatków: „Wiedźma z lustra” Maggie Stiefvater, „Rutka” Joanna Fabicka, Po prostu… „Tata” – recenzja książki Toona Tellegena. Romans: „Mów do niej” Francisco Goldman, „Ugly love” Colleen Hoover. I nawet opowieść o przeszłości „Vernon Subutex t. 1” Virginie Despentes. Tu znajdziemy książki poruszające tematy trudne: „Pokalane poczęcia” Natalia Rogińska, „Wielka trwoga” Marcin Zaremba, „Opowieść o miłości i mroku” Amos Oz, „Bezcenne. Naziści opętani sztuką” Anders Rydell, „Higieniści. Z dziejów eugeniki” Maciej Zaremba Bielawski. Są też powieści: „Hotel New Hampshire” John Irving, „Bez słów” Mia Sheridan„Fantastyczne laboratorium doktora Weigla” Arthur Allen. I biografie: „Dziewczyna z zespołu” Kim Gordon; wywiady: „Mistrzynie” Anna Luboń, „Nagi umysł” – profesor Bogusław Pawłowski w rozmowie o ludzkiej naturze.

Ta książka przeniesie nas w niezapomniany świat lat 30. i 40. „Bodo wśród gwiazd” Anna Mieszkowska. Rzecz o Rosji: „Crème de la Kreml” Wacław Radziwinowicz. Pora na kryminał: „Niewidzialny” Karin Slaughter. Gratka dla miłośników Dukaja: Recenzja książki Jacka Dukaja - „Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe”. I specjalnie dla miłośników kultowego Herculesa Poirot: „Małe szare komórki. Poirot w cytatach” Agata Christie. Znajdziemy też odrobinę mody: „LOVE, STYLE, LIFE” Garance Doré, a także poprawnej polszczyzny: Paulina Mikuła „Mówiąc inaczej” – książka, która uczy, jak posługiwać się językiem ojczystym. Mocny reportaż: „Zakonnice odchodzą po cichu” Marta Abramowicz. Tu uchylamy rąbka tajemnicy na długowieczność: „Japonki nie tyją i się nie starzeją” Naomi Moriyama, William Doyle.

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl