Gitara z autografem Lenny’ego Kravitza, lekcja śpiewu z Magdą Steczkowską, skrzypce Michała Urbaniaka z autografem, unikatowe single z autografami Edyty Geppert czy spotkanie w radiu z Hirkiem Wroną. To tylko niektóre spośród aukcji, które pojawiły się na Allegro w ramach akcji Dobra Aukcja. W ten sposób dziesiątki artystów i dziennikarzy muzycznych wspiera Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa w Warszawie. Każdy z nas może dołączyć do darczyńców!

Dobra Aukcja to wyjątkowy projekt charytatywny, w którym znane osoby oraz użytkownicy Allegro mogą wystawić swój przedmiot na licytacji na rzecz pacjentów warszawskiego hospicjum im. św. Krzysztofa. Tegorocznym motywem przewodnim Dobrej Aukcji jest… muzyka. Wspierający akcję artyści mówią tak:

  • W hospicjum, jak w życiu, są lepsze i gorsze dni.
  • W hospicjum słychać muzykę i śmiech.
  • W hospicjum trwa życie!

Dobra Akcja organizowana jest po raz drugi. W ubiegłym roku głównym tematem była piłka nożna – wtedy udało się zebrać ponad 230 tysięcy złotych.

 Każdy może wesprzeć ponad 3000 pacjentów i ich rodziny, którym pomagamy od 29 lat w Fundacji Hospicjum Onkologicznym w Warszawie. Chcemy, by nasi podopieczni przeżyli swój czas nie tylko bez bólu, ale i w godności. Dlatego powołaliśmy program Hospicjum Plus, którego finansowaniu poświęcamy Dobrą Aukcję. Dzięki środkom uzyskanym z licytacji kupimy m.in. niezbędny sprzęt medyczny do naszego hospicjum – tłumaczy Marcin Milczarski, koordynator Dobrej Aukcji.

W tym roku na Allegro znaleźć można płyty, gitary, skrzypce, fotografie, nagrody muzyczne oraz spotkania z artystami i dziennikarzami muzycznymi. Dobrą Aukcję wspierają między innymi Lenny Kravitz, Magdalena Steczkowska, Pat Metheny, Aga Zaryan, Michał Urbaniak, Kayah czy Skaldowie.

Dołącz do muzyków i artystów i przekaż swój przedmiot na aukcje! Pamiętaj, każdy ma coś, czym może się podzielić. Dołącz do nas i razem wspierajmy warszawskie Hospicjum im. Świętego Krzysztofa! – przekonuje Magda Steczkowska.

grafika_do_artykulu_1200x900.png

Nowością w tegorocznej akcji Dobra Aukcja jest możliwość wsparcia jej nie tylko przez licytację przedmiotów, ale również przez wystawienie samemu dowolnego przedmiotu, którego sprzedaż zasili konto Hospicjum.

Allegro od lat dzieli się swoją platformą, dając technologię, która w prosty sposób może dokonać wielkich rzeczy. Wystarczy, że nasz użytkownik wystawi przedmiot na aukcję ze swojego konta i wybierze cel zbiórki. Historia naszych działań charytatywnych pokazuje, że takie zwykłe gesty mogą prowadzić do niezwykłych kwot wsparcia potrzebujących – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

Aukcje potrwają do końca czerwca. Każdy użytkownik Allegro może wystawić dowolną liczbę licytacji na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Wystarczy taki właśnie cel zbiórki wskazać przy tworzeniu aukcji. Przedmioty przekazane przez internautów na licytacje w ramach Dobrej Aukcji nie muszą być związane z muzyką. A pieniądze od zwycięzców wszystkich aukcji trafią bezpośrednio na konto Fundacji Hospicjum Onkologiczne w Warszawie. Dobre Aukcje można śledzić na stronie internetowej: www.dobraaukcja.pl.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...