Każdy z odcinków to historia o tym, jak mafia pod kierownictwem swojego szefa (w tej roli Piotr Cyrwus) w ramach układu zawartego z policją podejmuje pewne działania charytatywne i pomaga w zbiórce funduszy na koty. W tym celu członkowie gangu postanawiają zostać youtuberami i z tego czerpać zyski. Każdy odcinek to inny pomysł na biznes w sieci. Na początek zakładają kulinarnego vloga.

Na charytatywni.allegro.pl można wylicytować pakiet nawiązujący do pierwszego odcinka Więzienna micha, w skład którego wchodzą: fantastyczna żeliwna miska, kubek z rękojeścią pistoletu i dokładnie taki sam fartuszek, jaki mieli aktorzy na planie, a także nasiona rukoli. 

W pakiecie znajduje się niezwykły bonus – zdjęcie aktorów z autografami. A wszystko jest zapakowane w piękną drewnianą skrzynię.

W drugim odcinku Łydka jak drewutnia nie mogło zabraknąć takich elementów jak legginsy, frotka na głowę czy skakanka z elektronicznym licznikiem. I te elementy znalazły się w pakiecie o tej samej nazwie. Również tu jako bonus dodane jest zdjęcie aktorów z ich autografami.  
Składniki pakietów mają ścisłe powiązanie z treścią danego odcinka i wszystkie w nich uczestniczyły. – Pizza miała być z rukolą, stąd nasiona rukoli, miska żeliwna, bo taka została wykorzystana do gotowania, w przypadku pakietu Łydka jak drewutnia legginsy stanowiły bardzo mocny motyw przewodni tej części, podobnie jak frotka z doczepianymi włosami – wyjaśnia powód, dla którego pakiety składają się właśnie z takich przedmiotów, Anna Iller, branded content manager Allegro.  Natomiast w trzecim odcinku, gdzie Bandzior szuka żony, możemy zobaczyć elementy należące do Pakietu gangstera, czyli piersiówkę, zapalniczkę, spinki do mankietów oraz płytę z unikalnymi utworami muzycznymi. I zdjęcie z autografami równie jest dołączone do pakietu.

– Pomysł na pakiety wziął się stąd, że celem tej akcji jest wsparcie Fundacji „Miasto Kotów”, więc chcieliśmy dać ludziom możliwość przekazywania pieniędzy, ale też zależało nam na tym, aby licytujący dostali w zamian namacalny produkt związany bezpośrednio z produkcją tej kampanii. Uznaliśmy, że świetnym pomysłem będzie skomponowanie takich pakietów, które będą nawiązaniem do Mafii, ale jednocześnie będą takimi elementami z przymrużeniem oka, jak cały projekt opowiadania o tej części charytatywni.allegro.pl – wyjaśnia Anna Iller z zespołu Allegro, który wyprodukował serię filmów z Mafią dla serwisu charytatywni.allegro.pl.Oprócz pakietów na rzecz Fundacji Miasta Kotów na charytatywni.allegro.pl można kupić cegiełkę o wartości 5, 10, 15, 50 i 100 zł. Ale można też samemu wystawić swoje przedmioty na aukcje i jako cel wybrać Fundację „Miasto Kotów” lub inny cel dostępny na charytatywni.allegro.pl.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl