Wystartowaliśmy z 8. edycją ogólnopolskiej kampanii społecznej Kręć Kilometry. Polskie miasta walczą w niej o tytuł „Najbardziej Rowerowego”. W ubiegłym roku spośród ponad 1100 miast biorących udział w wyścigu najlepszy okazał się Gdańsk. Czy obroni tytuł? Motywem przewodnim naszej kampanii jest walka o lepsze powietrze w Polsce, dlatego nagrodą dodatkową dla mniejszych miast będą czujniki smogu.

Allegro podejmuje się jednego z największych wyzwań. Tegorocznym motywem przewodnim kampanii Kręć Kilometry Fundacji Allegro All For Planet jest bowiem walka o lepsze powietrze w Polsce. Jak obliczyliśmy, skoro w ciągu dotychczasowych 7 edycji kampanii, rowerzyści przejechali ponad 145 milionów kilometrów, to tym samym ograniczyli ślad węglowy o 48 tysięcy ton CO2.

Chcemy mocno uświadamiać Polakom, że każdy przejechany przez nich na rowerze kilometr służy zdrowiu ludzi oraz naszej planety. Będziemy więc łączyć w harmonijną całość edukację ekologiczną i motywację do rowerowych aktywności – opisuje Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Kampania ma pokazać, że każdy z nas może mieć wpływ na poprawę jakości powietrza w Polsce. Wystarczy, że wsiądzie na rower ze swoją ulubioną aplikacją mobilną i będzie kręcić jak najwięcej kilometrów. Wszyscy użytkownicy na bieżąco mogą śledzić, jak ich aktywności wpływają na środowisko naturalne czy własne zdrowie. A przy okazji zdobyć szansę na nagrody indywidualne. Motywacją do rowerowej rywalizacji będzie również ranking miast, który wyłoni najbardziej rowerowe miasto w Polsce oraz te miejscowości, które otrzymają nagrodę fundowaną przez Fundację Allegro All For Planet w postaci profesjonalnych czujników jakości powietrza. W dotychczasowych edycjach rywalizowali ze sobą mieszkańcy ponad 1100 miast!

KKM 2.jpg

 Tegoroczna kampania Kręć Kilometry rozpoczyna wieloletni projekt, w którym wyposażymy 150 miast do 50 tysięcy mieszkańców w czujniki smogu. Tym samym umożliwimy monitoring jakości powietrza blisko 7,5 milionom osób. W wielu mniejszych miastach brakuje takich czujników, a mają one ogromne znaczenie, między innymi w uświadamianiu ludziom, jak ważne jest dbanie o jakość środowiska naturalnego – przekonuje Krzysztof Śpiewek.

Czujniki, które trafią do zwycięzców, będą działać w ramach open data, a więc ich pomiary dostępne będą online dla mieszkańców, w popularnych aplikacjach. Dodatkowo, wszystkie czujniki zostaną zintegrowane z serwisem www.rowerowapolska.pl. Serwis ten powstał na podstawie aktywności rowerowych Polaków i umożliwia m.in. analizę ruchu w poszczególnych miastach, jest też bazą danych o parkingach, stacjach naprawczych czy stacjach rowerów miejskich. W tym roku dojdą informacje o lokalizacji czujników i jakości powietrza w poszczególnych lokalizacjach. Fundacja Allegro All For Planet zaangażowała się także w promocję Światowego Dnia Roweru, który przypada 3 czerwca. To nowe święto, zainicjowane rok temu rezolucją ONZ, którego pomysłodawcą był polski naukowiec.

Współczesne społeczeństwo globalne musi docenić fakt, że rower to nie tylko narzędzie do uprawiania sportu i rekreacji, ale także codzienny środek transportu i wyraz troski o środowisko naturalne. Światowy Dzień Roweru może stworzyć prawdziwie czystą, zieloną rewolucję. Aby tak się stało, musimy o dwóch kółkach pamiętać nie tylko tego dnia, ale każdego dnia w roku – mówi profesor Leszek Jan Sibilski, ambasador kampanii Kręć Kilometry i główny promotor pomysłu Światowego Dnia Roweru na forum ONZ.

KKM 1.jpg

Kampania Kręć Kilometry 2019 potrwa do końca września. W jej trakcie propagować będziemy wiele ekologicznych aktywności. Szczegóły dostępne są na stronie na www.kreckilometry.pl.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Przed Allegro kolejny rok inwestycji
18 mln Polaków, którzy co miesiąc odwiedzają Allegro w celu zrobienia zakupów, docenia szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i coraz większą wygodę, szczególnie dzięki usłudze Allegro Smart! Wprowadzenie Allegro Smart! zmieniło nawyki zakupowe Polaków, którzy coraz ch...
Allegro uruchamia serwis społecznościowy dla swoich klientów i sprzedawców – Allegro Gadane
Allegro Gadane to serwis społecznościowy, w którym kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.
Dziękujemy za kolejny udany rok! 
Chcemy, żeby zakupy na naszej platformie były proste, wygodne i przyjemne. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania naszych sprzedawców. Dzięki ich wysiłkom Allegro doceniane jest jako firma z najlepszą obsługą klienta w Polsce. Nasze zespoły obsługi klientów i ...
Allegro wspiera polską gospodarkę cyfrową i co tydzień pomaga 500 nowym firmom rozpocząć sprzedaż w sieci
Od 20 lat Allegro odgrywa kluczową rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Określane jako unikatowy w skali europejskiej polski „jednorożec” pomaga polskim małym i średnim firmom docierać do klientów z całego kraju i rozwijać działalność.