Dla jednych wakacje to czas odpoczynku i beztroski, dla innych okres intensywnej pracy i zdobywania cennego doświadczenia. Wiedzą o tym najlepiej uczestnicy poprzednich edycji programu stażowego Allegro. W tym roku na 30 osób czekają zadania i wyzwania przygotowane m.in. przez zespół IT, PR, marketing, finanse czy sprzedaż. Największe grono pracowników Allegro stanowią inżynierowie, dlatego absolwenci i studenci kierunków informatycznych każdego roku mają swoją silną reprezentację wśród stażystów.

Czytaj także: Rozkręć swoją karierę – aplikuj na staż w Allegro

– Jesteśmy otwarci zarówno na ludzi starszych, jak i młodszych. Ważne, żeby mieli pasję do IT i tego, co robimy – mówi Tomasz Ziółkowski z działu IT, który pełni rolę jednego z kilkudziesięciu opiekunów stażystów.

Wszystkie oferty stażowe znajdują się na stronie kariera.allegro.pl. Wystarczy wybrać jedną z nich, załączyć CV i rozwiązane zadanie stażowe, a być może plan na wakacje będzie tylko jeden – poznawanie od środka jednej z największych firm technologicznych w Polsce.

– Wyzwania, które tutaj mamy, trudno spotkać w innych firmach w Polsce, a nawet w Europie – zdradza Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.   

Do tej pory, w ramach programu stażowego od 2011 roku, w Allegro swoją karierę rozkręcały 124 osoby, a jedna trzecia z nich związała się z firmą na stałe.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl